Autor Wątek: Ciastko fusowe z kwiatkiem  (Przeczytany 1430 razy)

Offline adrian. Mężczyzna

  • Wiadomości: 21
  • Ekspres: Sage Barista Express Impress (SES876DBL)
Odp: Ciastko fusowe z kwiatkiem
« Odpowiedź #15 dnia: 25 Styczeń 2024, 15:44:15 »
Jeszcze jest opcja wymienić prysznic na taki, który od razu równomiernie rozprowadza wodę
coffeedesk.pl/product/2607/Ims-Prysznic-51-5-Mm-Ci-200-Im-La-Cimbali



A tutaj winowajca:


« Ostatnia zmiana: 25 Styczeń 2024, 17:08:35 wysłana przez adrian. »

Offline patryk5510

  • Wiadomości: 77
Odp: Ciastko fusowe z kwiatkiem
« Odpowiedź #16 dnia: 25 Styczeń 2024, 18:40:58 »
A tutaj winowajca:
ot totototo ...

Offline smiley34

  • Wiadomości: 52
  • Ekspres: Lelit Anna PID
  • Młynek: Eureka Mignon
Odp: Ciastko fusowe z kwiatkiem
« Odpowiedź #17 dnia: 01 Marzec 2024, 14:37:55 »
Mam dokładnie ten sam problem. Tylko, że mam wrażenie, że u mnie przyczynia się to do kanałowania z którym nie mogę sobie poradzić.
Poradził ktoś sobie jakoś z tym problemem? wymiana prysznica za prawie 100 jakoś mnie nie przekonuje bo nawet nie mam 100% pewności, że będzie pasował, a co dopiero czy poradzi sobie z problemem.
Myślałem nad zamówieniem z Ali puck screen, ale tam występują różne grubości, ktoś moze wie jakie to ma znaczenie którą grubość wybrać 1mm, 2mm,  1,7mm ?

Offline Wiszczu

  • Wiadomości: 27
  • Ekspres: Ascaso Arc, V60, phin
  • Młynek: DF64 GEN 2, Timemore C3
Odp: Ciastko fusowe z kwiatkiem
« Odpowiedź #18 dnia: 01 Marzec 2024, 23:09:14 »
poszperałem troszkę w necie i widzę że problem jest z tymi puck screenami w rozmiarze 57mm . Poza tym oby to nie było tak jak z tamperem , który kupiłem tzn. jest w rozmiarze 57mm i pozostawia kołnierzyk nieubitej mielonki w sitku, ponieważ brakuje 0,3mm do idealnego rozmiaru jaki dedykuje Lelit dla tego modelu ekspresu.
Mniejsza z tym, ponieważ faktycznie martwi mnie ten dziwny wzór w kolbie po każdorazowym zaparzeniu kawy. Niezależnie od stosowanej dozy lub stopnia zmnielenia. Jest on on po prostu bardziej lub mniej widoczny. Nigdzie na filmach  nie spotkałem się z tego typu
zjawiskiem i to mnie niepokoi  :nienie: 
Puck screen na 57 bez problemu kupiłem na ali - kosztował grosze (15zl?), co do jakości nie będę się wypowiadał bo po dwóch użyciach doszedłem do wniosku że nie chce mi sie bawić w wyciąganie tego za każdym razem - za dobrze spasowany, prawie zero luzu (sitko Ascaso).

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi