Autor Wątek: Nuova Simonelli Oscar II  (Przeczytany 131097 razy)

Offline zbylu Mężczyzna

    • -
  • Wiadomości: 19
  • Ekspres: NS Oscar 2 + Aeropress
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita & Porlex Tall
Odp: Nuova Simonelli Oscar II
« Odpowiedź #510 dnia: 30 Maj 2022, 22:08:00 »
Po paru miesiacach doswiadczenia z Oscarem mam nastepujace wnioski:
1. Filtr BWT daje rade do ekspresu ale tez jako woda pitna czy podlaczenie pod lodowke. W pierwszych chwilach chcialem go wyrzucic a pozniej sie okazalo ze za malo go przeplukalem.
2. Podlaczenie odplywu wody nie ma sensu. Tacke opróżniam 1 na 2 tygodnie (przy min. 2-4 kawach dziennie) A przy okazji mozna ja przemyc zeby zachowac czystosc.

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3166
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: Nuova Simonelli Oscar II
« Odpowiedź #511 dnia: 31 Maj 2022, 20:18:35 »
Kupisz w Castoramie, czy w innym budowlanym markecie. Ja tak kiedyś zrobiłem.
Z nierdzewki?

Offline Jozin von Bazin

  • Wiadomości: 477
Odp: Nuova Simonelli Oscar II
« Odpowiedź #512 dnia: 31 Maj 2022, 21:19:57 »
Dawno to było, chyba tak. Nawet jak, nie to żelazo przecież zdrowe jest :) U mnie wa każdym razie nic nie rdzewiało.

Offline Kekacz Mężczyzna

  • Wiadomości: 857
  • Ekspres: Lelit MaraX V2, (było: RS V4 PID, Gaggia Baby Twin)
  • Młynek: Eureka Single Dose, Timemore Slim Titanium, (było: F4 Nano V2, Gaggia MDF Stepless)
Odp: Nuova Simonelli Oscar II
« Odpowiedź #513 dnia: 01 Czerwiec 2022, 07:06:21 »
Do Silvii kupowałem również nierdzewkę w Castoramie na sztuki. Na wagę są zwykłe, po dwóch tygodniach już rude się wdało.
W młynku: Prima Intenso
"Im więcej wiem o kawie, tym mniej wiem o kawie"

Offline Hoffix Mężczyzna

  • Wiadomości: 6
  • Ekspres: Sage Dual Boiler; Bialetti Brikka 2020 4tz; Aeropress
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita
Odp: Nuova Simonelli Oscar II
« Odpowiedź #514 dnia: 15 Czerwiec 2022, 10:38:27 »
Wiedzieliście może gdzieś NS Oscar II w dobrej cenie?

Aktualnie chyba tak:
Elektros.it (wersja OPV bez SIRAI): 4150 PLN
CoffeeItalia PL (wersja z SIRAI i OPV): 4283 PLN
CoffeeItalia IE (wersja z SIRAI i OPV) 4613 PLN
MultiGastro (wersja goła) 3400 PLN
« Ostatnia zmiana: 15 Czerwiec 2022, 12:36:11 wysłana przez Hoffix »

Offline MacJaro Mężczyzna

  • Wiadomości: 1090
  • Ekspres: LA Marzocco Linea MINI
  • Młynek: Mazzer Super Jolly V Pro Electronic, EUREKA Atom Specialty 65, WILFA.
Odp: Nuova Simonelli Oscar II
« Odpowiedź #515 dnia: 17 Czerwiec 2022, 20:41:04 »
Wiedzieliście może gdzieś NS Oscar II w dobrej cenie?

Aktualnie chyba tak:
Elektros.it (wersja OPV bez SIRAI): 4150 PLN
CoffeeItalia PL (wersja z SIRAI i OPV): 4283 PLN
CoffeeItalia IE (wersja z SIRAI i OPV) 4613 PLN
MultiGastro (wersja goła) 3400 PLN

Bardzo dobra oferta na OLX

https://www.olx.pl/d/oferta/ekspres-do-kawy-nuova-simonelli-oscar-ii-stan-bardzo-dobry-CID99-IDJ8odx.html?reason=ip%7Citem_to_vec&isPreviewActive=0&sliderIndex=3
coffe, jazz, Mercedes Benz & more :hihihi:

Offline Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1916
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 5 elektrycznych + 2 ręczne
Odp: Nuova Simonelli Oscar II
« Odpowiedź #516 dnia: 17 Czerwiec 2022, 20:51:07 »
Sporo czasu już wisi, w jednym dniu tak od 2000 do 2500/700 było chyba z 5 sztuk.
I tutaj na forum też jakieś były.

Myślałem o tym, ale ostatecznie zdecydowałem się na to co w profilu

Jka
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Offline JanNowak

  • Wiadomości: 10
Odp: Nuova Simonelli Oscar II
« Odpowiedź #517 dnia: 07 Lipiec 2022, 11:07:32 »
To ja temat rozszerzę bo sam jestem na etapie wyboru pierwszego ekspresu kolbowego i  widziałem w jakimś wątku wypowiedź kolegi skansena z linkiem do strony bertazzofood gdzie Oscara mają z OPV za 715 euro (przesyłka gratis) więc nawet przy dzisiejszym nieciekawym kursie euro kupowanie używanego, 4 letniego ekspresu za 2,5k zł mija się trochę z celem. Sam się przymierzam do zakupu, ale że temat dotyczący Oskara to mam kilka podstawowych pytań:
1. Czy ktoś coś zamawiał ze strony bertazzofood i może potwierdzić, że jest bezproblemowo itd? Czy ktoś korzystał dodatkowo z jakiś kuponów?
2. Czy w Polsce są miejsca, które serwisują taki sprzęt?
3. Czy może są miejsca gdzie można taki ekspres można obejrzeć, dotknąć no i w sferze marzeń zrobić na nim kawę żeby mieć takie poczucie wewnętrzne - ej, kawa jest super, obsługa też nie jest turbo trudna - biorę.   
4. Czy Oscar jest dobrym ekspresem dla kogoś kto chce skrócić czas robienia kawy do minimum? To znaczy nie chcę się codziennie bawić w ważenie kawy itd. więc zakładam, że przy zakupie młynka z automatycznym dozowaniem na jedno i dwa espresso i przy możliwości robienia na oscarze jednocześnie espresso i spieniania mleka właśnie ten czas skrócę do minimum? Oczywiście myślę tutaj o porannym pośpiechu.
5. Zakładam, że  jak taki Oscar przyjdzie z OPV to poza wymianą jednej śrubki nie musze już go ulepszać? (dwie lewe ręce here do technicznych zadań)
6. Jedno z ważniejszych pytań dla mnie. Zakładam, że ekspress ma jakiś system "stand by" bo przeraża mnie fakt długi nagrzewania się ekspresu. Czy musze wyłączać Oscara? Czy ekspres nie może być cały czas w jakimś "czuwaniu? Bo widzę, że te 30 minut powinien się nagrzewać. Ciężko powiedzieć kobiecie, która po pracy mówi - może zrobiłbyś nam kawę? A ja powiem - ok. ale za 30-40 minut.   

skansen

  • Gość
Odp: Nuova Simonelli Oscar II
« Odpowiedź #518 dnia: 08 Lipiec 2022, 10:32:06 »
Ad 6. Ekspres może chodzić od rana do wieczora. Sam stosuje takie rozwiązanie. Smart wtyczka włączyła go rano. Po południu wyłączam ręcznie, lub jeśli zapomnę wtyczka zrobi to sama późnym wieczorem...

Offline daniel36Wilk12

  • Wiadomości: 2
    • https://www.openmedis.pl
Odp: Nuova Simonelli Oscar II
« Odpowiedź #519 dnia: 11 Lipiec 2022, 10:23:14 »
Ja mam taki, który sam po 30 minutach się wyłączy
*Link Removed*

Offline kensei

  • Wiadomości: 1
  • Ekspres: Profitec PRO 300
  • Młynek: Ceado E37S
Odp: Nuova Simonelli Oscar II
« Odpowiedź #520 dnia: 02 Wrzesień 2022, 20:54:39 »
Pewnie to będzie trochę off topic ale właśnie znajomy powierzył mi Oscara II (bez OPV i innych modów). Niestety, gdy odpaliłem bez portafiltra okazało się, że jakby maszyna niedomaga. Objaw jest taki, że po kilkunastu sekundach pracy woda przestaje nagle lecieć :(, po chwili znowu zaczyna przy czym najpierw jeszcze wylatuje para.

Sprawdziłem, że ten Oscar ma zwężkę zaraz za wylotem pompy (co może tłumaczyć te przerwy w dostawie wody).

Moje pytanie: czy te przerwy w dostawie wody mogą być związane z tym, że nie ma zapiętego portafiltra z kawą (brak oporu więc przepływ wody jest za duży jak na tą zwężkę za pompą)? Czy jest to uszkodzenie (zapchanie?) heat exchangera?

Możecie polecić w razie czego jakiś dobry i sprawdzony serwis w Warszawie? Najchętniej bym po prostu zawiózł go na "przegląd", żeby ktoś fachowym okiem ocenił, czy ekspresu nic nie dolega :)

Z góry dzięki za wszelką pomoc!

M.

skansen

  • Gość
Odp: Nuova Simonelli Oscar II
« Odpowiedź #521 dnia: 03 Wrzesień 2022, 10:59:22 »
czy te przerwy w dostawie wody mogą być związane z tym, że nie ma zapiętego portafiltra z kawą (brak oporu więc przepływ wody jest za duży jak na tą zwężkę za pompą)? Czy jest to uszkodzenie (zapchanie?) heat exchangera?
To nie ma nic wspólnego z brakiem portafiltra. Wymiennika bym nie podejrzewał. Sprawdziłbym w pierwszej kolejności "dolot" wody, może jest jakiś problem na wejściu? Spróbuj nalać wody do zbiornika "pod korek" i sprawdź co się stanie.

Offline Biff

  • Wiadomości: 328
Odp: Nuova Simonelli Oscar II
« Odpowiedź #522 dnia: 03 Wrzesień 2022, 19:10:41 »
Moje doświadczenie z Oscarami (bez modyfikacji) jest takie, że często padają pompy. Woda z zbiorniku mocno się nagrzewa.

Offline Fuła

  • Wiadomości: 5
Odp: Nuova Simonelli Oscar II
« Odpowiedź #523 dnia: 22 Listopad 2022, 23:18:37 »
Bardzo proszę o pomoc. Kupiłam - po konsultacjach na forum - Oscara II Nuova Simonelli. Niestety - w Coffee Italia. Zepsuł się przed upływem roku, ale nie jestem w stanie skontaktować się z nikim, choć gwarancja powinna być. Jak mogę się ratować? Byłam zadowolona z ekspresu - był to prezenta na gwiazdę i nie chcę go wyrzucić :(  :-[  . Najpierw woda nie leciała przez sitko (wyczyściłam je, bo myślałam, że się zapchało, ale nie, bez sitka też nie leciała). Teraz po włączeniu burczy jakieś 20 minut (nie nagrzewa, bo nie włącza grzałki), a następnie migają na czerwono wszystkie lampki. Nic nie działa (a na pewno przesłane przez CI filmiki, jak rzucać pojemnikiem na wodę - tylko pogorszyło to sprawę). Pomóżcie. Mieszkam w Krakowie. Gdzie mogę się udać??? Myślałam, ż CI ma serwis w Katowicach... ale skąd... Nikt tam nie odbiera. Czy jest jakiś serwis w okolicy? Help.
« Ostatnia zmiana: 22 Listopad 2022, 23:34:12 wysłana przez Fuła »

skansen

  • Gość
Odp: Nuova Simonelli Oscar II
« Odpowiedź #524 dnia: 23 Listopad 2022, 08:52:10 »
Na pewno nie ma co go wyrzucać. To nie wygląda na poważną usterkę, serwis to powinien ogarnąć przy rozsądnym koszcie.
Poszukałbym serwisu na miejscu, ewentualnie skontaktował się z którymś z Forumowych serwisów...
« Ostatnia zmiana: 23 Listopad 2022, 09:05:30 wysłana przez skansen »

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi