Autor Wątek: Opinia o kawie - delikatna czyli zła czy dobra?  (Przeczytany 10982 razy)

Offline dopeman

  • Wiadomości: 1044
Odp: Opinia o kawie - delikatna czyli zła czy dobra?
« Odpowiedź #30 dnia: 15 Lipiec 2016, 14:33:21 »
Taki Goran Gligorov..ja tam nic nie wiem, ale brzmi groźnie.

Ja nie wiem skąd u Ciebie takie mafijne skojarzenia ?!?


Tak coś czułem... :D

Offline Sala Mężczyzna

  • Wiadomości: 378
  • Ekspres: ASCASO ARC; Chemex, Aeropress; Drip V01;02; Phin
  • Młynek: Mahlkonig Tanzania; MKIII
Odp: Opinia o kawie - delikatna czyli zła czy dobra?
« Odpowiedź #31 dnia: 15 Lipiec 2016, 17:24:36 »
Co do wypowiedzi Antonia to już się przyzwyczaiłem, jest bardzo bezpośredni. Czasami to może działać niekorzystnie dla niego ale to już nie mój problem.
Zauważyłem że Antonio bardzo nie lubi krytyki a docinki innym nie sprawiają mu problemu!

Online Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Opinia o kawie - delikatna czyli zła czy dobra?
« Odpowiedź #32 dnia: 15 Lipiec 2016, 19:30:04 »
Ech, lubię krytykę... ;). Przecież o to chodzi, by wymieniać się poglądami. Jeśli wyrazisz swoją krytykę, to odpowiem na nią możliwie rzeczowo. Coś w tym dziwnego? Czego tu mam nie lubić? Nie nazwę tego chamstwem, gdy mi powiesz, że moja kawa jest bez smaku. Czyjaś opinia może być dla mnie niezrozumiała i mogę się z nią nie zgadzać. Tak się składa, że pamiętam czyjąś opinię, podobną do Twojej, odnoszącą się do mojej "mocnej" kawy. Zareagowałem więc na Twoje słowa.

Po tym co tu zaszło mam podobne do Twojego zdanie: niektórzy tu bardzo nie lubią jakiejkolwiek krytyki i reagują bezpośrednio lewym sierpowym w nos albo kopniakiem poniżej pasa. Czy moja "delikatna" pierwsza wypowiedź, w której stwierdziłem, że kocham opinie takie, jak Twoja naruszyła Twoje dobra osobiste? Była zachętą do tego, byś swe zdanie rozwinął, a tymczasem znalazł się anonimowy obrońca krytykowanych i uciśnionych, który dość bezpośrednio mnie skwitował, nie czekając nawet na Twoje słowa... Przykre to, bo go w ogóle nie znam i raczej nie mam motywu, by z nim prowadzić wojny i potyczki na słowa.

Zauważ, że w tej "nieszczęśliwej" wypowiedzi do Ciebie nijak nie skrytykowałem Gregorio, a wręcz przeciwnie, niejako skrytykowałem Twoją negatywną krytykę. Uważam po prostu, że kawy z Panamy są delikatne i jest to ich piękną wielką zaletą. W Twoich słowach wyczytałem, że dla Ciebie jest to raczej wadą, więc napisałem to, co napisałem, może nie wprost i z sarkazmem ale chyba na tyle zrozumiale, byś mógł odpowiedzieć wprost...
« Ostatnia zmiana: 15 Lipiec 2016, 20:07:51 wysłana przez Antonio »

Offline Sala Mężczyzna

  • Wiadomości: 378
  • Ekspres: ASCASO ARC; Chemex, Aeropress; Drip V01;02; Phin
  • Młynek: Mahlkonig Tanzania; MKIII
Odp: Opinia o kawie - delikatna czyli zła czy dobra?
« Odpowiedź #33 dnia: 15 Lipiec 2016, 20:10:26 »
Co do Twojej wypowiedzi to uważam że była ona z pewnym podtekstem. Jakbyś chciał uzupełnienia mojej wypowiedzi to być to w prosty sposób ujął. Wiele osób z forum i w tym ja  nie potrafi oceniać kawy pod względem smaków które w niej występują. Porzeczki, grejpfruty czy inne owoce oceniamy jako kwaski mniejsze bądź większe. Tyczy się to też goryczki. Stwierdzenie delikatna odnosiło się do braku dominacji ww. wrażeń smakowych.
Co do mojego wcześniejszego postu to uważam że nie lubisz krytyki, negatywnych komentarzy o swojej kawie. Jakiś czas temu oceniłem Twoja Kenie jako mało kwaskową "owocową" co nawet potwierdziła Elka. Na Pw od Ciebie dostałem mało przyjemną wiadomość nt. mojego komentarza. Uważam że każdy ma prawo napisać Swoją opinię (nawet negatywną), po to my forum żeby dyskutować. Jeżeli się ktoś z danym komentarzem nie zgadza może wyrazić Swoją opinię i prosić o wyjaśnienie, uzupełnienie.
Wiele kaw piłem od Ciebie i kilka razu chciałem je ocenić ale zrezygnowałem po ostatnim razie.
« Ostatnia zmiana: 15 Lipiec 2016, 20:21:53 wysłana przez Sala »

Online Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Opinia o kawie - delikatna czyli zła czy dobra?
« Odpowiedź #34 dnia: 15 Lipiec 2016, 20:32:49 »
Czy możesz mnie oświecić i wyjawić mi podtekst mojej wypowiedzi?

Twoja wypowiedź też miała podtekst, o którym wspomniałem. Czy brakuje Ci w kawie tychże kwasków i goryczy? Bo mnie wcale. Idealna kawa byłaby niekwaśna i niegorzka. Bliskie ideałowi są kawy z Panamy właśnie...

To źle, że zrezygnowałeś z refleksji. Ufunduję chyba jakieś nagrody za wszystkie opinie o naszych kawach, bo są bardzo ważne. Nie pamiętam co napisałem Ci w odpowiedzi ale chyba nie było w niej nic obraźliwego?

Niedawno ktoś mi zwrócił uwagę, że jedna z palonych przeze mnie mieszanek jest inna, gorsza niż niegdyś. Moja odpowiedź w takich przypadkach jest raczej standardową reakcją obronną. Każdy może przecież napisać co mu ślina na język przyniesie. Dociekam po prostu na ile mogę takiej opinii uwierzyć, więc nawet wyrażam swoje odmienne zdanie, może w niezbyt przyjemny sposób. W tym przypadku dostałem ponownie bardziej szczegółowe i serdeczne wyjaśnienia, a nie obrazę majestatu szanownego konsumenta. Skłoniło mnie to do dogłębnej analizy i reakcji. Zmieniłem podejście do wspomnianej kawy, ufundowałem nagrodę za uzasadnione zgłoszenie... Efekty są mam nadzieję namacalne.
« Ostatnia zmiana: 15 Lipiec 2016, 20:47:59 wysłana przez Antonio »

Offline Mr.Ed Mężczyzna

  • Wiadomości: 297
  • Ekspres: Rancilio Silvia V4,Bialetti Venus 4tz,Phin
  • Młynek: Bodum Bistro,Baratza Vario
Odp: Opinia o kawie - delikatna czyli zła czy dobra?
« Odpowiedź #35 dnia: 15 Lipiec 2016, 20:45:18 »
Nad tym wątkiem zaczyna się unosić duch Macierewicza. Ja tam widzę w wypowiedziach Antonia tylko to co napisał, i nie doszukuję się żadnego podtekstu, ani innej teorii spiskowej.

Offline Sala Mężczyzna

  • Wiadomości: 378
  • Ekspres: ASCASO ARC; Chemex, Aeropress; Drip V01;02; Phin
  • Młynek: Mahlkonig Tanzania; MKIII
Odp: Opinia o kawie - delikatna czyli zła czy dobra?
« Odpowiedź #36 dnia: 15 Lipiec 2016, 20:51:50 »
Co do mojej wypowiedzi nt. kawy to ja uwielbiam kawy z Etiopii, Kenii Kolumbii, czyli kawy owocowe. Używam w większości dripa czasami AP czy Chemexa. Co do Panama od Gregoria trochę mi w niej brakuje owoców.
Co do Twojej odpowiedzi to nie była ona obraźliwa ale jak dla mnie dość dziwna. Jak bym się obraził to raczej unikał bym Twoich kaw a tak nie jest. Masz wiele kaw które są rewelacyjne i je zamawiam ale Masz też kilka które przereklamowałeś ( w mojej ocenie) - nie pisałem w Twoim wątku o kawach bo nie chciałem niepotrzebnych przepychanek.

Online Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Opinia o kawie - delikatna czyli zła czy dobra?
« Odpowiedź #37 dnia: 15 Lipiec 2016, 20:58:14 »
Czy ja tak strasznie reklamuję moje kawy? ;) Wszystkim nie sposób dogodzić. Nie wiem czy zauważyłeś, ale podzieliliśmy się pracą. Moje kawy są ciemniejsze a te jaśniejsze pali Ela. W naszym sklepie jest wyraźny podział na dwie linie: MA i Synestezja. Moje kawy mają zadowolić jednych, Eli single drugich. Nigdy nie wiem czy to się udaje...

Sądzę, że Eli działka jest znacznie bardziej trudna, ale skoro ją to wciągnęło, to nie ingeruję już w jej proces twórczy. Co najwyżej: reklamuję :). Ostatnio jej staraniom zawdzięczam wielkie i piękne doświadczenie z Panamą właśnie. Namówiła mnie do zakupu zestawu próbek najlepszych kaw z Panamy, z konkursu Best of Panama. Normalnie na żadną z tych kaw nas nie stać, choć wszystkie zbiory sprzedają się w ciągu paru godzin aukcji. Na 50 próbek mogliśmy sobie jednak pozwolić. Ela przez parę dni paliła je na naszym samplerku. Dzięki temu wiem jak smakują najlepsze kawy świata :). W skrócie: są delikatne.
« Ostatnia zmiana: 15 Lipiec 2016, 21:21:23 wysłana przez Antonio »

Offline malkos Mężczyzna

    • Świeżo Palona
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1312
    • ŚwieżoPalona
  • Ekspres: Aeropress, Hario v60, French Press Bodum, kawiarka GAT Konica
  • Młynek: Zassenhaus Quito, Comandante MK3
Odp: Opinia o kawie - delikatna czyli zła czy dobra?
« Odpowiedź #38 dnia: 15 Lipiec 2016, 21:18:51 »
Ja już od dawna podejrzewałem że zawód palacza to nie rurki z kremem. Siedzi taki baron kawowy jeden z drugim, interesy prowadzi w Panamie i Kolumbii, coś przewozi tymi małymi samolocikami..że microlot, że kawa niby, ja tam amerykańskie filmy oglądam i umiem 2+2 dodać. Jeszcze te pseudonimy - Antonio, Gregorio - skojarzenia jednoznaczne. Bossowie. Bynajmniej nie włoskich kawiarenek ;)
Życie na krawędzi. W ciągłym stresie. Oddech konkurencji na karku. Taki Goran Gligorov..ja tam nic nie wiem, ale brzmi groźnie. Boss jak się patrzy. Tylko z innej części świata ;)
Albo taki Czarny Deszcz..jak organizacja paramilitarna, zakamuflowana groźba zawarta już w samej nazwie.
Więc ja tam trzymam się z dala. Zamówienia robię duże, płacę zawsze z góry i bez ociągania. Co i Wam radzę. Nie chciałbym kiedyś na wycieraczce znaleźć starej paczki kawy zawiniętej w gazetę i odebrać telefon z zamówieniem nie do odrzucenia.. ;)

Piękne :)
Właściciel sklepu http://swiezopalona.pl

dlawokawie5 - nowy kod - 5% zniżki na wszystko

Offline Sala Mężczyzna

  • Wiadomości: 378
  • Ekspres: ASCASO ARC; Chemex, Aeropress; Drip V01;02; Phin
  • Młynek: Mahlkonig Tanzania; MKIII
Odp: Opinia o kawie - delikatna czyli zła czy dobra?
« Odpowiedź #39 dnia: 15 Lipiec 2016, 21:45:16 »
Tak wiem jaki jest podział u Ciebie.
O pewnej kawie tyle napisaliście, że reklamy plusa z siatkarzami to pikuś - (taki mały żart). Moje oczekiwania do tej kawy po waszych zapowiedziach były dość duże a skończyło się na tym że Wasze czy to Kenia czy Etiopie bardziej mi smakowały niż ta reklamowana.
Mr. Ed uważałbym z tym Macxxxxxxxem bo to dopiero może wywołać wojnę forumową.

Online Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Opinia o kawie - delikatna czyli zła czy dobra?
« Odpowiedź #40 dnia: 15 Lipiec 2016, 22:13:17 »
Niech zgadnę: to Kolumbia Pacamara. Tyle napisaliśmy, bo ta kawa trzyma się i nie odstaje bardzo na stole pełnym panamskich Geish. Tak to jest: nie wszyscy mają jednakowe zdanie. Wiele już razy słyszałem opinie na temat Geishy: bardziej smakuje mi Kenia. Bo Kenia jest kwaśna, a Geisha jest słodka. Różnica w smaku jest generalnie taka właśnie. W aromatach Kenia jest czerwona, a Geisha mieni się tysiącem barw... :) Całe to kawowe zamieszanie polega na różnorodności i poszukiwaniu przyjemności.
« Ostatnia zmiana: 15 Lipiec 2016, 22:27:49 wysłana przez Antonio »

Offline Sala Mężczyzna

  • Wiadomości: 378
  • Ekspres: ASCASO ARC; Chemex, Aeropress; Drip V01;02; Phin
  • Młynek: Mahlkonig Tanzania; MKIII
Odp: Opinia o kawie - delikatna czyli zła czy dobra?
« Odpowiedź #41 dnia: 15 Lipiec 2016, 22:31:07 »
Donkiszot gdzie jest napisane że mam palarnie i o jakie złe zachowanie chodzi?
Antonio
Jeszcze się się taki nie urodził co by wszystkim dogodził, czytaj kawę wypalił:)

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Opinia o kawie - delikatna czyli zła czy dobra?
« Odpowiedź #42 dnia: 15 Lipiec 2016, 23:04:09 »
Cóż za powrót do przeszłości. ::)

Kolega zasugerował:
W obu przypadkach jest krytyka konkurencji.
Skoro tak, to ani chybi musisz mieć palarnie. ;)

Offline Sala Mężczyzna

  • Wiadomości: 378
  • Ekspres: ASCASO ARC; Chemex, Aeropress; Drip V01;02; Phin
  • Młynek: Mahlkonig Tanzania; MKIII
Odp: Opinia o kawie - delikatna czyli zła czy dobra?
« Odpowiedź #43 dnia: 15 Lipiec 2016, 23:13:09 »
To raptem dwa dni!!
Ale nasz nosa, i to nawet nie mam jednej palarni tylko kilka.
Wymienię tylko niektóre (kolejność przypadkowa) Kołobrzeg, Wrocław, Łódź, Warszawa, Kraków, Rzeszów.
Jeszcze kilka się znajdzie ale to nie będę się chwalił!!! ;)

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Opinia o kawie - delikatna czyli zła czy dobra?
« Odpowiedź #44 dnia: 15 Lipiec 2016, 23:21:54 »
Ale to nie ja mam nosa, tylko kolega Pentland, ja o niczym nie wiedziałem, dlatego zapytałem o namiary. ::)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi