Autor Wątek: Pizza  (Przeczytany 62494 razy)

Offline Piskoor Mężczyzna

  • Wiadomości: 284
  • Ekspres: Bezzera DUO TOP DE
  • Młynek: Eureka Atom 65E
Odp: Pizza
« Odpowiedź #30 dnia: 21 Kwiecień 2016, 15:40:26 »
Ricotta.... jak najbardziej... choć zapewne nie jako "podkład" którym z reguły jest mozarella...
Z całą pewnością ricotta jest lepszym rozwiązaniem niż ananas :-D

Offline Ziban

  • Wiadomości: 1
    • http://www.carlickimaging.com
Odp: Pizza
« Odpowiedź #31 dnia: 21 Kwiecień 2016, 22:46:08 »
Ja uwielbiam pizze z ananasem choć dopiero od niedawna taką robię
*Link Removed*

Offline Cielak Mężczyzna

  • Wiadomości: 176
  • Ekspres: Rocket Giotto Evoluzione V2
  • Młynek: Macap M4D
Odp: Pizza
« Odpowiedź #32 dnia: 21 Kwiecień 2016, 23:33:45 »
Co do przepisów na pizze to ja polecam Gesslerowej przepis ogolnodostępny na necie :D do tego ser prościutko i... rukola!! Rukola jak nabierze temperatury od pizzy to czapki z głów. Pizza pierwsza klasa! POLECAM;]

Offline elemrdrago Mężczyzna

  • Wiadomości: 19
  • Ekspres: Rocket Appartamento, V60, AP, Phin, Kalita, Chemex
  • Młynek: Comandante, Mazzer Mini, Hario MM-2 (sic!), wyciskarka soków SANO ;)
Odp: Pizza
« Odpowiedź #33 dnia: 22 Kwiecień 2016, 09:28:12 »
Ale do rzeczy wydaje mi się że w menu w w/w placku był ser ricotta ? No albo ricotta i mozzarella? Wiecie może czy włoska pizza może być z ricotta ? Korci mnie próba odtworzenia tego dania. 

Jak najbardziej mogła to być ricotta:) albo mascarpone :) często widziałem we Włoszech pizze z Mascarpone zwłaszcza w połączeniu z czymś ostrzejszym
Ja w domu parę razy robiłem pyszną pizze z włoskim pikantnym salami (np. z włoskiego tygodnia w Lidlu- małe pikantne salami połączone w "sznur") + mascarpone // extra sosik się robi :) (mascarpone najlepiej nałożyć na samym końcu, po upieczeniu bo się rozpuszcza/rozlewa)

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2390
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Pizza
« Odpowiedź #34 dnia: 22 Kwiecień 2016, 22:39:57 »
No nic trzeba szukać odpowiedniej mąki bo chęci już są ;-)

Offline btalifax

  • Wiadomości: 0
Odp: Pizza
« Odpowiedź #35 dnia: 26 Kwiecień 2016, 20:12:35 »
Składniki ciasta do pizzy

    półtorej szklanki mąki pszennej
    pół szklanki letniej przegotowanej wody
    dwie łyżki oleju roślinnego
    3 do 4 gram drożdży instant (w proszku), można również użyć świeżych – przelicznik drożdży świeżych na suche
    pół łyżeczki soli
    pół łyżeczki cukru
    jako dodatek dwie łyżki ziół prowansalskich (w celu urozmaicenia wyglądu i smaku ciasta można użyć dowolnych przypraw, lub nie używać ich wcale)
*Link Removed*

Offline Expel Mężczyzna

  • Wiadomości: 894
    • Moje cuda :)
  • Ekspres: Rocket Celini V3 PID, Hario v60, Aeropress, Moka Bialietti 2cup, French Press, Chemex, Mr. Clever, Kalita Wave 155, Phin, Tygielek
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Severin 3873, Porlex Mini, Comandante mk3 Nitro Blade
Odp: Pizza
« Odpowiedź #36 dnia: 26 Czerwiec 2019, 22:06:26 »
Ma ktoś może pięć do pizzy domowy? Jest kilka modeli w okolicach 500zl. Jest jakiś godny polecenia?

Wysłane z mojego ONEPLUS A5010 przy użyciu Tapatalka


Offline pafcio0 Mężczyzna

    • Nanopalarnia Toruńska :)
  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2372
  • Ekspres: Profitec Pro 300, Arrarex Caravel, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Sculptor 064, Fiorenzato F6d, armia ręcznych
Odp: Pizza
« Odpowiedź #37 dnia: 26 Czerwiec 2019, 22:11:18 »
Od 3 lat używam piecyk Optima Electra. Jestem bardzo zadowolony, pizza robi się szybko i dobrze. Można w 3 minuty zrobić placek z sosem i "twardymi" dodatkami, a na pół minuty przed końcem dosypać mozzarellę, by optymalnie się rozpuściła.

Na podorędziu mam tylko takie fotki rezultatów, pizza z cukinią i kalafiorem  :picardpalm:



« Ostatnia zmiana: 26 Czerwiec 2019, 22:14:21 wysłana przez pafcio0 »

Offline simson2d

  • Wiadomości: 223
  • Ekspres: duo pid mod, alternatywa
  • Młynek: Vario, eureka SD
Odp: Pizza
« Odpowiedź #38 dnia: 26 Czerwiec 2019, 22:19:01 »
Wygląda na przypieczoną z jednej strony. Pewnie od strony zawiasów?

Swoją drogą nie wiedziałem, że istnieje tu taki temat. Jak będę w domu to zrobię fotki co ojciec rok temu z szamotu zrobił.

Offline Expel Mężczyzna

  • Wiadomości: 894
    • Moje cuda :)
  • Ekspres: Rocket Celini V3 PID, Hario v60, Aeropress, Moka Bialietti 2cup, French Press, Chemex, Mr. Clever, Kalita Wave 155, Phin, Tygielek
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Severin 3873, Porlex Mini, Comandante mk3 Nitro Blade
Odp: Pizza
« Odpowiedź #39 dnia: 26 Czerwiec 2019, 22:24:31 »
Od 3 lat używam piecyk Optima Electra. Jestem bardzo zadowolony, pizza robi się szybko i dobrze. Można w 3 minuty zrobić placek z sosem i "twardymi" dodatkami, a na pół minuty przed końcem dosypać mozzarellę, by optymalnie się rozpuściła.

Na podorędziu mam tylko takie fotki rezultatów, pizza z cukinią i kalafiorem  :picardpalm:



Masz wersję z kamieniem na górze? Bo są 2 wersje jedna właśnie ma kamień także w górnej części a ta tańsza ma tylko na dole. Zawsze pizza przypieczona jest z jednej strony bardziej niż z drugiej?

Wysłane z mojego ONEPLUS A5010 przy użyciu Tapatalka


Offline pafcio0 Mężczyzna

    • Nanopalarnia Toruńska :)
  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2372
  • Ekspres: Profitec Pro 300, Arrarex Caravel, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Sculptor 064, Fiorenzato F6d, armia ręcznych
Odp: Pizza
« Odpowiedź #40 dnia: 26 Czerwiec 2019, 22:26:58 »
Akurat piecyk musiał być niedogrzany, jak się człowiek postara to idzie w tej zabawce zrobić to równo, ładnie i smacznie. U mnie grzałka tylko od góry, a od spodu szamot. Łatwo się czyści (skrobie), czas nagrzewania ok 20 minut.
Używam średnio raz w tygodniu. Wiadomo, sekretem jest przepis na ciasto ;)

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1476
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Pizza
« Odpowiedź #41 dnia: 26 Czerwiec 2019, 22:30:57 »
De gustibus non est disputandum, ale ser wrzuciłbym od razu do pieca, pod koniec powinien właściwie pływać na cieście.

Jakie są zalety takiego elektrycznego piecyka względem piekarnika z kamieniem? Krótszy czas nagrzewania i wyższa temperatura? Wstyd się przyznać, ale ze składnikami wysokiej jakości i dobrym przepisem na ciasto zostawiam daleko w tyle większość pizzeri...

Offline wasku

  • Wiadomości: 321
Odp: Pizza
« Odpowiedź #42 dnia: 26 Czerwiec 2019, 22:31:23 »
Jak z cukinią i kalafiorem to teraz spód z brokuła musisz zrobić  ;)
¯\_(ツ)_/¯

Offline pafcio0 Mężczyzna

    • Nanopalarnia Toruńska :)
  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2372
  • Ekspres: Profitec Pro 300, Arrarex Caravel, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Sculptor 064, Fiorenzato F6d, armia ręcznych
Odp: Pizza
« Odpowiedź #43 dnia: 26 Czerwiec 2019, 22:43:36 »
De gustibus non est disputandum
O gustach dobrze jest dyskutować, inaczej to forum nie miałoby sensu :P

Jakie są zalety takiego elektrycznego piecyka względem piekarnika z kamieniem?

Krótsze nagrzewanie, smaczniejsze i szybsze rezultaty, wygoda użytkowania. Wada - mniejsza pizza. Mozzarella dodana na koniec daje moim zdaniem lepsze efekty, nie puszcza wody, zachowuje sprężystość, a jednocześnie zaczyna się ciągnąć.

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1476
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Pizza
« Odpowiedź #44 dnia: 26 Czerwiec 2019, 22:45:33 »
Na wodę mam patent, że wyjmuje wcześniej z zalewy, dzielę na mniejsze kawałki, które na sitku czekają na użycie.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi