Autor Wątek: Opinia o kawie - delikatna czyli zła czy dobra?  (Przeczytany 10983 razy)

Offline Pentland

  • Wiadomości: 21
Odp: Opinia o kawie - delikatna czyli zła czy dobra?
« Odpowiedź #15 dnia: 14 Lipiec 2016, 00:41:19 »
Bardzo chętnie. Jeśli tylko mógłbyś zachować więcej ostrożności w komentarzach odnośnie kwestii, które moga budzić watpliwości to na pewno pomoże nam to uniknać zbędnych nieporozumień.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Opinia o kawie - delikatna czyli zła czy dobra?
« Odpowiedź #16 dnia: 14 Lipiec 2016, 02:07:46 »
Dziękuję Ci za te osobiste refleksje. Język polski jest niesamowity, dlatego że niesie w sobie mnóstwo znaczeń a nie każdy może im sprostać. To samo dzieje się z językiem jako środkiem percepcji. Nie każdemu smakuje to, co smakuje innemu. Ostatnio sam poszukuję delikatnych kaw, w których żaden ze smaków się nie wybija, tak samo jak to opisał Sala. Jego recenzji dotyczyła moja "miłosna" wypowiedź. Ale moje poszukiwania zwykle kończą się źle, bo inni mają inny gust, więc ich kawy są gorzkie, kwaśne, cierpkie, słowem: chamskie ;).
« Ostatnia zmiana: 14 Lipiec 2016, 02:13:08 wysłana przez Antonio »

Offline Pentland

  • Wiadomości: 21
Odp: Opinia o kawie - delikatna czyli zła czy dobra?
« Odpowiedź #17 dnia: 14 Lipiec 2016, 07:04:43 »
I kolejna nie potrzebna nadinterpretacja... Miałem nadzieje, że wykorzystasz mój ostatni lekko dyplomatyczny post będzie ostatnim w tym temacie, ale jak widać postanowiłeś ponownie wmówić mi rzeczy, których nie powiedziałem.

Wiele razy spotkałem się z opinią, że kawa jest tak delikatna, że aż za bardzo. Denerwuje mnie trochę to, bo nic nie mówi o aromatach ani o smaku. Bo nie ma smaku, co? ;)

Jak widać dobrze wiesz w czym problem (a uśmiechy nie pomogą), a ja niczego nie nadinterpretowałem w mojej pierwszej wypowiedzi w tym wątku.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Panama SHG EP Boquette Don Paschi - palarnia kawy Gregorio
« Odpowiedź #18 dnia: 14 Lipiec 2016, 07:06:13 »
Pentland, może wyzwiesz mnie na pojedynek? Czy mamy już pistolety? W czym problem? Jeszcze raz po chamsku: kawy z Panamy są bardzo fajne, ogólnie. Niektóre są najlepsze na świecie, bo ludzie błyskawicznie wykupują je za astronomiczne ceny na aukcjach.

Czy można stwierdzić, że jakaś kawa jest zbyt delikatna do tego, by poczuć jej smak? Czego szukamy w kawie, jeśli nie delikatności?

Dzięki za zmianę tematu na stosowną.
« Ostatnia zmiana: 14 Lipiec 2016, 07:42:14 wysłana przez Antonio »

Offline Pentland

  • Wiadomości: 21
Odp: Opinia o kawie - delikatna czyli zła czy dobra?
« Odpowiedź #19 dnia: 14 Lipiec 2016, 07:44:18 »
No teraz to nic tylko czekać na kilka dłuższych, technicznych wypowiedzie @Elki o delikatości kawy, temat "wyewoluuje" i "posprzątane". Dzień świstaka?

Jeśli już mamy zmieniać temat to proponuję "Publiczna krytyka innych - zła czy dobra?"

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Opinia o kawie - delikatna czyli zła czy dobra?
« Odpowiedź #20 dnia: 14 Lipiec 2016, 07:49:22 »
Tak, tak... daj sobie spokój. Niech Ci już będzie po chamsku i dzień świstaka: tak, musiałem znowu dokopać Gregorio, bo nic innego nie mam do roboty niż "ślepe" testy jego kawy. Tak, publicznie go skrytykowałem, bo ośmielił się wypalić ziarna z Panamy, a WS znowu o tym napisał. Skrytykowałem też lapidarne zdania następnej recenzji. Nic tylko krytykuję. Żyję krytyką innych. Krytykuję publicznie. Krytykuję bardzo krytycznie i w sposób bardzo zakamuflowany. Zadowolony?
« Ostatnia zmiana: 14 Lipiec 2016, 08:03:09 wysłana przez Antonio »

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4830
  • Ekspres: Ascaso Baby T Plus
  • Młynek: G-Risto Pro ZF64
Odp: Opinia o kawie - delikatna czyli zła czy dobra?
« Odpowiedź #21 dnia: 14 Lipiec 2016, 08:07:34 »
Pentland, czytając pierwszy post tego wątku, w mojej osobistej opinii, Antonio raczej skrytykował wypowiedź Sali jak mało precyzyjną a nie kawę. Antonio jako osoba związana z biznesem kawowym ma bardzo niekomfortową sytuację, gdyż każda jego nieprzychylna wypowiedź może być odczytana jako krytyka konkurencji. Jako Forumowicz ma prawo do własnego zdania (pkt. 7.4 Regulaminu) i własnego gustu, jako "palacz" też kieruje się głównie własnym gustem i potrzebami klientów. Czy to usprawiedliwia kogokolwiek w krytykowaniu innych? Oczywiście, że NIE - na wszystkookawie.pl obowiązuję te same zasady dot. tzw. netykiety jak wszędzie. Ja takiej sytuacji nie dostrzegłem, jeśli Ty je zauważyłeś proszę o zaraportowanie stosownych postów wraz z Twoim komentarzem

Offline dopeman

  • Wiadomości: 1044
Odp: Opinia o kawie - delikatna czyli zła czy dobra?
« Odpowiedź #22 dnia: 14 Lipiec 2016, 08:28:15 »
Ja już od dawna podejrzewałem że zawód palacza to nie rurki z kremem. Siedzi taki baron kawowy jeden z drugim, interesy prowadzi w Panamie i Kolumbii, coś przewozi tymi małymi samolocikami..że microlot, że kawa niby, ja tam amerykańskie filmy oglądam i umiem 2+2 dodać. Jeszcze te pseudonimy - Antonio, Gregorio - skojarzenia jednoznaczne. Bossowie. Bynajmniej nie włoskich kawiarenek ;)
Życie na krawędzi. W ciągłym stresie. Oddech konkurencji na karku. Taki Goran Gligorov..ja tam nic nie wiem, ale brzmi groźnie. Boss jak się patrzy. Tylko z innej części świata ;)
Albo taki Czarny Deszcz..jak organizacja paramilitarna, zakamuflowana groźba zawarta już w samej nazwie.
Więc ja tam trzymam się z dala. Zamówienia robię duże, płacę zawsze z góry i bez ociągania. Co i Wam radzę. Nie chciałbym kiedyś na wycieraczce znaleźć starej paczki kawy zawiniętej w gazetę i odebrać telefon z zamówieniem nie do odrzucenia.. ;)

Offline KrzychK

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1371
  • Ekspres: Vibiemme Junior BD
  • Młynek: Macap MC4
Odp: Opinia o kawie - delikatna czyli zła czy dobra?
« Odpowiedź #23 dnia: 14 Lipiec 2016, 09:29:37 »
CzarnyDeszcz=BlackWater, tfu! Rain   :blue:

Offline SMaN

  • Wiadomości: 485
  • Ekspres: Kazak Rota, V60-02, Kalita, Aeropress (Prismo), Chemex
  • Młynek: C40Mk3 IH, Niche Zero
Odp: Opinia o kawie - delikatna czyli zła czy dobra?
« Odpowiedź #24 dnia: 14 Lipiec 2016, 10:00:15 »
Pentland nie wiem jak ty odczytałeś krytykę  opinii o kawie na równi z krytyką kawy. Ponadto rozdmuchujesz temat - może nie umiesz czytać ze zrozumieniem, a może chcesz dojechać @Antonio w każdym wypadku zagalopowałeś się i dobrze byłoby odpuścić trochę.   

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk


Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Opinia o kawie - delikatna czyli zła czy dobra?
« Odpowiedź #25 dnia: 14 Lipiec 2016, 10:39:12 »
Zdaje się wszyscy się galopujemy. Pozwalamy sobie na żarty i ironie, a w internetach wszystko zostaje i może zostać opacznie przeczytane, bez kontekstu, dosłownie. Zapraszam wszystkich do zaparzenia sobie kawy, 10 głębokich wdechów, orzeźwiające powietrze po deszczu... tak :)

A co do tematu, w kartach ocen delikatny i nic się nie wybija, to dwie różne rzeczy. Delikatność, czyli niską intensywność można zastosować niemal do każdego parametru: aromat, kwasowość, słodycz, itd. A nic się nie wybija, to balans, który jest ponoć bardzo pożądany, choć dla mnie często nudny.

Offline ranGo Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 2372
    • Euro Cafe
  • Ekspres: Dalla Corte Mina, Moccamaster, V60, Chemex, Kalitta, Aeropress,
  • Młynek: RTF64, Lido2, Lido3, Ditting, Mahlkoenig, Quamar80e
Odp: Opinia o kawie - delikatna czyli zła czy dobra?
« Odpowiedź #26 dnia: 15 Lipiec 2016, 11:27:41 »
Taki Goran Gligorov..ja tam nic nie wiem, ale brzmi groźnie.

Ja nie wiem skąd u Ciebie takie mafijne skojarzenia ?!?




Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Opinia o kawie - delikatna czyli zła czy dobra?
« Odpowiedź #27 dnia: 15 Lipiec 2016, 12:41:53 »
 [emoji38] Piękne.

Offline M

  • Administrator
  • Wiadomości: 1665
  • Ekspres: CKE, Junior, Rota, alternatywa
  • Młynek: Aergrind, C40
Odp: Opinia o kawie - delikatna czyli zła czy dobra?
« Odpowiedź #28 dnia: 15 Lipiec 2016, 13:42:11 »
Zrobiłeś mi dzień :ogien:

Offline Mr.Ed Mężczyzna

  • Wiadomości: 297
  • Ekspres: Rancilio Silvia V4,Bialetti Venus 4tz,Phin
  • Młynek: Bodum Bistro,Baratza Vario
Odp: Opinia o kawie - delikatna czyli zła czy dobra?
« Odpowiedź #29 dnia: 15 Lipiec 2016, 13:59:13 »
@ranGo, zwyczajnie sobie oplułem monitor ze śmiechu  :smiech:

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi