Autor Wątek: Ekspres + młynek do domu  (Przeczytany 4174 razy)

Offline Jozin von Bazin

  • Wiadomości: 480
Odp: Ekspres + młynek do domu
« Odpowiedź #30 dnia: 06 Czerwiec 2022, 22:13:43 »
potrafię obserserwować i wyciągać wnioski i właśnie te obserwacje i wnioski są zawarte w poście na temat HX , i kolega wybaczy ale nie muszą być one spójne z wnioskami innych osób (sa moje )
To jest właśnie signum temporis i credo współczesnego idioty, :) mam prawo do własnego zdania bo ono jest moje nawet jak uważam, ze ziemia jest płaska, a 2+2 = 4,5 :) , kurde, ale fajne :)

Dobra poświęcę mój cenny czas. Może i jestem trolem ,ale nie idiotą, który uważa, że HX nie nadaje się do domu. Nie jestem również  idiotą, który uważa, że HX gorzej spienia mleko niż DB, bo to już trzeba być skończonym idiotą żeby tak napisać, Nie jestem tez idiotą, który uważa, że preinfuzja  w Elizabeth jest lepsza  niż „cisnieniowa” w Bianka. Co dalej doprowadza do wniosku, ze tylko idiota uważa, ze ma dużo lepsza preinfuzję „z ręki” na dźwigni niż z ręki na wiośle Bianca. Nie wiem czy to GS3 wg kolegi to dB, czy Hx bo już się pogubiłem i nie chce ciągną idiotami.  Może kolega tez uważa ,ze GS3 to dB bo ma dwa bojlery :)  Podobnie z tą niezbędności termometra w HX. :) chyba wszystkiego nie wypisałem bo mi się system wiesza od tych „wyciągniętych wniosków”.
« Ostatnia zmiana: 06 Czerwiec 2022, 22:21:58 wysłana przez Jozin von Bazin »

Offline rollo45 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1442
  • Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON
Odp: Ekspres + młynek do domu
« Odpowiedź #31 dnia: 06 Czerwiec 2022, 22:29:17 »
Sposób wypowiedzi czyli używaniem określeń w stosunku do oponenta per „idiota” kwalifikuja się do usunięcia koelgi z zacnego forum , zresztta juz nie po raz pierwszy, jeśli kolega Jozin z Bazin ma cywilna odwagę i dalej pragnie mnie wyzywać proponuje spotkanie osobiscie , jestem do dyspozycji :szczegóły spotkania możemy ustalić na PW )system koledze to sie powiesił juz bardzo dawno temu ,używanie łacińskich paremi nie zmieni prostactwa i absolutnego braku kultury kolegi typowych zachowań pseudointeligenta :)

Offline Jozin von Bazin

  • Wiadomości: 480
Odp: Ekspres + młynek do domu
« Odpowiedź #32 dnia: 06 Czerwiec 2022, 22:35:45 »
Można kogoś nazwać trolem, nie można idiotą. Tez signum temporis :) .
Dobra, nieś ten kaganek oświaty doświadczeń. :)

Offline rollo45 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1442
  • Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON
Odp: Ekspres + młynek do domu
« Odpowiedź #33 dnia: 06 Czerwiec 2022, 22:38:12 »
Jeśli kolega nie widzi różnicy tym bardziej wskazuje to na jakiś poważny problem.

Offline rollo45 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1442
  • Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON
Odp: Ekspres + młynek do domu
« Odpowiedź #34 dnia: 06 Czerwiec 2022, 22:44:46 »
Dla jasności warto czytać ze zrozumieniem , porównałem preinfuzjie mechaniczna w Biance do preinfuzji w Elizabeth (bianca posiada dwa rodzaje preinfuzji ) i tez to zaznaczyłem , tak jak jak najbardziej zaliczam GS3 do grupy ekspresów dwubojlerowych i tak uważam ze mam lepsza preinfuzje  z dźwigni niż na wiośle z Bianci takie mam odczucia z doświadczeń z Bianca , chyba ze nie mam  do nich prawa :)?
« Ostatnia zmiana: 06 Czerwiec 2022, 23:33:13 wysłana przez rollo45 »

Offline MacJaro Mężczyzna

  • Wiadomości: 1124
  • Ekspres: LA Marzocco Linea Mini
  • Młynek: Mazzer Super Jolly V Pro Electronic
Odp: Ekspres + młynek do domu
« Odpowiedź #35 dnia: 07 Czerwiec 2022, 00:23:21 »
tak jak jak najbardziej zaliczam GS3 do grupy ekspresów dwubojlerowych

GS3 jest w 100% ekspresem DB. Bojler kawy 1,5l, pary 3,5l.

https://koree.pl/wp-content/uploads/documents/La-Marzocco-GS3.pdf
coffe, jazz, Mercedes Benz & more :hihihi:

Offline rapoh

  • Wiadomości: 1019
  • Ekspres: QuickMill Carola
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: Ekspres + młynek do domu
« Odpowiedź #36 dnia: 07 Czerwiec 2022, 00:35:41 »
Można kogoś nazwać trolem, nie można idiotą. Tez signum temporis  .

Coś jest na rzeczy. :-)

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2992
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Ekspres + młynek do domu
« Odpowiedź #37 dnia: 07 Czerwiec 2022, 08:56:22 »
Możecie się uspokoić?
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline rapoh

  • Wiadomości: 1019
  • Ekspres: QuickMill Carola
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: Ekspres + młynek do domu
« Odpowiedź #38 dnia: 07 Czerwiec 2022, 10:17:00 »
Odniosłem się tylko do ogólnej konstatacji, bo trafna :-)
Samej dyskusji Kolegów nie komentowałem.

skansen

  • Gość
Odp: Ekspres + młynek do domu
« Odpowiedź #39 dnia: 07 Czerwiec 2022, 11:46:01 »
Wracając do bojlerów. Podział ekspresów zasadniczo przebiega wg ilości bojlerów i możliwości ich oddzielnego sterowania.
Mamy więc m.in. pojedynczy bojler, dwa bojlery i niejako między nimi HXy.

Niektóre ekspresy dwubojlerowe mają dodatkowy wymiennik w bojlerze parowym. Woda przepływa przez ten dodatkowy wymiennik nim trafi do bojlera kawowego.
bojlery sage.jpg

Można wówczas powiedzieć, że taki ekspres ma w sobie coś z HXa, ale ja bym takiego ekspresu HXem nie nazywał :)
Podobnie rozwiązanie zastosowano też w niektórych ekspresach Ascaso w których zastosowano bojler i termoblok. Woda nim trafi do termobloku przepływa przez wymiennik w bojlerze parowym. Rozwiązanie to opisałem tutaj:
https://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=9387.msg203861#msg203861
Ale to dalej nie jest HX.

Główna różnica pomiędzy ekspresami DB z dodatkowym wymiennikiem w bojlerze parowym a HXami jest taka, że ten dodatkowy wymiennik jedynie wstępnie podgrzewa wodę, a docelową temperaturę osiąga ona dopiero w bojlerze kawowym (lub termobloku). Tymczasem w klasycznym HXie woda do kawy podgrzewana jest jedynie w tymże wymienniku...
« Ostatnia zmiana: 07 Czerwiec 2022, 13:09:39 wysłana przez skansen »

Offline rollo45 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1442
  • Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON
Odp: Ekspres + młynek do domu
« Odpowiedź #40 dnia: 07 Czerwiec 2022, 16:25:49 »
Odniosłem się tylko do ogólnej konstatacji, bo trafna :-)
Samej dyskusji Kolegów nie komentowałem.
Gwoli wyjaśnienia można sprawdzić w słowniku wyrazów bliskoznacznych lub w Wikipedii znaczenie slowa  troll internetowy jak i znaczenie slowa idiota naprawdę według wszelkich standardów posługiwania się językiem polskim nie ma najmniejszych podobieństw wiec usprawiedliwianie używania jednego drugim jest zupełnie nieuzasadnione

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi