Autor Wątek: Ekspres podłączony do gniazdka sterowanego przez internet  (Przeczytany 14234 razy)

Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4425
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Odp: Ekspres podłączony do gniazdka sterowanego przez internet
« Odpowiedź #60 dnia: 03 Październik 2016, 07:17:56 »
Ja mam ankuoo ale jest tylko minutowe odliczanie. A tak sobie myślę że jak jest możliwość podłączenia sekundowego zegara to wykorzystalbym go ot choćby do odkamieniania ekspresu

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Ekspres podłączony do gniazdka sterowanego przez internet
« Odpowiedź #61 dnia: 03 Październik 2016, 10:39:01 »
Jak już będziesz w domu może spróbuj czy ten mój sterownik zobaczy Twoje gniazdko, chociaż z drugiej strony o ile dobrze pamiętam masz licznik kWh czego mogę nie potrafi.

Offline doll00 Mężczyzna

  • Wiadomości: 90
  • Ekspres: Profitec Pro 700
  • Młynek: Fiorenzato F64 EVO
Odp: Ekspres podłączony do gniazdka sterowanego przez internet
« Odpowiedź #62 dnia: 31 Październik 2016, 21:22:38 »
jeśli kogoś temat jeszcze interesuje, to ja od roku korzystam z gniazdka Edimax SP-2101W z miernikiem energii lub jest taki sam tańszy bez miernika
SP-1101W.

jak na razie działa super, steruje się aplikacją z smartfona, można też włączyć ręcznie przyciskiem.
oczywiście można również sobie zaprogramowac czasy włączenia i wyłączenia ekspresu.

konfiguracja prosta, każdy sobie poradzi i nie trzeba przekierowywać żadnych portów, a i tak bez problemu można ekspres uruchomić z zewnątrz.









essewissa

  • Gość
Odp: Ekspres podłączony do gniazdka sterowanego przez internet
« Odpowiedź #63 dnia: 01 Listopad 2016, 09:55:01 »
A jak wyłączysz router to gniazdko zapamięta ustawienia timera? Mam ferguson smart wifi i wszystko jest fajnie jak router jest włączony 24/h.

Offline doll00 Mężczyzna

  • Wiadomości: 90
  • Ekspres: Profitec Pro 700
  • Młynek: Fiorenzato F64 EVO
Odp: Ekspres podłączony do gniazdka sterowanego przez internet
« Odpowiedź #64 dnia: 01 Listopad 2016, 12:41:56 »
A jak wyłączysz router to gniazdko zapamięta ustawienia timera? Mam ferguson smart wifi i wszystko jest fajnie jak router jest włączony 24/h.

na pewno masz na myśli router, bo w sumie router nie ma nic do gniazdka on tylko steruje ustawieniami sieci i dostępem do internetu?
nawet jeśli masz router z WiFi to po wyłączeniu routera co najwyżej nie powinien Ci działać zdalny dostęp do gniazdka przez aplikację, ale gniazdko nigdy nie powinno gubić ustawień.
u mnie niezależnie co wyłączę, gniazdko zawsze zapamiętuje ustawienia, nawet jeśli go wyciągnę z gniazdka sieciowego (230V) i na kilka dni zostawię bez zasilania to dalej pamięta ustawienia.

« Ostatnia zmiana: 01 Listopad 2016, 12:48:43 wysłana przez doll00 »

essewissa

  • Gość
Odp: Ekspres podłączony do gniazdka sterowanego przez internet
« Odpowiedź #65 dnia: 01 Listopad 2016, 21:40:33 »
Chodzi o router, gniazdko musi mieć stały dostęp do internetu, moim zdaniem nastawienia timera są zapisane na jakimś zewnętrznym serwerze z którym gniazdko łączy się przez internet przez router. Gniazdko pamiąta ustawienia prze 2-3h, dziwne.  Wiem , ze większość ma router włączony 24/h, ale u mnie działa on tylko wtedy kiedy korzystam z internetu. Jeżeli wyłącze wieczorem router to rano gniazdko nie załączy się chociaż tak ma ustawiony timer. Gdybym  wiedział, że tak działa ferguson to bym nie kupił tego gniazdka. Brak prądu nie ma nic do ustawień timera, włączasz gniazdko do prądu  łączy sie ono z internetem i zaciąga ustawienia. Nie tylko ja mam taki problem, na YouTube jest test tego gniazdka i w komentarzach jeden z użytkowników też o tym pisze.
Gdybyś był tak uprzejmy i wykonał podobny test, tzn router wyłączany wieczorem, timer ustawiony na rano.
« Ostatnia zmiana: 01 Listopad 2016, 21:43:28 wysłana przez essewissa »

Offline doll00 Mężczyzna

  • Wiadomości: 90
  • Ekspres: Profitec Pro 700
  • Młynek: Fiorenzato F64 EVO
Odp: Ekspres podłączony do gniazdka sterowanego przez internet
« Odpowiedź #66 dnia: 03 Listopad 2016, 11:14:40 »
w sumie byłem pewien, że to gniazdko działa nawet bez połączenia z internetem i routerem, bo przecież powinno mieć wszystko zapisane wewnętrznie, gdyż czasami chcesz je założyć gdzieś gdzie nie dochodzi sygnał WiFi.
ale na wszelki wypadek sprawdziłem tak jak prosiłeś, odłączyłem go od routera wczoraj wieczorem, a rano bez problemu uruchomiło ekspres tak jak zwykle.

 

Offline KAKR Mężczyzna

  • Wiadomości: 311
  • Ekspres: La Pavoni Professional,Faema Faemina,Baby Faema,Rocket Giotto Evo 2, Aeropress,Arrarex ,Kalita
  • Młynek: Macap,Rancilio Kryo,Lido E,Mahlkonig Kenia
Odp: Ekspres podłączony do gniazdka sterowanego przez internet
« Odpowiedź #67 dnia: 03 Listopad 2016, 20:34:32 »
Od kilku lat używam https://www.amazon.de/gp/product/B00N4OBJAO/ref=pd_bxgy_60_2?ie=UTF8&psc=1&refRID=ZCG3EGNZD977HTZDJ466  Gniazdek aplikacja EdiPlug działa bez zarzutu i można sprawdzać pobór mocy online programować oraz obliczać koszty energi..

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi