Autor Wątek: Sage Barista Pro - posmak oleju w kawie  (Przeczytany 1653 razy)

Offline MrReus

  • Wiadomości: 5
  • Ekspres: Sage Barista Pro
  • Młynek: Comandante
Sage Barista Pro - posmak oleju w kawie
« dnia: 03 Październik 2022, 08:02:30 »
Witam, kupiłem nowy ekspres Sage Barista Pro, próbując zrobić swoją pierwszą kawę natknąłem się na problem dziwnego zapachu jaki wydaje gotowy napar. Kawa ma zapach oleju albo jakiegoś smaru. Chcąc znaleźć źródło problemu dobrałem się do młynka i żarno ma bardzo podobny zapach i właśnie jakby coś oleistego na sobie. To normalne że młynki są smarowane czymś? Miał ktoś podobną sytuację?

Offline Matius22

  • Wiadomości: 455
Odp: Sage Barista Pro - posmak oleju w kawie
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Październik 2022, 10:26:45 »
Jakiej kawy użyłeś?
Chcesz mieć swojego Umikota? Potrzebujesz wydruku modów do DF64/83 lub innego „kawowego” wydruku 3D? Pisz priv!

Offline MrReus

  • Wiadomości: 5
  • Ekspres: Sage Barista Pro
  • Młynek: Comandante
Odp: Sage Barista Pro - posmak oleju w kawie
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Październik 2022, 10:29:58 »
Lavazza Qualita Oro

Offline Makgajwer

  • Wiadomości: 306
  • Ekspres: Sage Bambino Plus, DeLonghi Esam 420.80TB
  • Młynek: Sage BCG600
Odp: Sage Barista Pro - posmak oleju w kawie
« Odpowiedź #3 dnia: 03 Październik 2022, 18:53:26 »
Jezu kolczasty, jak można taki marketowy syf spać do tego ekspresu?
Ja mam Sage Bambino Plus, więc dość podobny, z osobnym młynkiem Sage i robi b. dobrą kawę, ale nawet do automatu nie sypie marketowych.
Oro kupowałem jakieś 5 lat temu kiedy była całkiem dobra do automatu, ale jak zmienili opakowanie to jest to syf, a nie kawa.
Mój Sage najlepiej przerabia blendy, nie wiem dlaczego ale single nie wychodzą dobrze.
Więc kup kolego coś z palarni i od razu poczujesz smak kawy, a nie oleju.

Offline MrReus

  • Wiadomości: 5
  • Ekspres: Sage Barista Pro
  • Młynek: Comandante
Odp: Sage Barista Pro - posmak oleju w kawie
« Odpowiedź #4 dnia: 03 Październik 2022, 19:00:29 »
Jezu kolczasty, jak można taki marketowy syf spać do tego ekspresu?
Ja mam Sage Bambino Plus, więc dość podobny, z osobnym młynkiem Sage i robi b. dobrą kawę, ale nawet do automatu nie sypie marketowych.
Oro kupowałem jakieś 5 lat temu kiedy była całkiem dobra do automatu, ale jak zmienili opakowanie to jest to syf, a nie kawa.
Mój Sage najlepiej przerabia blendy, nie wiem dlaczego ale single nie wychodzą dobrze.
Więc kup kolego coś z palarni i od razu poczujesz smak kawy, a nie oleju.

Oro to chyba jeden z lepszych syfow marketowych więc użyłem go głównie do testów. Bardziej chodzi mi o to czy ta kawa mogła wytworzyć zapach podobny do smaru oleju albo czegoś podobnego na żarnach. Po kilku zmieleniach chciałem przekalibrowac młynek więc wyciągnąłem żarno i poczułem na nim coś podobnego właśnie do jakiegoś smaru a to chyba nie jest normalne.

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6199
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Sage Barista Pro - posmak oleju w kawie
« Odpowiedź #5 dnia: 03 Październik 2022, 20:43:58 »
Przepalona kawa kiepskiej jakości często ma taki warsztatowy zapach.

Offline Matius22

  • Wiadomości: 455
Odp: Sage Barista Pro - posmak oleju w kawie
« Odpowiedź #6 dnia: 03 Październik 2022, 20:46:37 »
Nie ma ci nawet ustawiać młynka na takiej kawie, mogła mieć dodatki olejne i bardziej to w niej doszukiwałbym się winowajcy. Zreszta tego nie da się pić, w robocie była sypana do automatu i w wersji automatowego espresso sama gorycz i cierpkosc, nic więcej.
Chcesz mieć swojego Umikota? Potrzebujesz wydruku modów do DF64/83 lub innego „kawowego” wydruku 3D? Pisz priv!

Offline MrReus

  • Wiadomości: 5
  • Ekspres: Sage Barista Pro
  • Młynek: Comandante
Odp: Sage Barista Pro - posmak oleju w kawie
« Odpowiedź #7 dnia: 03 Październik 2022, 20:49:45 »
No dobra to w takim razie nie zwracam ekspresu tylko próbuję na lepszych ziarnach.

Offline MrReus

  • Wiadomości: 5
  • Ekspres: Sage Barista Pro
  • Młynek: Comandante
Odp: Sage Barista Pro - posmak oleju w kawie
« Odpowiedź #8 dnia: 03 Październik 2022, 21:04:44 »
Polecacie jakąś dobrą kawę do tego ekspresu?

Offline Makgajwer

  • Wiadomości: 306
  • Ekspres: Sage Bambino Plus, DeLonghi Esam 420.80TB
  • Młynek: Sage BCG600
Odp: Sage Barista Pro - posmak oleju w kawie
« Odpowiedź #9 dnia: 03 Październik 2022, 21:17:28 »
Oro to chyba jeden z lepszych syfow marketowych więc użyłem go głównie do testów. Bardziej chodzi mi o to czy ta kawa mogła wytworzyć zapach podobny do smaru oleju albo czegoś podobnego na żarnach. Po kilku zmieleniach chciałem przekalibrowac młynek więc wyciągnąłem żarno i poczułem na nim coś podobnego właśnie do jakiegoś smaru a to chyba nie jest normalne.

Do testów i nauki lepiej używać najtańszej z palarni np. Santos z blueorca, tysiąc razy lepsza niż jakakolwiek z marketu. To nie ma sensu, aby uczyć się na marketowej, jaka by nie była.
Dziś w necie mignął mi nagłówek o aferze z mięsem, do produkcji którego były używane pasze z olejami technicznymi, więc ziobro zdziwienia, że w oro też coś mogło być. Jakiś czas temu parę afer było z przechwyceniem podrabianej kawy i to była właśnie oro....

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi