Autor Wątek: Eureka Olympus 75E  (Przeczytany 25098 razy)

essewissa

  • Gość
Odp: Eureka Olympus 75E
« Odpowiedź #45 dnia: 24 Styczeń 2017, 19:43:04 »
W tym Ceado 37s zakładają antyzbrylacz od Nuova/Eureka Mythos :) , albo wycinają na wzór. W Ceado 37s jest duża retencja,  sam młynek jest dość popularny na forach. Z tymi barowym młynami jest problem, bo albo rybki, albo akwarium, albo antyzbrylacz i piękna dystrybucja, albo z młynka leci ja z Mariana po pięciu piwach i karuzeli :) Ja wolę bez antyzbrylacza, stara kawa w młynku, straty na przedmuchanie rury, mniejsza powtarzalność, dla mnie za dużo minusów. Chciałbym u siebie w Eurece zrobic moda z antyzbrylaczem od Mythosa, chyba da się to zrobić tuż za żarnami tak że retencja będzie akceptowalna, zobaczymy.

Offline hlary Mężczyzna

  • Wiadomości: 626
    • Kancelaria Prawna
  • Ekspres: Bezzera Duo TOP MN i kawiarka elektryczna i Bialetti
  • Młynek: Nuova Simonelli MDX i Porlex Tall
Odp: Eureka Olympus 75E
« Odpowiedź #46 dnia: 24 Styczeń 2017, 20:47:15 »
Taki antyzbrylacz byłby najlepszy.

Offline Coil Mężczyzna

  • Wiadomości: 203
  • Ekspres: La Spaziale S1 Mini Vivaldi, Moka, Drip
  • Młynek: BB005, F83E
Odp: Eureka Olympus 75E
« Odpowiedź #47 dnia: 24 Styczeń 2017, 23:06:50 »
Próbowałem, nie działa  :smiech:

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Eureka Olympus 75E
« Odpowiedź #48 dnia: 25 Styczeń 2017, 08:12:49 »
W tym Ceado 37s zakładają antyzbrylacz od Nuova/Eureka Mythos :) , albo wycinają na wzór
Możliwe. Mnie na razie wystarczy fabryczny. Jest to po prostu blaszka o regulowanym nachyleniu.

essewissa

  • Gość
Odp: Eureka Olympus 75E
« Odpowiedź #49 dnia: 25 Styczeń 2017, 08:49:30 »

Coś takiego jest w Mythosie, chyba najlepszy patent jeżeli chodzi o dystrybucję. Jest problem z młynkami do domu, jak się chce mieć coś fajnego to trzeba rzeźbić. Duzi producenci nie są zainteresowani tym rynkiem, mali jak HG One też widać nie do końca sobie z tym radzą. U mnie po założeniu żaren od Mythosa zbrylanie jest niewielkie, albo wcale, bardziej chodzi o nieuregulowany strumień kawy, nie jest to jakiś duży problem, ale zawsze może być lepiej :)

Offline lucasd

  • Wiadomości: 1251
  • Ekspres: Londinium R, exVAM v1.1, exBezzera Giulia
  • Młynek: Pharos 2.0, Feldwood, exQuamar M80e Mk I
Odp: Eureka Olympus 75E
« Odpowiedź #50 dnia: 25 Styczeń 2017, 10:38:59 »
Wada zalega kawa, w kawiarni OK, w domu wolę świeżą

Offline PiotrekBM Mężczyzna

  • Wiadomości: 1332
  • Ekspres: LM LM
  • Młynek: Kafatek MC4, Kinu M47, Comandante IH, Ditting KE 640 V (= Mahlkonig K30 V), Acaia Lunar
Odp: Eureka Olympus 75E
« Odpowiedź #51 dnia: 25 Styczeń 2017, 10:46:45 »
Zastanawiałem się  nawet nad EO 75 E, ale w  koncowym rozrachunku zostały Compaki( fajne młynki ale niestety sporo elektroniki, wyswietlacz jak mały telewizorek :)   i Mahlkonig ( sprawdzony młyn roboczy z b wygodną/ ergonomiczna  regulacją wielkosci mielenia)
« Ostatnia zmiana: 25 Styczeń 2017, 11:01:00 wysłana przez PiotrekBM »

essewissa

  • Gość
Odp: Eureka Olympus 75E
« Odpowiedź #52 dnia: 25 Styczeń 2017, 11:06:17 »
Dla mnie dużym argumentem za Eurekami jest łatwość czyszczenia. Była już dyskusja o tym, niektórym nie przeszkadzają klasyczne rozwiązania z wkręcanymi żarnami, dla mnie nie to padaka jest, miałem taki młynek, dziękuję. Straty na antyzbrylaczu, straty przy czyszczeniu młynka, na 1kg kawy pewnie 30-40% to odrzut, dla mnie bez sensu. W kawiarni ok, ale nie do domu. Ciekaw jestem jak często właściciele takich młynków je czyszczą. Smaczna kawa to czysty sprzęt.

Offline PiotrekBM Mężczyzna

  • Wiadomości: 1332
  • Ekspres: LM LM
  • Młynek: Kafatek MC4, Kinu M47, Comandante IH, Ditting KE 640 V (= Mahlkonig K30 V), Acaia Lunar
Odp: Eureka Olympus 75E
« Odpowiedź #53 dnia: 25 Styczeń 2017, 13:21:00 »
Dla mnie dużym argumentem za Eurekami jest łatwość czyszczenia. Była już dyskusja o tym, niektórym nie przeszkadzają klasyczne rozwiązania z wkręcanymi żarnami, dla mnie nie to padaka jest, miałem taki młynek, dziękuję. Straty na antyzbrylaczu, straty przy czyszczeniu młynka, na 1kg kawy pewnie 30-40% to odrzut, dla mnie bez sensu. W kawiarni ok, ale nie do domu. Ciekaw jestem jak często właściciele takich młynków je czyszczą. Smaczna kawa to czysty sprzęt.
Co miałeś za młynek/ młynki  bo w stopce brak.
Teraz masz z tego co widze  Eureke 75 ?

essewista
 "I also owned a K30 for a couple of months but couldn't live with the 8gr of retention. That was just too much for me. I now own a Eureka Olympus with Mythos burrs. It has only 2gr of retention so I purge 0.25s (about 2gr) in a small bowl and then grind the double dose in the blind tumbler. Just setting it a little bit short (around 1gr) and I put 1gr out of the bowl in the blind tumbler. This way I use 1gr of retention and only have 1gr of retiontion to throw away. Espresso tasted perfect and I waste a minimum amount. "

Nie wiem ,z ktorego roku ten ktoś miał K30  i co za wynalazki z nim robił, ze pisze o 8 g retencji.
Filmik na liknu pokazuje faktyczna retencje w miare aktualnej wersji K30

« Ostatnia zmiana: 25 Styczeń 2017, 13:45:17 wysłana przez PiotrekBM »

Offline lucasd

  • Wiadomości: 1251
  • Ekspres: Londinium R, exVAM v1.1, exBezzera Giulia
  • Młynek: Pharos 2.0, Feldwood, exQuamar M80e Mk I
Odp: Eureka Olympus 75E
« Odpowiedź #54 dnia: 25 Styczeń 2017, 14:43:25 »
Taki pomiar to jak wsadzenie torebki herbaty do wody, zobaczenie że puszcza kolor i stwierdzenie, że się zaparzyła i wymieszała
LOL

Offline PiotrekBM Mężczyzna

  • Wiadomości: 1332
  • Ekspres: LM LM
  • Młynek: Kafatek MC4, Kinu M47, Comandante IH, Ditting KE 640 V (= Mahlkonig K30 V), Acaia Lunar
Odp: Eureka Olympus 75E
« Odpowiedź #55 dnia: 25 Styczeń 2017, 14:48:27 »
Taki pomiar to jak wsadzenie torebki herbaty do wody, zobaczenie że puszcza kolor i stwierdzenie, że się zaparzyła i wymieszała
LOL

Tak czy siak nie bedzie to 8 g  ;)

essewissa

  • Gość
Odp: Eureka Olympus 75E
« Odpowiedź #56 dnia: 25 Styczeń 2017, 15:02:34 »
Co miałeś za młynek/ młynki  bo w stopce brak.
Przeczytaj dokładnie mój post, cytowałem z forum home-barista. To K30 będzie miało pewnie około 8g retencji, koleś przytomnie pisze.

Offline Gunio

  • Wiadomości: 111
  • Ekspres: Gaggia Classic, Chemex, Aeropress
  • Młynek: Vario Home, Ceado E37J
Odp: Eureka Olympus 75E
« Odpowiedź #57 dnia: 20 Luty 2017, 08:24:25 »
Jaka jest  w takim razie retencja w w eurece?

essewissa

  • Gość
Odp: Eureka Olympus 75E
« Odpowiedź #58 dnia: 20 Luty 2017, 08:55:10 »
Jaka jest  w takim razie retencja w w eurece?
Wszystko jest dokładnie napisane w wątku.

Offline Gunio

  • Wiadomości: 111
  • Ekspres: Gaggia Classic, Chemex, Aeropress
  • Młynek: Vario Home, Ceado E37J
Odp: Eureka Olympus 75E
« Odpowiedź #59 dnia: 20 Luty 2017, 20:34:07 »
Nie wiem czy jest dokładnie  :Bicz: Jest filmik na którym jest raz zmielona kawa  :picardpalm:. Trzeba by powtórzyć próby wielokrotnie żeby ocenić a tego nie widzę. Dlatego prosiłem posiadaczy o wypowiedzenie się :)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi