Autor Wątek: Rancilio Silvia - czy jest ok?  (Przeczytany 35307 razy)

Offline adamek2000

  • Wiadomości: 11
Rancilio Silvia - czy jest ok?
« dnia: 10 Grudzień 2015, 21:17:28 »
Witam serdecznie  wszystkich forumowiczów 
 Jestem tu nowy  i mam pytanie.
Czy ekspres Rancilio Silvia jest naprawdę najlepszy z  pułapu ekspresów kolbowych do 2000 zł, czy La Pavoni jest lepszy a może jeszcze jakiś inny  i czy RS jest produkowany we Włoszech czy nie daj Boże w Chinach czy innej Azji ;)
I od razu mam pytanie o młynek czy do RS musi być koniecznie  młynek firmy Rancilio, jesli nie musi, to jaki  mógłbym kupić najtańszy z możliwych, nie tracąc na jakości zmielonej kawy pod espresso.
Byłbym bardzo wdzięczny za porady. 

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4830
  • Ekspres: Ascaso Baby T Plus
  • Młynek: G-Risto Pro ZF64
Odp: Rancilio Silvia - czy jest ok?
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Grudzień 2015, 21:23:59 »
Cytuj (zaznaczone)
Czy ekspres Rancilio Silvia jest naprawdę najlepszy z  pułapu ekspresów kolbowych do 2000 zł
Nie, jest jednym z kilku lepszych ale nikt Ci nie odpowie że jest najlepszy. Łatwo go stuningować, jest solidny i dobrze znany.
Cytuj (zaznaczone)
I od razu mam pytanie o młynek czy do RS musi być koniecznie  młynek firmy Rancilio
Absolutnie nie, młynek to młynek i producent nie jest istotny. Tyle że wizualnie pasują te sprzęty do siebie. Młynek kup używany i możliwie najlepszy na jaki Cię stać.

Offline M

  • Administrator
  • Wiadomości: 1665
  • Ekspres: CKE, Junior, Rota, alternatywa
  • Młynek: Aergrind, C40
Odp: Rancilio Silvia - czy jest ok?
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Grudzień 2015, 21:31:18 »
Napisz jeszcze jaką kawę i w jakich ilościach chcesz robić.
Poza tym używane ekspresy też są warte rozważenia.

Offline adamek2000

  • Wiadomości: 11
Odp: Rancilio Silvia - czy jest ok?
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Grudzień 2015, 21:50:07 »
Dzieki za błyskawiczną  odpowiedz, faktem jest , że się skłaniam ku RS , widziałem kilka filmików na youtubie i naprawdę  wszyscy go chwalą za jakość materiałów, a ja naprawdę nie chce wyrzucać pieniędzy w błoto na jakieś badzieje z którym trzeba by było chodzić co chwile do serwisu.
 A czy jest on robiony w Italii ?

Offline Mr.Ed Mężczyzna

  • Wiadomości: 297
  • Ekspres: Rancilio Silvia V4,Bialetti Venus 4tz,Phin
  • Młynek: Bodum Bistro,Baratza Vario
Odp: Rancilio Silvia - czy jest ok?
« Odpowiedź #4 dnia: 10 Grudzień 2015, 21:53:17 »
Tak, produkowany jest we Włoszech. Jeśli kupisz nowy, to nawet certyfikat kontroli jakości ( z wyszczególnieniem testowanych elementów i obwodów) dostaniesz po włosku [emoji38]
« Ostatnia zmiana: 10 Grudzień 2015, 22:32:36 wysłana przez Mr.Ed »

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Rancilio Silvia - czy jest ok?
« Odpowiedź #5 dnia: 10 Grudzień 2015, 22:29:38 »
Młynek najtańszy z możliwych jest na pchlim targu za chyba 450 pln... Taniej do espresso to chyba tylko okazyjny rozczłonkowany Rancilio z aukcji za 199pln. Okazy poniżej 500 pln się trafiają ale nie za często.

A co do ekspresu. W cenie 2000 za nowy sprzęt masz kilka możliwości. Mało kto ci konkretnie doradzi który lepszy bo mało kto miał dwa sprzęty tej klasy u siebie na blacie. Złej maszyny nikt tu nie wymienił, ale jak by się pojawiła to Cię ostrzegać bedziemy.

Zajrzyj do działu Kolbowych i poczytaj starsze wątki. Sporo maszyn w twoim budżecie jest tam opisanych. Z ich wadami i zaletami z punktu widzenia danego użytkownika.
LMWDP #469

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4844
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Rancilio Silvia - czy jest ok?
« Odpowiedź #6 dnia: 10 Grudzień 2015, 22:52:37 »
Mało kto ci konkretnie doradzi który lepszy bo mało kto miał dwa sprzęty tej klasy u siebie na blacie.

Fakt. Ale ja jednak miałem - na serwisie. Na popularcoffee.pl Poe miał zrobić test porównawczy ale niestety nie otrzymał RS od jej dystrybutora. Nigdy też nie udało się ściągnąć dystrybutora RS lub choćby sam ekspres np. na Festiwal Kawy. Może w 2016 się da namówić...
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline adamek2000

  • Wiadomości: 11
Odp: Rancilio Silvia - czy jest ok?
« Odpowiedź #7 dnia: 10 Grudzień 2015, 23:05:03 »
Jesteście boscy :) niespodziewaniem  się tak szybkiego odzewu, pewnie wszyscy są po małej czarnej :) :)

Zacznę szukać na pchlim targu , może jakiś dobry młynek uda sie upolować, w przyszłości niedalekiej zresztą planuje kupić BARATZA VARIO, ale póki co budżet mnie nie puszcza, a co sądzicie o Concept KM 5120 czy mógłbym go użyć  do  espresso ?

No i jeszcze a propos  Rancilo Silvia  czy jest lepsza czy gorsza od  Ascaso Dream ?

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4844
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Rancilio Silvia - czy jest ok?
« Odpowiedź #8 dnia: 10 Grudzień 2015, 23:08:08 »
Nie należy porównywać ze sobą tych ekspresów. Do porównania należy używać podobnie zbudowanych modeli. A więc z ASCASO powinien to być STEEL UNO PROF. Słusznie nazywany Spanish Silvia...
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline Bacek

  • Wiadomości: 1591
  • Ekspres: Sage BES920, Aeropress, Phin
  • Młynek: F4E
Odp: Rancilio Silvia - czy jest ok?
« Odpowiedź #9 dnia: 10 Grudzień 2015, 23:21:38 »
Jesteście boscy :) niespodziewaniem  się tak szybkiego odzewu, pewnie wszyscy są po małej czarnej :) :)

Zacznę szukać na pchlim targu , może jakiś dobry młynek uda sie upolować, w przyszłości niedalekiej zresztą planuje kupić BARATZA VARIO, ale póki co budżet mnie nie puszcza, a co sądzicie o Concept KM 5120 czy mógłbym go użyć  do  espresso ?

No i jeszcze a propos  Rancilo Silvia  czy jest lepsza czy gorsza od  Ascaso Dream ?
Jak masz miejsce to raczej poszukaj używanego młynka gastronomicznego. To za jakiś czas nie będziesz musiał na nic wymieniać albo będziesz potrzebował położyć na prawdę sporą kasę żeby mieć coś nowego lepszego.

Offline M

  • Administrator
  • Wiadomości: 1665
  • Ekspres: CKE, Junior, Rota, alternatywa
  • Młynek: Aergrind, C40
Odp: Rancilio Silvia - czy jest ok?
« Odpowiedź #10 dnia: 10 Grudzień 2015, 23:33:41 »
Concept KM 5120 czy mógłbym go użyć  do  espresso ?
Nie

No i jeszcze a propos  Rancilo Silvia  czy jest lepsza czy gorsza od  Ascaso Dream ?
Z tej dwójki wybrał bym silvię

Nie należy porównywać ze sobą tych ekspresów. Do porównania należy używać podobnie zbudowanych modeli. A więc z ASCASO powinien to być STEEL UNO PROF. Słusznie nazywany Spanish Silvia...

A ja uważam takie porównanie za bardzo na miejscu z prostego powodu - ceny silvi i dreama wyskakujące z googla są prawie identyczne, za to uno proof jest ~400zł droższy
Oczywiście aktualnie jest promocja na ascaso z którą proponuję autorowi tematu się zapoznać, ale tego w google nie widać.

Autorowi tematu proponuję też odpowiedzieć na moje pytanie:

Napisz jeszcze jaką kawę i w jakich ilościach chcesz robić.

Będzie nam łatwiej coś doradzić ::)

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4844
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Rancilio Silvia - czy jest ok?
« Odpowiedź #11 dnia: 10 Grudzień 2015, 23:41:11 »
A ja uważam takie porównanie za bardzo na miejscu z prostego powodu - ceny silvi i dreama wyskakujące z googla są prawie identyczne, za to uno proof jest ~400zł droższy
Oczywiście aktualnie jest promocja na ascaso z którą proponuję autorowi tematu się zapoznać, ale tego w google nie widać.
Napisz jeszcze jaką kawę i w jakich ilościach chcesz robić.
A ja uważam że nie. Cena ekspresu DREAM wynika z użytego materiału, ręcznie polerowanego aluminium, lakieru oraz designu. A te elementy kawy nie wykonują. Za to w środku DREAM ma termoblok aluminium + INOX. Taki sam jak w ekspresach BASIC i ARC. Tą drogą idąc można by porównywać RS z ekspresem BASIC. Byłoby to co najmniej niestosowne. Jeśli natomiast chodzi o ceny to Silvia tylko w Polsce ma tak niską cenę. Pewnie dlatego aby mogła konkurować z UNO PROF. Inaczej może byłoby z nią kiepsko. Oto link do ceny RS na amazon.com - 683 funty !!!
[url=http://www.amazon.com/Silvia-Stainless-Steel-Espresso-Machine/dp/B00H1OUSD2/ref=sr_1_2?
« Ostatnia zmiana: 10 Grudzień 2015, 23:43:28 wysłana przez Janusz »
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline raf77 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1418
  • Ekspres: rancilio epoca
  • Młynek: fiorenzato f64 evo
Odp: Rancilio Silvia - czy jest ok?
« Odpowiedź #12 dnia: 10 Grudzień 2015, 23:49:58 »
Amazon.com to amerykańska strona, to chyba dolary nie funty.
W UK wychodzi niecałe 2200 zł
Więc faktycznie w Polsce tańsza jest.
« Ostatnia zmiana: 10 Grudzień 2015, 23:55:23 wysłana przez raf77 »
rancilio epoca & fiorenzato f64 evo

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4844
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Rancilio Silvia - czy jest ok?
« Odpowiedź #13 dnia: 11 Grudzień 2015, 00:01:04 »
Fakt - nie zauważyłem. Dolary i cena obniżona z 1243,63 $. Ale poniżej jest cena z UK - 419 funtów. Po aktualnym kursie 6,01 daje to cenę w PLN - 2518,19 PLN. Niestety nie działa u mnie prawidłowo umieszczanie odnośnika.
http://www.coffeeitalia.co.uk/proddetail.php?prod=RASI
Jakby nie patrzeć to cena w Polsce na RS jest ceną dumpingową. Po to aby zawsze była niższa od UNO PROF. Nie przejmuję się tym i nie mam zamiaru konkurować z dystrybutorem RS ceną. Dla każdego różnice są widoczne. Jeśli nie to je na życzenie wymienię.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline raf77 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1418
  • Ekspres: rancilio epoca
  • Młynek: fiorenzato f64 evo
Odp: Rancilio Silvia - czy jest ok?
« Odpowiedź #14 dnia: 11 Grudzień 2015, 00:05:28 »
Bellabarista 370 funtów.
Coffeeitalia trochę przegięła z ceną.
Janusz, to się nazywa konkurencja :-)
Coś źle patrzyłeś jednak, bo byłem zdziwiony, że na coffeeitalia tak drogo.
355funtow

Twoja cena była w zestawie z npf.

http://www.coffeeitalia.co.uk/proddetail.php?prod=RANCILIO_SILVIA_VE_2016

Ale w Polsce i tak taniej :-)
« Ostatnia zmiana: 11 Grudzień 2015, 00:14:43 wysłana przez raf77 »
rancilio epoca & fiorenzato f64 evo

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi