Autor Wątek: Montaż pompy rotacyjnej poza ekspresem  (Przeczytany 1807 razy)

skansen

  • Gość
Montaż pompy rotacyjnej poza ekspresem
« dnia: 15 Czerwiec 2022, 13:20:31 »
Niektóre maszyny, zwłaszcza profesjonalne mają pompy rotacyjne zamontowane poza ekspresem. Widziałem kilka przeróbek domowych La Marzocco LM / GS3 polegających na montażu pompy pod blatem. W ich przypadku sprawa jest o tyle prosta, że niektóre części mogą pasować z większych maszyn tego samego producenta.
Naszło mnie na taką przeróbkę.
Potrzebny byłby dodatkowy/dłuższy wąż, dodatkowy przewód i obudowa do pompy.
Wykonywał ktoś z Was takiego moda w typowo domowej maszynie?
Najbardziej martwi mnie kwestia zabezpieczenia samej pompy... 

Jedną z opcji, taką już zupełnie "na bogato" jest zakup dodatkowej pompy i jej montaż poza ekspresem. Dotychczasowa pompa zostaje wówczas na swoim miejscu nie ruszona. Ja aż tak rozrzutny raczej nie będę i chciałbym wykorzystać dotychczasową pompę...
« Ostatnia zmiana: 15 Czerwiec 2022, 13:26:56 wysłana przez skansen »

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Montaż pompy rotacyjnej poza ekspresem
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Czerwiec 2022, 13:38:13 »
Wszystko zależy od tego, jak zbudowany jest układ hydrauliczny. W niektórych maszynach jest to banalne i nie wymaga żadnej w zasadzie zmiany -- coś takiego zrobiłem kiedyś w maszynie Wega. Zalety takiej operacji są ogromne -- maszyna staje się cicha. Pompę zewnętrzną łatwiej też podłączyć do jakiegoś mobilnego zbiornika z wodą. Gdy po raz pierwszy spotkałem się z maszyną LaMa z zewnętrzną pompą, to było to dla mnie objawienie -- poprzednia FAEMA po prostu "ryczała" w trakcie pracy.

Nie trzeba żadnej obudowy do pompy zewnętrznej. Silnik z pompą stanowią dość solidny i stabilny układ.

Offline tom517

  • Wiadomości: 1787
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: Montaż pompy rotacyjnej poza ekspresem
« Odpowiedź #2 dnia: 15 Czerwiec 2022, 13:57:11 »
Dobry pomysł, ja mam z 20 podkładek filcowych w różnych miejscach do wyciszenia, po wymontowaniu pompy z silnikiem nie byłyby potrzebne. Chyba wystarczy jeden dłuższy przewód do wody i przedłużenie zasilania. Silnik pompy wkrętami łatwo zamocować w innym miejscu.

Offline rollo45 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1438
  • Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON
Odp: Montaż pompy rotacyjnej poza ekspresem
« Odpowiedź #3 dnia: 15 Czerwiec 2022, 16:19:36 »
Zamiast Bianci trzeba było od razu zakupić :):):):     https://luccaespresso.com/products/s58-espresso-machine-by-profitec

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Montaż pompy rotacyjnej poza ekspresem
« Odpowiedź #4 dnia: 15 Czerwiec 2022, 16:21:33 »
Czym się to to cechuje?

Offline rollo45 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1438
  • Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON
Odp: Montaż pompy rotacyjnej poza ekspresem
« Odpowiedź #5 dnia: 15 Czerwiec 2022, 16:36:48 »
Ma pompę poza ekspresem :)

skansen

  • Gość
Odp: Montaż pompy rotacyjnej poza ekspresem
« Odpowiedź #6 dnia: 15 Czerwiec 2022, 17:41:36 »
Zamiast Bianci trzeba było od razu zakupić :     https://luccaespresso.com/products/s58-espresso-machine-by-profitec
Nie ma chyba wersji na 230V. Jakbym się przeprowadził do USA to wezmę pod uwagę;)
Sama koncepcja ciekawa-sądząc po specyfikacji wpakowali "bebechy" Profiteca Pro 700 do mniejszej obudowy wydzielając pompę i zbiornik do oddzielnego, podblatowego modułu...

Offline rollo45 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1438
  • Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON
Odp: Montaż pompy rotacyjnej poza ekspresem
« Odpowiedź #7 dnia: 15 Czerwiec 2022, 17:47:26 »
transformatorek i będzie działać nawet na 110v w Polsce :):)przy przeprowadzce do USA to tylko Slayer lub Synesso plus kafatek :):):)

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5232
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: Montaż pompy rotacyjnej poza ekspresem
« Odpowiedź #8 dnia: 15 Czerwiec 2022, 18:10:03 »
Zamiast Bianci trzeba było od razu zakupić :):):):     https://luccaespresso.com/products/s58-espresso-machine-by-profitec

"We (tj Clive Coffee) partnered with Profitec for this design because of their superb craftsmanship, high-grade stainless steel components, and track record for reliability."
》tertium non datur《

Offline rollo45 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1438
  • Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON
Odp: Montaż pompy rotacyjnej poza ekspresem
« Odpowiedź #9 dnia: 16 Czerwiec 2022, 11:55:47 »
oni są wszyscy zawsze "superb craftsmanship":):):)

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Montaż pompy rotacyjnej poza ekspresem
« Odpowiedź #10 dnia: 16 Czerwiec 2022, 22:24:49 »
Dobry pomysł, ja mam z 20 podkładek filcowych w różnych miejscach do wyciszenia, po wymontowaniu pompy z silnikiem nie byłyby potrzebne. Chyba wystarczy jeden dłuższy przewód do wody i przedłużenie zasilania. Silnik pompy wkrętami łatwo zamocować w innym miejscu.
Gdybyś wsadził rota do środka to już by były spooro ciszej. Hałas w dużej mierze generują wibracje z pompy, a przy rotacyjnej silnik generuje ich sporo mniej ;) I teoretycznie możesz tam zamontować dowolny silnik, nawet wiertarką możesz to napędzać, oby jej siły nie brakło.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi