Autor Wątek: Broń ostra bez pozwolenia  (Przeczytany 14912 razy)

Offline grex

  • Wiadomości: 1031
  • Ekspres: Aeropress+FlaVin sRGB, Phin, Moka 2tz inox, Slowpresso
  • Młynek: Eureka+mikro hopper
Broń ostra bez pozwolenia
« dnia: 16 Czerwiec 2016, 20:29:25 »
Jak pewnie wiecie (albo i nie) Polska jest na tle Europy totalnie rozbrojonym krajem, w prywatnych rękach obywateli wszystkich państw dookoła i niemal wszystkich europejskich krajów jest kilka-kilkadziesiąt razy więcej broni niż w rękach Polaków:

Dlaczego wyłącznie Polacy mają być kompletnie rozbrojeni, podczas gdy Białorusini, Słowacy, Czesi, Węgrzy, Niemcy, Szwedzi i wszyscy pozostali europejczycy mają broni od groma? Czyżby komuś kto doprowadził do tego absurdu zależało, żeby akurat tutaj obywatele nie byli w stanie się przed nikim obronić?

Procedura uzyskania pozwolenia na broń jest u nas tak wymyślona, żeby nikt tego pozwolenia nie dostał. Od jakiegoś czasu jest jednak rozwiązanie, które pozwala temu zaradzić: w aktualnym stanie prawnym w Polsce można sobie legalnie kupić bez pozwolenia broń czarnoprochową na ostrą amunicję, może nieco archaiczną ale równie skuteczną co współczesne konstrukcje:  
Niecierpliwi moga sobie nawet samodzielnie przygotować gotowe naboje do takiego sprzętu (tzw. patrony): https://youtu.be/9OuFf2IaN5M?t=12m41s
Tak sobie myślę, że taki sprzęt to niezła okazja żeby nauczyć się czegoś pożytecznego, bo na rządzących nami chyba nie ma co liczyć.

Może ktoś z Was ma już tego typu sprzęt i mógłby podzielić się doświadczeniami z użytkowania, obsługi, frajdy jaką to sprawia i w ogóle.

A przy okazji - jak oceniacie sytuację do której doprowadzili rządzący, w której wszyscy inni mają broń tylko nie Polacy?
« Ostatnia zmiana: 16 Czerwiec 2016, 20:48:46 wysłana przez grex »

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Broń ostra bez pozwolenia
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Czerwiec 2016, 20:52:11 »
Nie sposób się nie zgodzić...

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Broń ostra bez pozwolenia
« Odpowiedź #2 dnia: 16 Czerwiec 2016, 21:00:21 »


wszyscy inni mają broń tylko nie Polacy?

A co najlepsze w większości uważają że tak jest bezpieczniej. Czekam kiedy zrobi się jak na Wyspach że będę sobie mógł poklikać folderem tylko w domu a nóż w kieszeni tylko w pracy -- pod warunkiem że ratowniczy z tępym czubkiem.

Offline KrzychK

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1371
  • Ekspres: Vibiemme Junior BD
  • Młynek: Macap MC4
Odp: Broń ostra bez pozwolenia
« Odpowiedź #3 dnia: 16 Czerwiec 2016, 21:41:45 »
już niedługo ma wystartować nowy "dobry" projekt "broń +"
i wielu będzie miało broń w domu.

Zapewniam, że z tych o których ja myślę, że będą mieli ową broń, nie chciałbyś żadnego spotkać w ciemnym (i nie tylko) zaułku

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Broń ostra bez pozwolenia
« Odpowiedź #4 dnia: 16 Czerwiec 2016, 22:03:43 »
Czy ja wiem? Jak spotkam kiboli w ciemnym zaułku będzie mi rybka bejzbol czy klamka. Tak czy inaczej wyskoczę z kasy.

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Broń ostra bez pozwolenia
« Odpowiedź #5 dnia: 16 Czerwiec 2016, 22:10:44 »
z klamką to tylko nie z kasy możesz wyskoczyć... i w tym problem. chociaż, z drugiej strony, jak będą chcieli zabić czy zmasakrować to i tak to zrobią.

Offline grex

  • Wiadomości: 1031
  • Ekspres: Aeropress+FlaVin sRGB, Phin, Moka 2tz inox, Slowpresso
  • Młynek: Eureka+mikro hopper
Odp: Broń ostra bez pozwolenia
« Odpowiedź #6 dnia: 16 Czerwiec 2016, 22:16:42 »
jeśli ktoś uważa, że mniej broni = mniej przestępstw to jak wytłumaczy, że kraje w których broń jest notują tyle samo zabójstw co kraje gdzie broni nie ma:

http://x3.cdn03.imgwykop.pl/c3201142/comment_GZygtExDVzOsDsJwT1FS5ZcQ6UlCPZD6,wat.jpg?author=Nelson2004&auth=5086c17fb5f826b772d066490f1ca4d7
Najwyraźniej jedno z drugim nie ma wiele wspólnego. Żeby było zabawniej statystyka pokazuje, że zabójstwa przy użyciu broni stanowią 0,5% wszystkich zabójstw. Tak więc jeśli miałoby być bezpieczniej to powinni raczej zakazać noży i pałek, bo do zabijania broni palnej prawie nikt nie używa.

Mnie ta pierwsza mapa pokazująca rozbrojenie Polski przeraża, w razie jakichkolwiek problemów inne kraje mogą z Polską zrobić co chcą. Na partyzantkę nie ma szans bo czym niby ci Polacy mają się bronić - kijami?
Druga sprawa jest taka, że jak obywatele nie mają się czym bronić to każda władza może nimi dowolnie pomiatać i wykorzystywać bo wie, że nic jej z ich strony nie grozi. Pomysłodawcami zakazania obywatelom posiadania jakiejkolwiek broni są takie tuzy wolności obywatelskich jak Hitler, Mussolini i Stalin, a obecnie Fidel Castro i Kim Dzong Il.

Offline Cielak Mężczyzna

  • Wiadomości: 176
  • Ekspres: Rocket Giotto Evoluzione V2
  • Młynek: Macap M4D
Odp: Broń ostra bez pozwolenia
« Odpowiedź #7 dnia: 16 Czerwiec 2016, 22:33:02 »
są takie tuzy wolności obywatelskich jak Hitler, Mussolini i Stalin, a obecnie Fidel Castro i Kim Dzong Il.
No i wychodzi ze Beata!;)
« Ostatnia zmiana: 16 Czerwiec 2016, 22:35:23 wysłana przez Cielak »

Offline KrzychK

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1371
  • Ekspres: Vibiemme Junior BD
  • Młynek: Macap MC4
Odp: Broń ostra bez pozwolenia
« Odpowiedź #8 dnia: 16 Czerwiec 2016, 22:42:49 »
@piomic pamiętaj, że część z kiboli robi biznesy w różnych działkach, dostęp do broni ułatwi im zadanie.
Nie będzie już biegania z maczetami za "Człowiekiem", niech nadejdzie 21 wiek - pif paf, 4 lezy, on i rodzinka, przypadkowa.

Przejaskrawiam, ale byłem tu, mieszkałem, byłem dorosły - jak jedna czy druga wieś pod Wawą miały wpływy, broń i w de policję
I wpadały na gościnne występy do Gamy, Klif'a, Escady... itp itd

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Broń ostra bez pozwolenia
« Odpowiedź #9 dnia: 16 Czerwiec 2016, 22:51:39 »


jeśli miałoby być bezpieczniej to powinni raczej zakazać noży i pałek, bo do zabijania broni palnej prawie nikt nie używa.

Jeśli chodzi o noże to baaardzo rzadko dochodzi do przestępstw z udziałem innych niż kuchenne. Logiczne skoro 99% noży to kuchenne. Już widywałem u oprychów kuchenniaka w blistrze rozciętym żyletką -- że niby właśnie kupił i niesie do domu.

Offline grex

  • Wiadomości: 1031
  • Ekspres: Aeropress+FlaVin sRGB, Phin, Moka 2tz inox, Slowpresso
  • Młynek: Eureka+mikro hopper
Odp: Broń ostra bez pozwolenia
« Odpowiedź #10 dnia: 16 Czerwiec 2016, 23:17:10 »
to Waszym zdaniem wyłącznie Polacy nie dorośli do posiadania broni, nie to co Czesi, Słowacy, Węgrzy, Chorwaci, Białorusini, Łotysze, Estończycy i cała reszta Europy. Wyłącznie Polaków trzeba trzymać od niej z dala, a wszyscy sąsiedzi dookoła i reszta Europy niech sobie ma?

Czystym przypadkiem akurat teren, gdzie jest planowane w symulacjach wojskowych starcie USA z Rosją (Litwa, Polska), są najbardziej zdemilitaryzowanymi krajami w całej Europie...

I jeszcze ciekawy filmik w temacie:

Kim są ofiary zakazu posiadania broni
http://youtu.be/9ShlusHhut0?t=1m12s

Offline dopeman

  • Wiadomości: 1044
Odp: Broń ostra bez pozwolenia
« Odpowiedź #11 dnia: 16 Czerwiec 2016, 23:21:17 »
A na co komu broń jak nie może się nią bronić? Jakbym mógł zastrzelić/postrzelić kogoś kto naruszy mój mir domowy i nie opuści go na moją prośbę to by miało sens. Ale prawo mówi że muszą zajść okoliczności obrony koniecznej a broń musi być współmierna. No chyba że coś się zmieniło? Ktoś kiedyś nawet z tego żartował co zrobić jak napastnik napada nas wibratorem, jak i czym się bronić żeby było współmiernie ;)


Offline grex

  • Wiadomości: 1031
  • Ekspres: Aeropress+FlaVin sRGB, Phin, Moka 2tz inox, Slowpresso
  • Młynek: Eureka+mikro hopper
Odp: Broń ostra bez pozwolenia
« Odpowiedź #12 dnia: 16 Czerwiec 2016, 23:47:18 »
prawo mówi że broń musi być współmierna.
otóż nie: https://youtu.be/DoJf80Ux5r0?t=10m13s

Inna sprawa że marna to pociecha jak już bandyci zrobią ci krzywdę, że nie naruszyłeś durnych przepisów. Podejście sądów do tego tematu na szczęście od paru już lat zmienia się na korzyść, a obecna władza sprzyja szerokiej definicji obrony koniecznej. W mediach nagłaśniane są głównie sutyacje najbardziej absurdalne, jak kogoś uniewinniają to to nie jest news i o tym się nie pisze.
« Ostatnia zmiana: 16 Czerwiec 2016, 23:56:35 wysłana przez grex »

Offline tytoos Mężczyzna

  • Wiadomości: 598
  • Ekspres: Torre 2B, Rota v2
  • Młynek: Casadio, C40 IH, J-Max
Odp: Broń ostra bez pozwolenia
« Odpowiedź #13 dnia: 17 Czerwiec 2016, 00:06:21 »
Od jakiegoś czasu jest jednak rozwiązanie, które pozwala temu zaradzić: w aktualnym stanie prawnym w Polsce można sobie legalnie kupić bez pozwolenia broń czarnoprochową na ostrą amunicję, może nieco archaiczną ale równie skuteczną co współczesne konstrukcje
Strzelałem parę razy z synami z czarnoprochowej. Wcześniej z takich archaicznych ładowanych odprzodowo, ostatnio z koltów bebenkowych. Wrażenie robi, z celnością gorzej, choć pewnie kwestia wprawy. Ale to broń dla entuzjastów. Proch mozna kupić bez pozwolenia w Czechach, więc do Cieszyna trzeba jechać. W Polsce żeby kupić trzeba sie jakoś rejestrować itd (nie pomnę szczegółów). Potem przygotowanie kul (albo odlewanie, albo gotowce), gilz na proch itd... Zabawy sporo. Do obrony własnej chyba słabo sie nadaje. Ale wrażenie robi - to napewno :-)

Offline KrzychK

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1371
  • Ekspres: Vibiemme Junior BD
  • Młynek: Macap MC4
Odp: Broń ostra bez pozwolenia
« Odpowiedź #14 dnia: 17 Czerwiec 2016, 08:35:08 »
@grex
mało mnie interesuje czy inne nacje dorosły czy też nie do posiadania broni. Ale przyznam, że my różnimy się od Czechów, ostatnio mam pewne kontakty z "węgierskimi Bratankami" i też poziom wkur..zenia jest sporo niższy niż u nas.

A co do zdemilitaryzowanej strefy u nas ze względu na ew. konflikt poprawił mi humor, dziękuję :)
ps. wczoraj widziałem Elvisa, kurcze - schudł lekko  :wow2:

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi