Autor Wątek: DeLonghi Eletta Explore  (Przeczytany 480 razy)

Offline Xawery86

  • Wiadomości: 4
DeLonghi Eletta Explore
« dnia: 04 Grudzień 2023, 21:11:58 »
Witam ponownie wszystkich forumowiczów,

Jeszcze wczoraj miałem zupełnie inne dylematy o których rozwiązanie pozwoliłem sobie zapytać Was w tym poście:
https://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=14095.0

W życiu jednak czasem pewne rzeczy szybko się dzieją i po poświęceniu kolejnych kilku godzin na studiowanie postów na forum mam kolejną zagwozdkę.
Otóż w skrócie zdecydowaliśmy się z żoną na zakup ekspresu automatycznego.
Dzięki informacjom i opiniom użytkowników forum padło na DeLonghi Eletta Explore.
Jest jednak kilka modeli tych ekspresów a ponieważ nie potrafię znaleźć szczegółowych informacji na ich temat to zwracam się z kolejną prośbą o pomoc.
1. ECAM 450.55.x
2. ECAM 450.65.x
Dokopałem się do danych że podstawowe różnice tych dwóch modeli to ilość zaprogramowanych napojów, możliwość cold brew oraz WiFi (aplikacja Coffee Link).
Czy te ekspresy różnią się jeszcze czymś?
Różnica w cenie to ~500 złotych, ale biorąc pod uwagę powyższe to jakoś nie przekonuje mnie dopłacanie do modelu droższego.
- liczba zaprogramowanych napojów - niby czym więcej tym lepiej, ale wiadomo że przeważnie będzie się używać tylko kilku z całej listy,
- cold brew z tego co czytałem średnio działa, nie mówiąc o tym że wykorzystywane byłoby i tak rzadko bo w lecie,
- WiFi jest mi kompletnie niepotrzebne, aczkolwiek aplikacja do konfiguracji urządzenia/napojów brzmi ciekawie, choć tutaj też mam wrażenie że w praktyce nie będzie to często wykorzystywane,
Reasumując wygląda mi to na zbędne bajery i raczej skłaniam się ku modelowi 450.55, ale może macie inne zdanie?

Z góry dziękuję za pomoc.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi