Autor Wątek: Ekspres do espresso z grawerem  (Przeczytany 1457 razy)

teges_pl

  • Gość
Odp: Ekspres do espresso z grawerem
« Odpowiedź #15 dnia: 26 Styczeń 2024, 17:58:56 »
O matko, ale pustostan.

Offline kabzior

  • Wiadomości: 831
  • Ekspres: Bianka v3
  • Młynek: 078s
Odp: Ekspres do espresso z grawerem
« Odpowiedź #16 dnia: 26 Styczeń 2024, 18:06:27 »
O matko, ale pustostan.

Zaiste bardzo oryginalne metody marketingowo/sprzedażowe bym powiedział :)

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5324
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Ekspres do espresso z grawerem
« Odpowiedź #17 dnia: 26 Styczeń 2024, 18:46:31 »
Jakoś Kvdw nie robi problemu wstawiając nie swoje logo na swoich maszynach.
》tertium non datur《

Offline ranGo Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 2374
    • Euro Cafe
  • Ekspres: Dalla Corte Mina, Moccamaster, V60, Chemex, Kalitta, Aeropress,
  • Młynek: RTF64, Lido2, Lido3, Ditting, Mahlkoenig, Quamar80e
Odp: Ekspres do espresso z grawerem
« Odpowiedź #18 dnia: 26 Styczeń 2024, 19:11:58 »
Brak logo a dostosowanie urządzenia do preferencji klienta to dwa różne podejścia.



 

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5324
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Ekspres do espresso z grawerem
« Odpowiedź #19 dnia: 26 Styczeń 2024, 19:17:20 »
Zgoda, tylko firma świadomie rezygnuje z darmowej reklamy, bo przeważnie ekspresy stoją na widoku plecami na ladzie, a w takiej kawiarni ludzie się przewijają, a wśród nich mogą być potencjalni nabywcy - home bariści mniejszych, domowych maszych tej czy innej  firmy, choćby takiej najmniejszej Mikry La Marzocco.
« Ostatnia zmiana: 26 Styczeń 2024, 19:25:55 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

teges_pl

  • Gość
Odp: Ekspres do espresso z grawerem
« Odpowiedź #20 dnia: 26 Styczeń 2024, 19:34:48 »
O matko, ale pustostan.

Zaiste bardzo oryginalne metody marketingowo/sprzedażowe bym powiedział :)

Metody dostosowane do poziomu pytań, nie muszę zabiegać o atencję kupujących bo wiem co przywożę, co oferuję i czym się później opiekuję. Każdy kto miał mnie okazję poznać wie, że proces sprzedaży przebiega u mnie wzorowo, a każdy klient jest traktowany indywidualnie i wyjątkowo. Forum to specyficzne miejsce, gdzie część osób chce zwrócić na siebie uwagę ciętym i błyskotliwym językiem co nie zawsze się udaje albo nie zawsze jest adekwatne do danej sytuacji na co ja nie mam wpływu i sam czasem nie trafiam we "flow" dyskusji.

Zamieściłem okrojone informacje aby wywołać dyskusję bo jestem po prostu ciekawy co społeczność na to. Układ jest taki a nie inny bo firmie opłaca się przygotować produkcję 30 ekspresów, a normalnie pewnie tyle Caroli w całej Polsce się przez 2 lata nie sprzedaje.

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2993
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Ekspres do espresso z grawerem
« Odpowiedź #21 dnia: 27 Styczeń 2024, 08:53:44 »
Cóż za skromność...
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5092
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Ekspres do espresso z grawerem
« Odpowiedź #22 dnia: 27 Styczeń 2024, 13:32:40 »
Ja tu widzę niezły przerost ego.

Offline kafcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 693
  • Ekspres: LaMa Micra, Chemex, V60, Kalita, TCA-2, Gene Roaster
  • Młynek: Ceado E37S, Santos#4, C3, 1Zpresso K-max
Odp: Ekspres do espresso z grawerem
« Odpowiedź #23 dnia: 27 Styczeń 2024, 18:03:24 »
Jakoś Kvdw nie robi problemu wstawiając nie swoje logo na swoich maszynach.
Też to widziałem w duńskich barach coffee collective. Na panelu tylnym po prostu nazwa kawiarni/palarni, ale maszynę, i to kto ją wyprodukował można rozpoznać z daleka :)

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4864
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Ekspres do espresso z grawerem
« Odpowiedź #24 dnia: 27 Styczeń 2024, 18:56:04 »
Jak dla nas to żadna nowość. Od lat już ekspresy BARISTA z ASCASO podlegają personalizacji. Włącznie z podświetlanym logo na tylnej ściance ekspresu.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2993
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Ekspres do espresso z grawerem
« Odpowiedź #25 dnia: 27 Styczeń 2024, 19:03:15 »
No nie...
Ale cios.
 :mrgreen:
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6264
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform, Ode2
Odp: Ekspres do espresso z grawerem
« Odpowiedź #26 dnia: 27 Styczeń 2024, 21:49:09 »
Metody dostosowane do poziomu pytań, nie muszę zabiegać o atencję kupujących
Zamieściłem okrojone informacje aby wywołać dyskusję
Sam sobie zaprzeczasz,

 
Forum to specyficzne miejsce, część osób chce zwrócić na siebie uwagę ciętym i błyskotliwym językiem co nie zawsze się udaje albo nie zawsze jest adekwatne
No jak dla mnie zdecydowanie Ci się nie udaje, może załóż jakieś swoje forum, będzie bardziej podobne do Twojej firmy. To tworzą tylko niedoskonali ludzie, za to z miejscem i chęcią do rozwoju.
« Ostatnia zmiana: 27 Styczeń 2024, 22:09:36 wysłana przez krystians »

teges_pl

  • Gość
Odp: Ekspres do espresso z grawerem
« Odpowiedź #27 dnia: 28 Styczeń 2024, 08:38:35 »
Po pierwsze nie szukam żadnej nowości, tylko oferuje znany ekspres w dużo niższej cenie bo wynika to z zamówionej ilości. Panowie są na mnie cięci bo robiłem biznes w Covidzie, kiedy ponad połowa społeczeństwa bała się strzykawki i igły łącznie z Panią Polańską z Coffeesite, która chciała żebym jej załatwił zaświadczenie o szczepieniu. Konkurencja prawdopodobnie opowiada jakieś bajki na mój temat bo nie dostali kasy za uszkodzone ekspresy, które mi wysyłali, gdy jeszcze byłem Polskim dystrybutorem. Dostawałem ekspresy po zwrotach, zdarzały się podcięte kable, później przez rok opowiadali brednie klientom, że taki sam jestem w stosunku do klientów bo miałem od nich niższe ceny na co mogę sobie pozwolić bo nie zadłużam firmy i nie generuję nie zbędnych kosztów tak jak kilka firm w Polsce, które przy przy przychodach na poziomie 10mln muszą mieć już 30 pracowników. Firmy takie jak Quick Mill, Profitec, ECM, Elektra mają przychody w setkach mln euro a zatrudniają po 20-30 osób, to już wiecie co Panowie Bieńko i Szumlak przywieźli z Mediolanu, nie mówię o Coffeedesk bo to w ogóle jest jedna wielka bańka mydlana.

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2993
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Ekspres do espresso z grawerem
« Odpowiedź #28 dnia: 28 Styczeń 2024, 08:55:07 »
Po pierwsze nie szukam żadnej nowości, tylko oferuje znany ekspres w dużo niższej cenie bo wynika to z zamówionej ilości. Panowie są na mnie cięci bo robiłem biznes w Covidzie, kiedy ponad połowa społeczeństwa bała się strzykawki i igły łącznie z Panią Polańską z Coffeesite, która chciała żebym jej załatwił zaświadczenie o szczepieniu. Konkurencja prawdopodobnie opowiada jakieś bajki na mój temat bo nie dostali kasy za uszkodzone ekspresy, które mi wysyłali, gdy jeszcze byłem Polskim dystrybutorem. Dostawałem ekspresy po zwrotach, zdarzały się podcięte kable, później przez rok opowiadali brednie klientom, że taki sam jestem w stosunku do klientów bo miałem od nich niższe ceny na co mogę sobie pozwolić bo nie zadłużam firmy i nie generuję nie zbędnych kosztów tak jak kilka firm w Polsce, które przy przy przychodach na poziomie 10mln muszą mieć już 30 pracowników. Firmy takie jak Quick Mill, Profitec, ECM, Elektra mają przychody w setkach mln euro a zatrudniają po 20-30 osób, to już wiecie co Panowie Bieńko i Szumlak przywieźli z Mediolanu, nie mówię o Coffeedesk bo to w ogóle jest jedna wielka bańka mydlana.


Odważnie. Rozumiem, że masz na to papiery. Myślę, że użytkowników Forum nie za bardzo interesują kuchenne szczegóły Twojego biznesu.
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

teges_pl

  • Gość
Odp: Ekspres do espresso z grawerem
« Odpowiedź #29 dnia: 28 Styczeń 2024, 09:01:38 »
Tak się kiedyś w kryminale mówiło.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi