Autor Wątek: Broń ostra bez pozwolenia  (Przeczytany 14913 razy)

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1046
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Broń ostra bez pozwolenia
« Odpowiedź #15 dnia: 17 Czerwiec 2016, 09:58:47 »
Bronią jeszcze trzeba umieć posługiwać się.
Cóż  z tej broni, skoro prawo polskie nie pozwala na obronę.
Polskie prawo chroni napastnika, a nie ofiarę.



Offline WasylGd Mężczyzna

  • Wiadomości: 85
  • Ekspres: LaPavoni Professional, phin, Mukka Exspress, Bialetti Brikka, džezva z Sarajewa
  • Młynek: Macap M2M
Odp: Broń ostra bez pozwolenia
« Odpowiedź #16 dnia: 06 Wrzesień 2016, 23:05:15 »
Strzelam z CP i zajmuję się replikami broni już kilka lat i pomimo wielkiej pasji mam mieszane uczucia o dostępności do broni ostrej.
Oczywiście można dać wszystkim pozwolenia i pozwolić nosić broń przy sobie. Mamy takie przykłady z kilku stanów USA, gdzie wolno wszystko. Tam ludzie wiedzą, że każdy ma broń i strzeli, więc wszyscy sie mocno zastanawiają i analizują sytuację.

Czy  wszyscy zainteresowani zdają sobie sprawę z tego, że będą musieli przejść prawdziwe badania psychologiczne i zdrowotne, by ją dostać?
Poczytajcie w ustawie, jakie mogą być przeciwskazania.Czy nasz statystyczny Kowalski się z tym zgodzi i nie będzie szukał dojść i ułatwień? Jeśli tak będzie, to strach się bać!

Dla jasności, nie jestem przeciwnikiem, bo sam strzelam. Mam jednak spore wątpliwości czy pozwolenia dawać wszystkim i jak to wszystko ogarnąć. Moje rozterki są spowodowane obserwacją umiejętności i etyki myśliwych i części ludzi z pozwoleniami w trakcie strzelań na strzelnicach.

Myślę, że wszyscy zainteresowani powinni zacząć od broni rozdzielnego ładowania. Można oczywiście odlewać, elaborować, ważyć proch i zwijać patrony. Można też strzelać w oparciu i kupione kule lub pociski i iść tą trochę łatwiejszą drogą.
Jeśli takie zajęcia kogoś wciągną i będzie akceptował regulaminy strzelań i strzelnic, a przede wszystkim będzie stale myślał o stojących z bronią obok, to powoli może myśleć o ostrej, jeśli oczywiście będzie go na to stać, bo to następne hobby, troszkę droższe niż kawa.

...mimo wszystko z optymizmem, ale bez bezgranicznego zaufania do sąsiada...

I trzeba pamiętać o jednej oczywistej sprawie wyjmując bron z kabury. Jeśli ten do kogo się celuje też ma broń, to strzeli na 100% i nie będzie negocjował!

Offline grex

  • Wiadomości: 1031
  • Ekspres: Aeropress+FlaVin sRGB, Phin, Moka 2tz inox, Slowpresso
  • Młynek: Eureka+mikro hopper
Odp: Broń ostra bez pozwolenia
« Odpowiedź #17 dnia: 07 Wrzesień 2016, 12:24:10 »
nie jestem przeciwnikiem, bo sam strzelam. Mam jednak spore wątpliwości czy pozwolenia dawać wszystkim i jak to wszystko ogarnąć.

najprościej skopiować rozwiązania z innych państw, gdzie to funkcjonuje i się sprawdza. Nie mówię tu o skrajnym przykładzie USA ale np. Szwajcarii, Czechach, Finlandii itp. Czy tam ludzie maszerują po ulicach z karabinami? Byłem ale nikogo takiego nie widziałem. Przeciwnie, było bardzo spokojnie.

Nie rozpoczynałbym dyskusji na ten temat gdyby Polska nie odbiegała jakoś specjalnie w tym względzie od innnych europejskich krajów, no ale jak widać na pierwszej mapce odbiega i to drastycznie.Warto też przypomnieć, że identyczne zakazy stosowały władze kolonialne w podbitych krajach po to żeby uniemożliwośc tubylcom skuteczny opór wobec władz okupacyjnych.
« Ostatnia zmiana: 07 Wrzesień 2016, 12:33:41 wysłana przez grex »

Offline WasylGd Mężczyzna

  • Wiadomości: 85
  • Ekspres: LaPavoni Professional, phin, Mukka Exspress, Bialetti Brikka, džezva z Sarajewa
  • Młynek: Macap M2M
Odp: Broń ostra bez pozwolenia
« Odpowiedź #18 dnia: 07 Wrzesień 2016, 13:03:13 »
Tam gdzie podałeś ludzie nie maszerują z bronią po ulicach, bo po pierwsze nie mają tradycji maszerowania i demonstrowania, a po drugie mają taką organizację sił rezerwowych i nawet części czynnego wojska, że są przeszkoleni, mają broń i mundury w domach, ale też obowiązek stawienia się na ćwiczenia lub do walki w sytuacji wydania rozkazu. I zapewniam Cię, że się stawią, bez analizowania, która opcja polityczna rządząca ten rozkaz wyda.
To jest bezwzględny imperatyw, taka kultura narodowa bez utyskiwania, że wczoraj z Jurgenem i Honzikiem popiliśmy i dziś to nie, może jutro jak się uleczymy.

No ale dlaczego chcesz strzelać z wszystkimi? Załatw sobie pozwolenie, kup szafę z certyfikatem, kup broń i strzelaj. Co Ci przeszkadza, że się tak zapytam bez złośliwości?

Ciekaw jestem badań socjologicznych na ten temat. Może się okazać, podobnie jak z CP, że swobodnego dostępu chce jakiś marny procent zainteresowanych strzelaniem i kolekcjonowaniem.
W moim środowisku czynnie strzelających i kupujących repliki broni było mniej niż 40 osób, w okresie szczytowej mody, zaraz po wejściu w życie ustawy.

Jeśli dostęp będzie dla każdego, to następnym tematem będzie na 100%, dlaczego to tyle kosztuje?
A zaraz potem, dlaczego ja mam walczyć w potencjalnym konflikcie, przecież jest wojsko, utrzymywane z pieniędzy podatnika?

Zrób małą ankietę w pracy, domu, kto się interesuje bronią, chce ją mieć, pozwoli na to żona, partnerka, rodzice i czy taka osoba poniesie wszelkie konsekwencje ustawowe trzymania jej w szafie.
« Ostatnia zmiana: 07 Wrzesień 2016, 13:11:42 wysłana przez WasylGd »

Offline ziarenko

  • Wiadomości: 929
  • Ekspres: Ascaso Dream Electronic, Kitty 6tz, Bialetti Mukka Express, drip Tiamo, Coffee Press Tiamo, Chemex
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose, i-2 mini, Comandante MK3
Odp: Broń ostra bez pozwolenia
« Odpowiedź #19 dnia: 07 Wrzesień 2016, 13:07:35 »
Jak patrzę na poziom agresji na naszych drogach, to jestem pewien że przy ułatwionym dostępie do broni co druga kolizja czy choćby zajechanie drogi kończyłoby się strzelaniną  [emoji38]

Offline WasylGd Mężczyzna

  • Wiadomości: 85
  • Ekspres: LaPavoni Professional, phin, Mukka Exspress, Bialetti Brikka, džezva z Sarajewa
  • Młynek: Macap M2M
Odp: Broń ostra bez pozwolenia
« Odpowiedź #20 dnia: 07 Wrzesień 2016, 13:19:42 »
Jak patrzę na poziom agresji na naszych drogach, to jestem pewien że przy ułatwionym dostępie do broni co druga kolizja czy choćby zajechanie drogi kończyłoby się strzelaniną  [emoji38]

Tego się właśnie boję najbardziej. To musi być długi proces edukacji i uspokojenia wewnętrznego obywateli.
Nawiasem, jakoś nie widzę kolejek i tłumów chętnych do zaciągu rezerwy. Druga sprawa, kto wybuduje dodatkowe certyfikowane strzelnice do szkolenia, kiedy nawet te które są, strasznie obywatelom przeszkadzają i donosy sypią się jak z rękawa. Skrajne sprzeczności, jak mawia Kolega z Kopenhagi.

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6232
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Broń ostra bez pozwolenia
« Odpowiedź #21 dnia: 07 Wrzesień 2016, 14:51:19 »
Co do różnic z sąsiednimi krajami, to myślę, że owszem sporo się różnimy, szczególnie w kwestii złości, frustracji, niefrasobliwości i nieprzemyślanych działań. Poza tym śmiem twierdzić, że w naszym Państwie nie ma kultury obchodzenia się z bronią. Dlatego myślę że wprowadzenie jej łatwiejszej dostępności powinno być poprzedzone długą akcją edukacyjną społeczeństwa. Broń nie jest złem, to tylko narzędzie, ale w rękach kogoś kto nie ma o tym narzędziu pojęcia może być niebezpieczna, pomimo braku złych intencji ze strony użytkownika. Jak pomyślę o tym że jakieś dziecko może przynieść z domu broń do szkoły, bo rodzice nie potrafią jej odpowiedzialnie przechowywać, albo geniuszach z ONR, którzy w zwyczaju mają ostatnio przechadzać się wieczorami po centrum Łodzi że mogą łatwiej dostać broń palną. W takich wypadkach zupełnie nie przeszkadza mi, że jesteśmy prywatnie nieuzbrojonym Państwem.

 Kwestie teorii spiskowych pozostawiam mistrzowi wybuchających parówek.
« Ostatnia zmiana: 07 Wrzesień 2016, 14:56:53 wysłana przez krystians »

Offline WasylGd Mężczyzna

  • Wiadomości: 85
  • Ekspres: LaPavoni Professional, phin, Mukka Exspress, Bialetti Brikka, džezva z Sarajewa
  • Młynek: Macap M2M
Odp: Broń ostra bez pozwolenia
« Odpowiedź #22 dnia: 07 Wrzesień 2016, 16:33:52 »
Co do różnic z sąsiednimi krajami, to myślę, że owszem sporo się różnimy, szczególnie w kwestii złości, frustracji, niefrasobliwości i nieprzemyślanych działań

Dzięki, że to napisałeś! Uważam tak samo, ale nie bardzo chciałem głosić takich poglądów, żeby nie wyjść na kabotyna, który strzela i ma broń, ale wyraża umiarkowany optymizm. Wszyscy chętni muszą postrzelać pod okiem instruktorów i zbadać przede wszystkim swoje reakcje i odruchy, to podstawa. Potem ewentualnie kupić CP i sprawdzić się w otoczeniu kolegów, już bez wnikliwego oka instruktora. Na koniec przekazać swoją wiedzę komuś nowemu, bo taka jest droga.

Następny etap, czyli ostra, zaczyna się od początku, czyli szkolenie. Im wiecej etapów, tym reakcje są pewniejsze a bezpieczeństwo wzrasta. To trzeba oswoić w czasie, inaczej się uda.

Reakcja po uwolnieniu dostępu do broni może być tak różna, że wszyscy o tym mówią, ale nikt nie bardzo chce wziąć odpowiedzialność za jednoznaczną decyzję.

Uwolnienie CP, potem broń kolekcjonerska i sportowa to są etapy badania rynku. Chcę, by wszyscy zainteresowani przyjęli ją z odpowiedzialnością i powagą. Tylko kto zagwarantuje, że wszyscy tak zareagują i nie zaczną sie nocne łowy w lasach przy osiedlach na sobotniego grila u szwagra?

Offline grex

  • Wiadomości: 1031
  • Ekspres: Aeropress+FlaVin sRGB, Phin, Moka 2tz inox, Slowpresso
  • Młynek: Eureka+mikro hopper
Odp: Broń ostra bez pozwolenia
« Odpowiedź #23 dnia: 07 Wrzesień 2016, 19:02:08 »
Co do różnic z sąsiednimi krajami, to myślę, że owszem sporo się różnimy, szczególnie w kwestii złości, frustracji, niefrasobliwości i nieprzemyślanych działań.
tak tak, Polacy to najgorszy i najbardziej nieodpowiedzialny naród w całej Europie. Od Rosjan, Bułgarów, Słowaków, Czechów, Białorusinów, Ukraińców, Łotyszy i Estończyków (wszyscy oni mają wielokrotnie większy dostęp do broni) dzieli Polaków przepaść... Potrzeba lat edukacji tego dzikiego narodu żeby przeciętny Polak dorósł choćby do poziomu Bułgara.

Naprawdę w to wierzycie?
« Ostatnia zmiana: 07 Wrzesień 2016, 19:22:16 wysłana przez grex »

Offline KrzychK

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1371
  • Ekspres: Vibiemme Junior BD
  • Młynek: Macap MC4
Odp: Broń ostra bez pozwolenia
« Odpowiedź #24 dnia: 07 Wrzesień 2016, 19:19:10 »
toś dał argument  :smiech:
mam szukać, że amerykanie są zdziwienia że w PL są plaże? itp to a,
o b już nie będę wspominał  :ogien:

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Broń ostra bez pozwolenia
« Odpowiedź #25 dnia: 07 Wrzesień 2016, 19:28:12 »


nie zaczną sie nocne łowy w lasach przy osiedlach na sobotniego grila u szwagra?

Patrząc na mojego sąsiada (legalnego myśliwego) jak wieczorami strzela z tarasu do saren przy postawionym za domem paśniku albo w jakim stanie wraca po nocy z polowań taszcząc jedną-dwie flinty mam wątpliwości czy już dziś dostęp nie jest zbyt łatwy.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Broń ostra bez pozwolenia
« Odpowiedź #26 dnia: 07 Wrzesień 2016, 19:52:10 »
Myśliwi zawsze mieli dostęp. Są specyficzni i tyle...
@Wyspiarz się ostatnio uzbroił, ale nie słyszałem nic o zbrojnych napadach na pociągi z transportami złota...

Offline ziarenko

  • Wiadomości: 929
  • Ekspres: Ascaso Dream Electronic, Kitty 6tz, Bialetti Mukka Express, drip Tiamo, Coffee Press Tiamo, Chemex
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose, i-2 mini, Comandante MK3
Odp: Broń ostra bez pozwolenia
« Odpowiedź #27 dnia: 07 Wrzesień 2016, 21:14:14 »
Off-Topic:
- Dlaczego na polowaniu strzelał pan do swojego kolegi? -pyta sędzia na rozprawie.
- Wziąłem go za sarnę.
- A kiedy spostrzegł pan swoją pomyłkę?
- Kiedy sarna odpowiedziała ogniem!

Offline WasylGd Mężczyzna

  • Wiadomości: 85
  • Ekspres: LaPavoni Professional, phin, Mukka Exspress, Bialetti Brikka, džezva z Sarajewa
  • Młynek: Macap M2M
Odp: Broń ostra bez pozwolenia
« Odpowiedź #28 dnia: 07 Wrzesień 2016, 21:16:23 »
tak tak, Polacy to najgorszy i najbardziej nieodpowiedzialny naród w całej Europie. Od Rosjan, Bułgarów, Słowaków, Czechów, Białorusinów, Ukraińców, Łotyszy i Estończyków (wszyscy oni mają wielokrotnie większy dostęp do broni) dzieli Polaków przepaść... Potrzeba lat edukacji tego dzikiego narodu żeby przeciętny Polak dorósł choćby do poziomu Bułgara.

grex, z takim poziomem zdenerwowania w dyskusji nigdy nie przejdziesz najprostrzego testu. Jeszcze chwila i zaczniesz do Nas pisać dużymi literami.
Spokojnie, spokojnie i jeszcze raz spokojnie.
Czy chcesz strzelać, czy interesuje Cię zbawienie Naszego Narodu?

Tak jak radziłem, zrób badania i testy psychologiczne i zaczynaj przygodę w klubie, zobaczysz jak to smakuje i potem pogadamy o Narodzie, Obywatelach i ich miejscu w kolejce Świata....... po broń!

Offline grex

  • Wiadomości: 1031
  • Ekspres: Aeropress+FlaVin sRGB, Phin, Moka 2tz inox, Slowpresso
  • Młynek: Eureka+mikro hopper
Odp: Broń ostra bez pozwolenia
« Odpowiedź #29 dnia: 08 Wrzesień 2016, 11:35:28 »
może nie zauważyłeś, ale to nie moje słowa, podsumowałem tylko to co Wy przed momentem napisaliście...
Co do różnic z sąsiednimi krajami, to myślę, że owszem sporo się różnimy, szczególnie w kwestii złości, frustracji, niefrasobliwości i nieprzemyślanych działań
Dzięki, że to napisałeś! Uważam tak samo,

Poza tym prosiłbym abyś nie odnosił się do mnie osobiście gdyż nie rozmawiamy o mnie ale ogólnie o temacie.

W dyskusji za/przeciw padają tu w zasadzie te same argumenty co zawsze. Zainteresowanych odsyłam do programu tv na ten temat który niedawno się odbył, podano tam sporo faktów na ten temat - m.in. przedstawia on właśnie polemikę z takimi tezami jak Twoja i Krystiansa:


Tak mi się zdaje że ta dyskusja to jest w ogóle element szerszego spojrzenia na świat - czy państwo ma "niańczyć" obywateli wyręczając ich na siłę w różnych rzeczach (typowym przykładem jest tu państwo totalitarne które tłumiło wolność i decydowało ZA obywatela o tym jak ma żyć) czy też obywatele są wolni a państwo pełni rolę służebną, wyręczając ich tylko w tym czemu sami nie są w stanie podołać.
« Ostatnia zmiana: 08 Wrzesień 2016, 12:32:24 wysłana przez grex »

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi