Autor Wątek: Broń ostra bez pozwolenia  (Przeczytany 14914 razy)

Offline WasylGd Mężczyzna

  • Wiadomości: 85
  • Ekspres: LaPavoni Professional, phin, Mukka Exspress, Bialetti Brikka, džezva z Sarajewa
  • Młynek: Macap M2M
Odp: Broń ostra bez pozwolenia
« Odpowiedź #30 dnia: 08 Wrzesień 2016, 12:36:00 »
Grex, całą dyskusję, doładnie jak Nasza przeszedłem kilka lat wcześniej, kiedy walczyliśmy w sejmie z próbą pozbawienia ludzi możliwości strzelania z CP, bo grupie posłów ubzdurało się, że to strasznie niebezpieczne.

Nie odnoszę się personalnie do Ciebie, ale szczerze namawiam do tego, żebyś nie czekał na ustawy i dekrety, bo nie starczy Ci czasu na postrzelanie. Z własnego doświadczenia wiem, że przebywanie na strzelnicy, na powietrzu, z kolegami to super zabawa i typowo męska radość.

Walka o zmianę ustawy o broni i tak związana jest z obowiązującą jedynie słuszną linią partyjną, i nic tu nie znaczą przykłady krajów ościennych i ich doświadczenia w sprawie. Chyba już dawno o tym wiesz?
Prawa unijne w tej sprawie już zostały spełnione w sposób minimalny i koniec. Nikt nie będzie namawiał z automatu na coś więcej, jeśli nie będzie jedynie słusznej linii, lub innych wyższych potrzeb i planów.

A więc będą dyskusje, eksperci psycholodzy, eksperci antyterroryści, matki karmiące, kler, strona społeczna etc. a sprawa ruszy na tyle tylko, na ile ruszyć ma!

Dla mnie szkoda czasu, wypiję sobie espresso, w trudzie i znoju zrobione na dźwigni, spakuję moje karabinki CP bez lunet optycznych oczywiście, odlane osobiście skalibrowane pociski i pojadę powalczyć z tarczą fi 25cm, na 300m. Może wprowadzę w zdumienie kolejnego myśliwego obok, z wypasionym blazerem, lunetą oraz iselekcjonowaną amunicją na zamówienie.

I jeszcze jedno, my strzelamy po 30-40 razy na treningu, myśliwi zawsze przystrzeliwują 3-4 pociski, bo szkoda wydawać 30zł/szt w papier, kiedy można w mięso, choćby i z jakąś zarazą.

No, to tyle.....

Offline WasylGd Mężczyzna

  • Wiadomości: 85
  • Ekspres: LaPavoni Professional, phin, Mukka Exspress, Bialetti Brikka, džezva z Sarajewa
  • Młynek: Macap M2M
Odp: Broń ostra bez pozwolenia
« Odpowiedź #31 dnia: 08 Wrzesień 2016, 12:49:14 »
Tak mi się zdaje że ta dyskusja to jest w ogóle element szerszego spojrzenia na świat - czy państwo ma "niańczyć" obywateli wyręczając ich na siłę w różnych rzeczach (typowym przykładem jest tu państwo totalitarne które tłumiło wolność i decydowało ZA obywatela o tym jak ma żyć) czy też obywatele są wolni a państwo pełni rolę służebną, wyręczając ich tylko w tym czemu sami nie są w stanie podołać.


No, wobec aksjologii ustępuję. Ja tu tylko kolegą do kawki jestem. I od ponad pół wieku świadomego życia czuję się wolny, totalnie!

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6232
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Broń ostra bez pozwolenia
« Odpowiedź #32 dnia: 08 Wrzesień 2016, 23:20:38 »
grex nie rozumiem tej gorączkowości w Twoich wypowiedziach. Czy ja gdzieś napisałem że Polacy są gorsi ? Są jacy są, jak każdy naród mamy plusy dodatnie i ujemne :) Jednak nasza zapalczywość i niefrasobliwość znana jest od wieków.

Ja nie mówię o jakichś prawdach objawionych przez tv czy youtube, tylko własnych doświadczeniach. Wystarczy mi to co widziałem spędzając sporo czasu w lasach na terenach przygranicznych i w życiu codziennym w mieście, aby mieć duży dystans do ułatwiania dostępu polakom do broni. Szczerze mówiąc większości nie dałbym nawet sportowych karabinków do ręki.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Broń ostra bez pozwolenia
« Odpowiedź #33 dnia: 05 Styczeń 2017, 07:19:44 »
Skoro o ostrej broni, to tu coś napiszę. Spójrzcie wokół, ile emocji się kotłuje na świecie ostatnio. U nas jak zawsze sporo politycznych kłótni i wojenek. Powtórzę refleksję wyczytaną z książki Mariusza Szczygła, a jakże o Czechach, że Polak ma w głowie podobnie jak Czech "etos", ale poza tym również "patos" ;). Abstrahując od tego zamętu, spójrzcie na to:



Czy wiedzieliście, że sztuka władania szablą odżywa? ;)

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1492
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Broń ostra bez pozwolenia
« Odpowiedź #34 dnia: 05 Styczeń 2017, 07:48:53 »
Szczerze mówiąc większości nie dałbym nawet sportowych karabinków do ręki.
Tak jak mam poglądy 'wolnościowe', tak w kwestii broni w pełni zgadzam się z podobnymi wypowiedziami. Potrzebna jest edukacja, a jej namiastkę dostarcza droga pozyskania pozwolenia na broń. A i to nie wystarcza, o czym niestety można się przekonać patrząc na kolegów na strzelnicach, podczas zawodów itd.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi