Autor Wątek: Belleza Francesca Leva  (Przeczytany 6512 razy)

Offline sludar Mężczyzna

  • Wiadomości: 36
  • Ekspres: Bellezza Francesca Leva
  • Młynek: Mignon Eureka
Odp: Belleza Francesca Leva
« Odpowiedź #30 dnia: 04 Czerwiec 2022, 12:36:44 »
Mieszadełko jest:), sitko 18 po próbach jest chyba łatwiejsze od 14, bo 18 gram wchodzi mi równo z rantem i w miarę mieści się pod prysznicem po ubiciu, ustalenie grubości mielonki było już dość łatwe- efekt w kubku bardzo dobry. Powoli przymierzam się do singla.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5291
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Belleza Francesca Leva
« Odpowiedź #31 dnia: 04 Czerwiec 2022, 17:32:35 »
sitko 18 po próbach jest chyba łatwiejsze od 14
Zdecydowanie. Jak będziesz miał okazję, to wypróbuj VST20  - dla mnie najlepsze.
》tertium non datur《

Offline ROSS JB Mężczyzna

  • Wiadomości: 501
  • Ekspres: Isomac Zaffiro
  • Młynek: Fiorenzato F5 Roaster: Gene Café
Odp: Belleza Francesca Leva
« Odpowiedź #32 dnia: 04 Czerwiec 2022, 18:49:32 »
Próbowałem też 58,3mm ale 58,5mm zdecydowanie lepiej/ciaśniej pasuje i uważam ten rozmiar za optymalny do tych sitek.

Przy IMS 18 mam tamper 58,4 i nie jest idealny. Chyba spróbuję 58,5.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5291
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Belleza Francesca Leva
« Odpowiedź #33 dnia: 04 Czerwiec 2022, 19:44:38 »
Chyba spróbuję 58,5.
Jak masz zamiar kupić, to bierz od razu 58,80 - jeszcze lepiej pasuje.
》tertium non datur《

Offline czmielek

  • Wiadomości: 57
  • Ekspres: Bellezza Francesca Leva, Aeropress, Picopresso, Frenchpress, Clever Dripper
  • Młynek: Niche Ziobro, 1zPresso K-plus
Odp: Belleza Francesca Leva
« Odpowiedź #34 dnia: 04 Czerwiec 2022, 22:06:29 »
sitko 18 po próbach jest chyba łatwiejsze od 14

Zdecydowanie tak. 14 wymaga przyłożenia się do WDT równej dystrybucji, drobniejszego mielenia. Jest bardziej podatne na "kanałowanie". Ale warto. Jest szkoła która twierdzi że im mniejsze sitko z drobniejszym mieleniem tym lepsza ekstrakcja i efekt końcowy i ja choć sceptycznie zaczynam się ku tej tezie skłaniać.

Offline sludar Mężczyzna

  • Wiadomości: 36
  • Ekspres: Bellezza Francesca Leva
  • Młynek: Mignon Eureka
Odp: Belleza Francesca Leva
« Odpowiedź #35 dnia: 05 Czerwiec 2022, 12:24:08 »
Wychodzi na to, że sitka Ascaso Competition są robione przez VST i jest to dokładnie to samo. Mój dylemat jest taki, że po założeniu prysznica IMS ( który jest wyższy niż oryginał,  a co za tym idzie zmniejsza się odległość do sitka), po namieleniu równo z rantem i ubiciu, odbija się delikatnie ślad prysznica na ciastku. Moneta też się wciska. Moje pytanie zatem, czy lepiej zmniejszyć dozę poniżej rantu i mielić drobniej( waga przy tym wariancie będzie niezbędna dla powtarzalności), czy założyć oryginalny prysznic  który umożliwia  trzymanie się objętości w sitku, czyli namielanie równo z rantem po wyrównaniu górki?
( wariant umożliwiający powtarzalność nawet bez używania wagi)

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5291
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Belleza Francesca Leva
« Odpowiedź #36 dnia: 05 Czerwiec 2022, 12:32:59 »
Wychodzi na to, że sitka Ascaso Competition są robione przez VST i jest to dokładnie to samo.
Wystarczy sitka zważyć - VST są wykonane z grubszej blachy, więc są cięższe od innych i ciut mniejszej wewnętrznej średnicy.

》tertium non datur《

Offline sludar Mężczyzna

  • Wiadomości: 36
  • Ekspres: Bellezza Francesca Leva
  • Młynek: Mignon Eureka
Odp: Belleza Francesca Leva
« Odpowiedź #37 dnia: 05 Czerwiec 2022, 13:02:58 »
Janusz już pisał na forum, że ktoś te pomiary zrobił i wyszło dokładnie to samo, VST robi te sitka dla Ascaso.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5291
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Belleza Francesca Leva
« Odpowiedź #38 dnia: 05 Czerwiec 2022, 13:14:20 »
@Janusz już pisał na forum, że ktoś te pomiary zrobił i wyszło dokładnie to samo, VST robi te sitka dla Ascaso.
To każdego sitka VST wkłada do pudełka papierowy test jakości. Tak było, jak miałem sitko La Marzocco wyprodukowane przez VST. Możesz zrobić zdjęcie opisu sitka ze ścianki?
« Ostatnia zmiana: 05 Czerwiec 2022, 13:25:29 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline sludar Mężczyzna

  • Wiadomości: 36
  • Ekspres: Bellezza Francesca Leva
  • Młynek: Mignon Eureka
Odp: Belleza Francesca Leva
« Odpowiedź #39 dnia: 05 Czerwiec 2022, 13:36:55 »
Fotki na szybko komórką, 14 gram

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5291
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Belleza Francesca Leva
« Odpowiedź #40 dnia: 05 Czerwiec 2022, 13:41:27 »
14 gram
A jaka jest całkowita wysokość i waga?
》tertium non datur《

Offline sludar Mężczyzna

  • Wiadomości: 36
  • Ekspres: Bellezza Francesca Leva
  • Młynek: Mignon Eureka
Odp: Belleza Francesca Leva
« Odpowiedź #41 dnia: 05 Czerwiec 2022, 13:54:32 »
Sitko jest z grubej sztywnej blachy, waga 33,2( przy założeniu, że waga podaje poprawnie)wysokość mniej więcej 22mm.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5291
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Belleza Francesca Leva
« Odpowiedź #42 dnia: 05 Czerwiec 2022, 14:02:57 »
, waga 33,2 wysokość mniej więcej 22mm.
By się zgadzało, jedynie w oryginale jest trochę więcej dziur, zewnątrznych, gdzie u Ciebie jest 6 x 5, a w VST 6 x 6. Reszty nie liczyłem  ;)
« Ostatnia zmiana: 05 Czerwiec 2022, 14:12:20 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline sludar Mężczyzna

  • Wiadomości: 36
  • Ekspres: Bellezza Francesca Leva
  • Młynek: Mignon Eureka
Odp: Belleza Francesca Leva
« Odpowiedź #43 dnia: 05 Czerwiec 2022, 14:10:20 »
Dziur nie przeliczyłem:), na oko ostatnie zewnętrzne rzędy się różnią tylko, reszta podobnie. Ponoć ktoś tam mierzył nawet te otwory i jest to samo. Tak czy siak sitko bardzo solidne .

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5291
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Belleza Francesca Leva
« Odpowiedź #44 dnia: 05 Czerwiec 2022, 14:11:25 »
O te:
》tertium non datur《

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi