Autor Wątek: Jak przyrządzić dobre kakao  (Przeczytany 33656 razy)

Offline unquadium

  • Wiadomości: 41
Jak przyrządzić dobre kakao
« dnia: 14 Sierpień 2015, 13:44:52 »
Witam. Zastanawiam się, jakie macie sposoby na przerobienie ziaren kakaowca tego typu     kakao-sklep  .pl/organiczne-ziarno-kakaowca .
Zmielę to w młynku, severin KM 3873? Co potem z tym zrobić? Wsadzić do aeropressu? :P
Robić z wodą, czy z mlekiem?

Nigdy nie miałam styczności z kakao, poza takim rozpuszczalnym z toną dodatków i curku :(

Offline KrzychK

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1371
  • Ekspres: Vibiemme Junior BD
  • Młynek: Macap MC4
Odp: Jak przyrządzić dobre kakao
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Sierpień 2015, 14:02:54 »
a co robisz z orzechami? mielisz, zalewasz? Gryziesz?! No to już wiesz jak ja traktuję ziarna C.  :)
eksplozja smaków/aromatów po rozgryzieniu, choć nie każdemu smakuje (bo inne, niż to co wielu pije - właśnie z mlekiem czy toną cukru)

Offline unquadium

  • Wiadomości: 41
Odp: Jak przyrządzić dobre kakao
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Sierpień 2015, 14:20:25 »
Używać kakao jako przekąski do zagryzania też planuję. Aczkolwiek mam również ochotę na przerobienie tego na napój :)

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10513
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Jak przyrządzić dobre kakao
« Odpowiedź #3 dnia: 14 Sierpień 2015, 14:25:33 »
Zaparzyć wrzątkiem jak herbatę.

Offline unquadium

  • Wiadomości: 41
Odp: Jak przyrządzić dobre kakao
« Odpowiedź #4 dnia: 14 Sierpień 2015, 14:34:51 »
Ale najpierw zmielić, czy całe ziarna? :)

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10513
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Jak przyrządzić dobre kakao
« Odpowiedź #5 dnia: 14 Sierpień 2015, 14:45:36 »
Zmielić, np. w moździerzu. Młynek szybko zostanie oblepiony tłuszczem. Kakao ma 50% tłuszczu.

Solari

  • Gość
Odp: Jak przyrządzić dobre kakao
« Odpowiedź #6 dnia: 18 Listopad 2015, 18:31:26 »
Zima coraz bliżej i ostatnim czasem zdarza mi się pić gorące kakao (holenderskie), które zaparzam "wrzątkiem", potem dodaję "trochę" spienionego mleka i (czasami) cynamonu.
W niedalekiej palarni mają w ofercie mieszankę kawy (Wiener Menalange) z ziarnami kakaowca (i tj. radził Antonio) nie polecają jej w pełnej formie, a już zmieloną. Czy ktoś z Was pił już podobną mieszankę?
Czy "gra jest warta świeczki" - kupić takową mieszankę, czy lepiej zaparzyć osobno kawę i wymieszać z kakao; albo razem zaparzyć w FP? Druga sprawa dotyczy samego kakao - czy można kupić gdzieś (poza marketami) dobrej jakości kakao (proszę o wyznacznik)? Dziękuję za porady.
Pozdrawiam (gorącą)..

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Jak przyrządzić dobre kakao
« Odpowiedź #7 dnia: 18 Listopad 2015, 20:21:39 »
Ale chcesz kupić ziarno kakao czy kakao w proszku?
LMWDP #469

Solari

  • Gość
Odp: Jak przyrządzić dobre kakao
« Odpowiedź #8 dnia: 19 Listopad 2015, 07:53:25 »
Ale chcesz kupić ziarno kakao czy kakao w proszku?
Nie dysponuję moździerzem, więc raczej w proszku. 

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10513
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Jak przyrządzić dobre kakao
« Odpowiedź #9 dnia: 19 Listopad 2015, 08:35:00 »
To są dwie zupełnie różne rzeczy. Ziarna zawierają tłuszcz, proszek jest go pozbawiony.

Offline joonecky Mężczyzna

  • Wiadomości: 960
Odp: Jak przyrządzić dobre kakao
« Odpowiedź #10 dnia: 19 Listopad 2015, 14:46:38 »
Kup ziarna. Włóż do jakiegoś woreczka i ponawalaj chwilę tłuczkiem. Sposób tani, a efehkt bardzo dobry. Moździeż warto kupić, bo to koszt 30 zł z wysyłką na allegro.

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Jak przyrządzić dobre kakao
« Odpowiedź #11 dnia: 19 Listopad 2015, 18:21:40 »
Znalazłem jeszcze w domu niedobitki ziaren kakaowca od Andrzeja i Gorana. 20g po łuskaniu trafiło do moździerza. Potem przesypalem do 150ml zimnego mleka. Dodałem trochę cukru, kawałek masła i szczyptę soli. Całość zamieszana w dzbanku a potem potraktowana parorurką.

Wyszło pysznie ale właśnie jadę po śmietankę 30% do następnej porcji. Dam ją zamiast mleka i masła. Cukru też pewnie ciut mniej. Sól zostaje.

LMWDP #469

Solari

  • Gość
Odp: Jak przyrządzić dobre kakao
« Odpowiedź #12 dnia: 20 Listopad 2015, 10:17:08 »
Witam.
No to mnie... nakręciliście. Poszukam moździerza i ziaren kakaowca. Zapytam w palarni, gdzie sprzedają mieszankę kawy z kakao (i proszę o odpowiedź, co myślicie o takowej). Może mają je w ofercie? Dziękuję za porady i przepis i życzę udanego weekendu. 

Offline Olek

  • Wiadomości: 6
  • Ekspres: chodzę na razie do kawiarni
  • Młynek: chodzę na razie do kawiarni
Odp: Jak przyrządzić dobre kakao
« Odpowiedź #13 dnia: 06 Luty 2016, 15:16:38 »
Spodziewałem się, że w tym wątku będzie info, że kakao to takie typu Decomoreno, a nie żadne słodzone jak Puchatek czy inne, ale widzę że muszę swój pogląd na temat samego kakao zweryfikować :)
Skąd kupujecie ziarna?

Offline grex

  • Wiadomości: 1031
  • Ekspres: Aeropress+FlaVin sRGB, Phin, Moka 2tz inox, Slowpresso
  • Młynek: Eureka+mikro hopper
Odp: Jak przyrządzić dobre kakao
« Odpowiedź #14 dnia: 06 Luty 2016, 22:03:14 »
puchatek (i inne takie) to napój kakaopodobny. Zajrzyj w skład...16% kakao, 84% cukier i wypełniacze.

Próbowałem ziaren kakaowca i są całkiem smaczne, jednak dość drogie. Podobny efekt smakowy jak to ziarno daje taka czekolada: https://beantobar.files.wordpress.com/2013/05/kkbtb-130509-3.jpg do kupienia w Lidlu. Ma mało cukru i smak bardzo zbliżony do samych ziaren, a przy tym jest tańsza niż ziarno.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi