Autor Wątek: Blender  (Przeczytany 33522 razy)

Offline Maciej1 Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 979
  • Ekspres: Jednobojlerowiec
  • Młynek: Fio F64 Evo
Blender
« dnia: 26 Czerwiec 2016, 17:22:43 »
Co kupić w miarę normalnych pieniądzach? Marzy mi się Vitamix ale nie za tą kasę na chwilę obecną. Blender ma robić taką konsystencję aby z ogryzek otrzymać mus, który zje niemowlak ;).

Czy ktoś słyszał coś o firmie Orava? Blender podobny do Vitamixa, no właśnie czy tylko na podobieństwie  się kończy?

W młynie: ziarna

essewissa

  • Gość
Odp: Blender
« Odpowiedź #1 dnia: 26 Czerwiec 2016, 18:06:11 »
Prawie identyczny jak Vitamix. :) Ja mam Vitamixa, świetne urządzenie. Wiem, ze drogie, ale można wziąć na jakieś raty 0%, moim zdaniem warto jeżeli planujesz często z blendera korzystać, ma 7 lat gwarancji, ale małe szanse, że nawet po jej skończeniu się zepsuje, to sa urządzenie pro, pracujące w restauracjach, kawiarniach itp gdzie jest duży przerób, solidna maszyna.

Offline KAKR Mężczyzna

  • Wiadomości: 311
  • Ekspres: La Pavoni Professional,Faema Faemina,Baby Faema,Rocket Giotto Evo 2, Aeropress,Arrarex ,Kalita
  • Młynek: Macap,Rancilio Kryo,Lido E,Mahlkonig Kenia
Odp: Blender
« Odpowiedź #2 dnia: 26 Czerwiec 2016, 21:30:25 »
Hejka mam Blendteca na Amazonie UK promo  za 300 funtów... blendtec robi pył ze wszystkiego... 

Offline Jacek Mężczyzna

  • Wiadomości: 106
  • Ekspres: Profitec PRO 700, Kalita 185, V60, Acaia Pearl
  • Młynek: Ceado E37S
Odp: Blender
« Odpowiedź #3 dnia: 28 Czerwiec 2016, 14:50:36 »
U mnie pracuje Biochef, taki jak ten w linku http://www.ebay.de/itm/BioChef-Blender-Professioneller-Mixer-Smoothie-Maker-Schwarz-/272253505831?hash=item3f6392d127:g:l~EAAOSw9N1VsdFv
Od nich kupiony Cena tylko niższa ciut była bo ja płaciłem 139 "eurasów".
Generalnie polecam maszynę.
If you think you can, you can. And if you think you can't, you're right.

Offline Maciej1 Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 979
  • Ekspres: Jednobojlerowiec
  • Młynek: Fio F64 Evo
Odp: Blender
« Odpowiedź #4 dnia: 28 Czerwiec 2016, 15:27:52 »
Zamówiłem coś takiego pod marką JTC Omniblend.
W młynie: ziarna

Offline dopeman

  • Wiadomości: 1044
Odp: Blender
« Odpowiedź #5 dnia: 19 Wrzesień 2016, 21:00:46 »
Co byście polecili z blenderów kielichowych? Jego głównym przeznaczeniem było by mielenie na mąkę różnych nasion, kasz, orzechów. A dopiero później cała reszta funkcji.

Offline olotasak Mężczyzna

    • fukafe
  • Wiadomości: 29
  • Ekspres: Wega Atlas EPU2, Moccamaster, Chemex, V60, Kalita Wavestyle, Aeropress
Odp: Blender
« Odpowiedź #6 dnia: 03 Marzec 2017, 15:25:59 »
dopeman
zamiast blendera kielichowego polecałbym Thermomixa. Niestety dziadostwo jest pieruńsko drogie, ale jeśli dużo się gotuje to myślę najlepsza inwestycja. I zmielisz nasiona na mąkę i zupę ugotujesz. Do tego praktycznie "sam się myje". Tak jak byłem mocno sceptyczny jak kupowaliśmy do cukierni to teraz nie wyobrażamy sobie pracy bez niego. Blender praktycznie poszedł w zapomnienie.
Bardzo duża ilość knajp ma po kilka na stanie, z tego co rozmawialiśmy to można spotkać wciąż kilkudziesięcioletnie modele pracujące.

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Blender
« Odpowiedź #7 dnia: 03 Marzec 2017, 15:52:27 »


Znajomi od lat mają TM21  ;)
LMWDP #469

Offline bigmaciek

  • Wiadomości: 157
  • Ekspres: Wystarczający do zrobienia tego co lubię
  • Młynek: Odpowiedni do kawy którą robię i pijam
Odp: Blender
« Odpowiedź #8 dnia: 03 Marzec 2017, 16:16:11 »
Przed świętami pojawiła się Lidlowsko-Biedronkowa wersja Thermomixa za ułamek tego co oryginał. Podobno niezłe. Sam nawet się przymierzałem do tego Lidlowskiego do fajniej wyglądał.  :)

Offline TheNaturat Mężczyzna

  • Wiadomości: 80
  • Ekspres: DeLonghi; Siemens EQ.7; Aeropress; French Press
  • Młynek: Rhinowares; Wilfa Svart WSCG-2
Odp: Blender
« Odpowiedź #9 dnia: 03 Marzec 2017, 18:28:51 »
W niektórych biedronkach stoją do dzisiaj te Thermomixy za 1499 zł, dla człowieków z kartą biedronkową były taniej. W lidlu były po 999 jak dobrze pamiętam.
specjalistycznyspecjalista.blogspot.com

Offline bigmaciek

  • Wiadomości: 157
  • Ekspres: Wystarczający do zrobienia tego co lubię
  • Młynek: Odpowiedni do kawy którą robię i pijam
Odp: Blender
« Odpowiedź #10 dnia: 03 Marzec 2017, 21:49:02 »
888zł.  :) To akurat dobrze pamiętam bo prawie kupiłem.  :)

Offline grex

  • Wiadomości: 1031
  • Ekspres: Aeropress+FlaVin sRGB, Phin, Moka 2tz inox, Slowpresso
  • Młynek: Eureka+mikro hopper
Odp: Blender
« Odpowiedź #11 dnia: 20 Kwiecień 2017, 13:52:58 »
Thermomix nie nadaje się jako blender wysokoobrotowy, nawet ten oryginalny osiąga zaledwie 11tys obr/min (tyle co najtańsze blendery marketowe), podróbki możliwe że jeszcze mniej. W końcu ma on tylko silnik 500w. Wysokoobrotowe modele a'la Vitamix mają silniki powyżej 1000-2000W i ok. 30 tys. obrotów, co pozwala mielić bez grudek i włókien, łącznie z pestkami, robić mąki i masło orzechowe itp. No ale Vitamixy też są różne, nie każdy jest tak samo dobry a Professional 750 to koszt aż 4 tys...

W temacie wyboru blendera znalazłem obszerne porównanie 11 modeli blenderów wysokoobrotowych, które może być bardzo pomocne w wyborze blendera dla siebie: http://www.olgasmile.com/dobry-blender-czyli-ktory-blender-wybrac.html

Ja początkowo zastanawiałem się nad JTC Omniblend z kielichem do płynów 1,5L (kielich uniwersalny 2l przekracza 50cm), acz po przeczytaniu testu lepszym wyborem wydaje się Happycall Axlerim (niższy i mocno chwalony w tym zestawieniu). Czy ktoś taki posiada?
« Ostatnia zmiana: 20 Kwiecień 2017, 14:52:58 wysłana przez grex »

Offline sobota

  • Wiadomości: 278
  • Ekspres: basic / brasilia / linea
  • Młynek: compak k3 / RR55OD / ikej / k30 / guatemala / tm nano
Odp: Blender
« Odpowiedź #12 dnia: 21 Kwiecień 2017, 00:16:54 »
Właśnie przymierzam się do takiego wysoko obrotowego i rozważam caso B300 lub 2000 z racji ceny, lub jakiś blendtec używany.

Bardzo ciekawe te zestawienie pytanie na ile prawdziwe czy sponsorowane. Dziwne że nie ma żadnych blendtec  w zestawieniu, a jednak większość barów używa je (tak, wiem cena zwala z nóg).  Daj znać co wybrałeś i dlaczego no jakie są twoje odczucia, może mi to pomoże.

Offline grex

  • Wiadomości: 1031
  • Ekspres: Aeropress+FlaVin sRGB, Phin, Moka 2tz inox, Slowpresso
  • Młynek: Eureka+mikro hopper
Odp: Blender
« Odpowiedź #13 dnia: 21 Kwiecień 2017, 12:23:22 »
z tego co słyszałem moc tych blenderów jest tak duża, że jak się często mieli twarde kasze na mąkę to można poluzować mocowanie noży tnących, coś takiego pisano odnośnie JTC Omniblend. Z tego powodu zakup używki może być ryzykowny, chyba że z nowym kielichem. Kielich to moim zdaniem pierwsze co może wymagać wymiany, więc dobrze żeby była możliwość jego dokupienia.
Co do Blendtec to on ma tylko 2 noże (prawie cała konkurencja ma 6), w testach wypadał trochę gorzej niż np. Vitamix. W barach możliwe że jest ok, bo ma długą gwarancję i nikt tam raczej nie używa tego do robienia mąki czy past, głównie koktajle.

Z tanich modeli trochę się tego zaczęło pojawiać z mocniejszymi sinikami, np. severin 3740 czy philips 3652, ale trudno powiedzieć czy to udane konstrukcje, nie ma żadnych testów, opinii. Oglądałem wiele testów podobnych modeli i niby wyglądają podobnie, mają podobne ostrza a jedne dają radę, podczas gdy inne nie zawsze. Mogą tutaj rolę grać detale, stabilizacja i kąt ustawienia ostrzy, ich kształt i grubość, płynność pracy silnika i jego rzeczywista moc (nie mylić z poborem prądu), kształt ścianek kielicha itp. Tutaj widać jak różnie jest to zrobione w poszczególnych modelach: https://www.centurylife.org/wp-content/uploads/2015/10/IMG_0044.jpg Np. Vitamix ma teoretycznie gorsze parametry od JTC a jednak wygrywał porównania z nim.
Przy miękkich smoothie to pewnie bez znaczenia, ale przy najtrudniejszych zadaniach np. masło orzechowe sądzę że to może mieć znaczenie, przykładowo ta pani z testu pisała, że Happycall był pierwszym, który dał radę zrobić to bez grudek. Być może chodzi o to, że jego silnik ma największą moc a noże są stabilniej osadzone (wszystko z metalu, brak plastikowych elementów).

Ja się początkowo napaliłem na blender próżniowy, to coś zupełnie nowego. Ale on jest niestety głównie do smoothie, znacznie odbiega mocą od reszty, a jednak wolałbym mieć możliwość robienia także past z nasion, więc chyba trzeba szukać wśród tradycyjnych. Własny Hummus czy pasta warzywno-orzechowa to jednak kusząca opcja.

Spojrzałem co ludzie kupują na allegro, prym wiedzie próżniowy Hanssem, potem ten Happycall, następnie tańsze modele Severin i Caso.
« Ostatnia zmiana: 21 Kwiecień 2017, 13:11:25 wysłana przez grex »

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4826
Odp: Blender
« Odpowiedź #14 dnia: 21 Kwiecień 2017, 13:27:51 »
Miałem kiedyś jakiegoś Philipsa z silnikiem 1kW - całość OK, z wyjątkiem przeniesienia napędu, które było wykonane z plastiku. Z tego co pamiętam całość była zintegrowana z nożami, więc wymiana kosztowała coś ok. 100-150zł.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi