Autor Wątek: Rocket Cellini Plus Pid-ciagle pracująca pompka.  (Przeczytany 1673 razy)

Offline trzystan

  • Wiadomości: 12
  • Ekspres: La Pavoni Cellini,Rocket Cellini Premium Plus V3 PID
  • Młynek: Macap M4C
Rocket Cellini Plus Pid-ciagle pracująca pompka.
« dnia: 04 Czerwiec 2022, 12:43:27 »
Dzień dobry,
mam problem z w/w ekspresem.Zaczęło się od tego,że przy robieniu kawy,manometr,ten prawy,wahał się między 3,4 bary i wskakiwał na 9 i kawa się robiła.Była jednak ciepła a nie gorąca.Po kilku dniach ekspres po włączeniu uruchamia pompkę i ona ciągle pracuje.Poczytałem forum i zabrałem się za przegląd wszystkich rurek powiązanych z pompka.Narazie plastikowe poczyscilem z kamienia,chociaż było go śladowo(używamy wody Żywiec Zdrój).Sorawdziłem też czy pompka pcha wodę,tzn odłączyłem wężyk z wyjścia pompki do zaworu.Pompa pompuje wodę,ale ze słabym ciśnieniem.Może tak ma być,nigdy tego nie sprawdzałem.(przez 2 minuty ze zbiornika schodzi ok 1 cm słupka wody)
Może ktoś wie, co powinienem w pierwszej kolejności sprawdzić.

Offline trzystan

  • Wiadomości: 12
  • Ekspres: La Pavoni Cellini,Rocket Cellini Premium Plus V3 PID
  • Młynek: Macap M4C
Odp: Rocket Cellini Plus Pid-ciagle pracująca pompka.
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Czerwiec 2022, 11:57:16 »
Nie mogę chyba jeszcze edytować postów,więc piszę pod.
Przeczyściłem,odkamieniłem całą instalację związaną z pompką.Wszystkie rurki zawory itp.Najbardziej zakamieniony był elektrozawor.Dalej było to samo,więc została pompka i tutaj chyba znalazłem problem.Otóż kulka zamykająca tłok znikła.
Nowa pompka zamówiona,może rozwiąże problem.

Offline trzystan

  • Wiadomości: 12
  • Ekspres: La Pavoni Cellini,Rocket Cellini Premium Plus V3 PID
  • Młynek: Macap M4C
Odp: Rocket Cellini Plus Pid-ciagle pracująca pompka.
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Czerwiec 2022, 16:26:54 »
Odpowiem sobie znowu sam.
Pompka przyszła,ale przy wykręcaniu zaworu samozasysającego ze starej pompki,urwała się ta część z gwintem.Można to gdzieś w Polsce kupić?A może jakiś zamiennik można zastosować?
[url][https://www.elektros.it/vn/en/Rocket_espresso_spare_parts/C200002112_valve_pump.html/url]

Offline Biff

  • Wiadomości: 329
Odp: Rocket Cellini Plus Pid-ciagle pracująca pompka.
« Odpowiedź #3 dnia: 17 Czerwiec 2022, 13:49:46 »
Nie wiem, czy to jeszcze aktualne, ale zamiennik kupisz choćby z linku poniżej. To nie jest niezbędna część w ekspresie jakby co, większość maszyn nie ma tego elementu i śmiga bez problemu.

https://www.gastroparts.com/pl/part-224990

Offline trzystan

  • Wiadomości: 12
  • Ekspres: La Pavoni Cellini,Rocket Cellini Premium Plus V3 PID
  • Młynek: Macap M4C
Odp: Rocket Cellini Plus Pid-ciagle pracująca pompka.
« Odpowiedź #4 dnia: 26 Czerwiec 2022, 09:42:11 »
Zawór już nieaktualny,kupiłem na ebarista.
Ale stała się gorsza rzecz.Niezbyt mocno dokręciłem wężyk za tym zaworem i woda wyciekała,potem był głuchy huk i wywaliło bezpieczniki.Teraz jest tak ,że po załączeniu ekspresu pompka pracuje kila sekund i robi się zwarcie.
Jest elektrykiem i coś w tym kierunku posprawdzam,ale poszukam jeszcze wiedzy,co mogło wydać taki dźwięk.
Grzałkę zmierzyłem i ma 44 ohm,to chyba ok.
« Ostatnia zmiana: 26 Czerwiec 2022, 09:57:29 wysłana przez trzystan »

Offline trzystan

  • Wiadomości: 12
  • Ekspres: La Pavoni Cellini,Rocket Cellini Premium Plus V3 PID
  • Młynek: Macap M4C
Odp: Rocket Cellini Plus Pid-ciagle pracująca pompka.
« Odpowiedź #5 dnia: 26 Czerwiec 2022, 14:30:18 »
Grzałka ok,ale osłony plastikowe wtyczki kabli uszkodzone i stykały się elementy metalowe.Zaizolowałem i narazie działa.Jednak grzałka to pierwszy element do sprawdzenia.Może to wreszcie koniec problemów.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi