Autor Wątek: AVX Snow White  (Przeczytany 4790 razy)

Offline Michał Mężczyzna

    • Konesso.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1062
    • Konesso.pl
  • Ekspres: La Marzocco linea classic, Lelit Victoria, Faema Enova, Ascaso Dream, Jura, Nivona, Aeropress, V60, Chemex, French Press, Moccamaster
  • Młynek: Nuova Simonelli Mythos One, Lelit William, Ascaso, Casadio enea, Hario, Rhinowares
Odp: AVX Snow White
« Odpowiedź #30 dnia: 12 Luty 2024, 08:00:39 »
@tomek14  póki co u nas niestety nie mamy dodatkowych sitek :(
http://www.konesso.pl - Sklep z kawą, herbatą i ekspresami & Serwis ekspresów do kawy
wok - kod na 7% rabatu na kawy i akcesoria
wysylkawok - kod na darmową dostawę

RABAT na ekspresy i młynki przydzielam indywidualnie w zależności od modelu i marki.

Offline Hyoah

  • Wiadomości: 33
  • Ekspres: Ascaso Steel Duo PID v2
  • Młynek: DF64
Odp: AVX Snow White
« Odpowiedź #31 dnia: 12 Luty 2024, 09:32:00 »
Po przeczytaniu recenzji na koneso, coraz bardziej przymierzam się do zakupu tego ekspresu. Wstępnie celowałem w gaggia + modyfikacje, głównie przez to, że lubię dłubać w elektronice, ale przy trwającej aferze bojlerowej i ignorancji tematu przez europejskiego dystrybutora mija się to z celem. Ekspres byłby używany sporadycznie, bo czasami mam ochotę na kawkę z mlekiem. @Michał polecasz może jeszcze jakieś sitko 51mm do niego?

zawsze można kupić używaną i jeszcze na gwarancji :) - model przed aftera boilerowa.
https://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=14332.0



Offline kitsune

  • Wiadomości: 88
  • Ekspres: AVX Snow White, Kawiarka GAT 4tz, bialetti 1tz, V60
  • Młynek: Timemore C3, ITOP-03
Odp: AVX Snow White
« Odpowiedź #32 dnia: 16 Luty 2024, 08:55:10 »
Z ciekawostek o ekspresie, nie nagrzewa się w ogóle kolba przy silvercrescie z lidla nie było tego problemu po ok 20 minutach była gorąca, tutaj nawet po godzince wciąż zimna. Co do smaku kawy to wciąż nie czuję się kompetentny by się wypowiedzieć .

Offline Artisz Mężczyzna

  • Wiadomości: 578
  • Ekspres: VBM Super Electronic, Bellezza Bellona
  • Młynek: Fiorenzato Allground Sense, Eureka Zenith 75RS
Odp: AVX Snow White
« Odpowiedź #33 dnia: 16 Luty 2024, 09:16:41 »
Z ciekawostek o ekspresie, nie nagrzewa się w ogóle kolba przy silvercrescie z lidla nie było tego problemu po ok 20 minutach była gorąca, tutaj nawet po godzince wciąż zimna. Co do smaku kawy to wciąż nie czuję się kompetentny by się wypowiedzieć .
Jak kolba się nie nagrzewa to nie jest dobrze i jeżeli ten typ tak ma to bym nie zawracał sobie nim głowy i zwrócił póki jeszcze można.
« Ostatnia zmiana: 16 Luty 2024, 09:19:06 wysłana przez Artisz »

Offline MSL

  • Wiadomości: 699
  • Ekspres: Decent, ECM Technika IV Profi, Orchestrale Nota
  • Młynek: Ceado E37S, Ceado E37J, Ceado E6P, Compak K3
Odp: AVX Snow White
« Odpowiedź #34 dnia: 16 Luty 2024, 09:57:11 »
Z ciekawostek o ekspresie, nie nagrzewa się w ogóle kolba przy silvercrescie z lidla nie było tego problemu po ok 20 minutach była gorąca, tutaj nawet po godzince wciąż zimna. Co do smaku kawy to wciąż nie czuję się kompetentny by się wypowiedzieć .
Nie nagrzewa się kiedy? Jak go włączysz i sobie jest w trybie standby? To raczej normalne, w nim jest termoblok, nie ma chyba oddzielnego podgrzewania grupy. Zapnij pustą kolbę, puść z dwa razy wodę(jak na esperesso) i po sprawie. Dodatkowo to nie jest problem nawet z zimnego jeśli algorytm odpowiednio dobiera temperaturę mając to na uwadze, co robią inne ekspresy tego typu.

Offline kitsune

  • Wiadomości: 88
  • Ekspres: AVX Snow White, Kawiarka GAT 4tz, bialetti 1tz, V60
  • Młynek: Timemore C3, ITOP-03
Odp: AVX Snow White
« Odpowiedź #35 dnia: 16 Luty 2024, 10:04:49 »
Tak właśnie robię, wspomniałem o tym po prostu bo w silvercrescie mimo, że też termoblok jest to po 20 minutach kolby nie szło dotknąć.

Offline MSL

  • Wiadomości: 699
  • Ekspres: Decent, ECM Technika IV Profi, Orchestrale Nota
  • Młynek: Ceado E37S, Ceado E37J, Ceado E6P, Compak K3
Odp: AVX Snow White
« Odpowiedź #36 dnia: 16 Luty 2024, 10:11:43 »
Ciekawe, może ten Silvercrest miał oddzielnie podgrzewaną grupę? Dziwne by to było, ale możliwe. Z czystej ciekawości, jaki to był model? Sprawdzę.


Offline kitsune

  • Wiadomości: 88
  • Ekspres: AVX Snow White, Kawiarka GAT 4tz, bialetti 1tz, V60
  • Młynek: Timemore C3, ITOP-03
Odp: AVX Snow White
« Odpowiedź #37 dnia: 16 Luty 2024, 10:17:33 »
Silvercrest SEM 1100 B3 nie sądzę aby miał oddzielnie podgrzewaną grupę biorąc pod uwagę, że można go na olx i za 20 zł kupić  ;-)

Offline MSL

  • Wiadomości: 699
  • Ekspres: Decent, ECM Technika IV Profi, Orchestrale Nota
  • Młynek: Ceado E37S, Ceado E37J, Ceado E6P, Compak K3
Odp: AVX Snow White
« Odpowiedź #38 dnia: 16 Luty 2024, 10:32:50 »
U Panie, to faktycznie niezła rakieta była. :lol2:

W takim przypadku z pewnością dokonałeś gigantycznego skoku jakościowego. :)

Offline Bazyl

  • Wiadomości: 324
  • Ekspres: Picopresso, Aeropress, Phin, Hario V60, Bialetti Venus, Hario Mizudashi, Hourglass 8 cup
  • Młynek: JX Pro
Odp: AVX Snow White
« Odpowiedź #39 dnia: 24 Luty 2024, 20:06:05 »
Przeczytałem cały wątek, ale jak raz o tytułowym sprzęcie informacji najmniej :P Wraca do mnie wymienione po reklamacji picopresso i pomyślałem, że może to pora na zmiany i po sprzedaży pico jego miejsce zająłby Snow. Ale może to kiepski deal I zostawić sobie ręczną wyciskarkę?

Offline Exwined

  • Wiadomości: 36
  • Ekspres: AVX Snow White, Mellita Look V Timer, v60, aeropress, phin, bialetti venus. Było: Flair 58, Delonghi dedica ec685
  • Młynek: Timemore C2, 1zpresso J-max
Odp: AVX Snow White
« Odpowiedź #40 dnia: 24 Luty 2024, 20:13:08 »
W piątek przyjechał do mnie egzemplarz tytułowego ekspresu od Janusza z Caffe Barca, którego nawiasem pozdrawiam i dziękuję za obsługę klienta na najwyższym poziomie. Nie miałem czasu jeszcze się nim dobrze pobawić bo przez weekend jestem w rozjazdach i zrobiłęm 2-3 shoty żeby sprawdzić czy wszystko działa ale pod koniec przyszłego tygodnia postaram się skleić jakąś recenzję tego malucha i wstawić tu w odpowiedzi.

Offline Bazyl

  • Wiadomości: 324
  • Ekspres: Picopresso, Aeropress, Phin, Hario V60, Bialetti Venus, Hario Mizudashi, Hourglass 8 cup
  • Młynek: JX Pro
Odp: AVX Snow White
« Odpowiedź #41 dnia: 24 Luty 2024, 21:18:49 »
postaram się skleić jakąś recenzję tego malucha i wstawić tu w odpowiedzi

Byłoby super. W zasadzie nabyłbym go, że tak powiem, obok pico, ale nie mam już miejsca na kolejne gadżety :) A na wyjazdy zostawię sobie kompresso :)

Offline Bazyl

  • Wiadomości: 324
  • Ekspres: Picopresso, Aeropress, Phin, Hario V60, Bialetti Venus, Hario Mizudashi, Hourglass 8 cup
  • Młynek: JX Pro
Odp: AVX Snow White
« Odpowiedź #42 dnia: 26 Luty 2024, 14:09:20 »
Tak jeszcze, na zaś, jakie gadżety będą potrzebne oprócz defaultowego setu, bo że to co wyciągnę z pudełka wystarczy, to się już przestałem łudzić :D

Offline kitsune

  • Wiadomości: 88
  • Ekspres: AVX Snow White, Kawiarka GAT 4tz, bialetti 1tz, V60
  • Młynek: Timemore C3, ITOP-03
Odp: AVX Snow White
« Odpowiedź #43 dnia: 26 Luty 2024, 14:43:31 »
Na pewno tamper bo bo to co jest w pudełku ciężko nazwać tamperem ale to nawet w recenzji na konesso jest wspomniane.

Offline MSL

  • Wiadomości: 699
  • Ekspres: Decent, ECM Technika IV Profi, Orchestrale Nota
  • Młynek: Ceado E37S, Ceado E37J, Ceado E6P, Compak K3
Odp: AVX Snow White
« Odpowiedź #44 dnia: 26 Luty 2024, 15:07:21 »
Sensowne sitko i tamper to minimum. Jeśli do zabawy w kawę to NPF i może prysznic(IMS) jeśli znajdzie się pasujący.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi