Autor Wątek: Wieszak na portafiltry  (Przeczytany 7434 razy)

Offline rapoh

  • Wiadomości: 1019
  • Ekspres: QuickMill Carola
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: Wieszak na portafiltry
« Odpowiedź #15 dnia: 26 Marzec 2022, 21:29:32 »
Też jestem ciekaw. Choć bardziej z myślą o jakimś stojaku, niczym te dawne na pieczątki, na pocztach czy urzędach.

Offline D2mian Mężczyzna

  • Wiadomości: 189
  • Ekspres: V60 02; AP; FP
  • Młynek: 1Zpresso K-Plus
Odp: Wieszak na portafiltry
« Odpowiedź #16 dnia: 26 Marzec 2022, 21:44:04 »
Odkopię temat :) Czy pojawiły się jakieś nowe rozwiązania? Mam do powieszenia 2-3 portafiltry. Myślałem o czymś ze zdjęcia, ale jakoś nie jestem przekonany do tego rozwiąznaia. Jest coś lepszego, fajniejszego na kilka kolb?
 [ Invalid Attachment ]

Na kilka kolb to zawsze można zespolić kilka uchwytów w zależności od potrzeb :) Jak by coś priv

Online Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1953
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 4 elektrycznych + 2 ręczne
Odp: Wieszak na portafiltry
« Odpowiedź #17 dnia: 15 Kwiecień 2022, 22:45:13 »
Mam do powieszenia 2-3 portafiltry. Myślałem o czymś ze zdjęcia, ale jakoś nie jestem przekonany do tego rozwiąznaia.
co pokazałeś na

Mam 2sztuki tego co pokazałeś i poza czasem oczekiwania na przesyłkę złego słowa o tym nie powiem. Każda z kolb jakie mam pewnie w tym siedzi, a wyjmuje się szybko i bezproblemowo. Dobrze się też to czyści. Ja to mam zamocowane na kołki rozporowe, i dałem jeszcze jakąś taką podkładkę by w razie czego ściany nie upaćkać.

U mnie się to dobrze sprawdza, przydały by mi się 4 sztuki ale jeszcze nie mam pomyslu jakby to pomieścic.
Jka
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Online Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1953
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 4 elektrycznych + 2 ręczne
Odp: Wieszak na portafiltry
« Odpowiedź #18 dnia: 28 Czerwiec 2022, 09:57:40 »
Po poprzednim ekspresie a w zasadzie kolbach do niego zostało mi na ścianie taka podkładka, dziur w niej nawierciłem co nie miara i samo to trochę kiepsko wyglądało, zdjąć nie bardzo było jak bo dopiero by dziury w ścianie straszyły, popatrzyłem po szufladach i znalazłem takie coś, nie bardzo wiedzą skąd i po co to mam, wyjąłem przetarłem czystą szmatą i wkręciłem w te dziury co tam były i przyznam się bez bicia ze wyszły mi praktyczne uchwyty na kolbę, czy ładne  :taktak: nie wiem wiem że praktyczne bo kolby sobie wiszą a ja mam je pod ręką.

Jka
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Offline kabzior

  • Wiadomości: 831
  • Ekspres: Bianka v3
  • Młynek: 078s
Odp: Wieszak na portafiltry
« Odpowiedź #19 dnia: 01 Lipiec 2022, 09:39:20 »
To nieduży grosz z Ali kosztowało, a sprawdza się bardzo fajnie.


Online Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1953
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 4 elektrycznych + 2 ręczne
Odp: Wieszak na portafiltry
« Odpowiedź #20 dnia: 01 Lipiec 2022, 10:17:50 »
Zobacz 2 wpisy wyżej, miałem to do innego ekspresu z kolba 54mm i jest jak piszesz, wygodne estetyczne i o dziwo łatwe w utrzymaniu czystości.
Nawet dwa są do kupienia z resztą rzeczy od tamtego ekspresu w K/S

https://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=12442.0

Teraz posiłkowałem się tym co było pod ręką, a że często takie coś zrobione na szybko zostaje na stałe to i u mnie do następnego malowania kuchni tak zostanie :)

Moje pomysły przewyższają o kilka % moje zdolności techniczne, chciałem sobie coś powiesić w swoim kąciku do kawy, a wywaliłem taką dziurę w ścianie że szybko kupowałem takie podstawki pod kubki (fotka) by zasłonić tą dziurę, bo mógłbym od żony nie dostać już nawet z 5cm. szafki w kuchni a kto wie czy tyle nie będzie mi jeszcze potrzeba bo cos tam sobie kupiłem :)

Jka
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi