Autor Wątek: Przeróbka starego modelu bojlera kawowego Linea Classic do standartu FB80  (Przeczytany 802 razy)

Offline Andi1978 Mężczyzna

  • Wiadomości: 124
  • Ekspres: Linea Classic.
  • Młynek: Mazzer Kony.
To nadal dobry bojler choć znienawidzony przez część techników. Na początku też ironizowałem aż zrozumiałem że nie uszczelka Viton jest jego bolączką tylko brak zrozumienia dlaczego dochodzi do przecieku. Problem rozwiązałem i opiszę to w tym poście po powrocie z wakacji. Ze względu na oszczędności związane z zachowaniem starego bojlera zdecydowałem się na przeróbkę która od jakiegoś czasu chodziła mi po głowie. Linea Classic i rozwiązanie zapożyczone z FB80 czyli zintegrowany elektrozawór i przepływomierz.

https://youtube.com/shorts/zMGTaccLz4E?feature=share

https://youtube.com/shorts/nPluI6dZrF8?feature=share


Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Przeróbka starego modelu bojlera kawowego Linea Classic do standartu FB80
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Czerwiec 2022, 22:54:46 »
Ciekawe bardzo. Zawsze myślałem, że przyczyną korozji jest tutaj zastosowanie różnych metali: bojler jest stalowy a grupa chyba z miedzi.

Mankamentem tych starych maszyn jest wychładzanie się wody poza grupą czyli właśnie w przepływomierzu i zaworze 3-drożnym. Zawsze mnie to w mojej FB/70 irytowało. Pierwsza kawa po nieco dłuższej bezczynności była na straty. Od dawna już nie mam do czynienia z maszynami LM ale bardzo mnie teraz zaciekawiłeś :).

Offline Andi1978 Mężczyzna

  • Wiadomości: 124
  • Ekspres: Linea Classic.
  • Młynek: Mazzer Kony.
Odp: Przeróbka starego modelu bojlera kawowego Linea Classic do standartu FB80
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Czerwiec 2022, 07:42:55 »
Nie wiem jaki wpływ ma połaczenie dwóch metali (mosiądz) ale wiem że technicy nie przepadają za tym bojlerami przez konstrukcję (viton i nakrętki luzujące się od zapinania kolby). Pierwsze wersje miały zwykłe zakrętki z nierdzewki , kolejne miały „lock nut” lecz temperatura robi swoje i luzowały się powodując przeciek z grupy. Za jakiś czas pokażę jak rozwiązałem ten problem.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi