Autor Wątek: Wschodnia Palarnia Kawy - biedronka  (Przeczytany 4541 razy)

Offline Beneventi Mężczyzna

  • Wiadomości: 25
  • Ekspres: Solis Barista Perfetta Plus 1170 Czarny / Bosch TAS1007 / My Clever Dripper / Frenchpress / Bialetti Moka Induction 4tz
  • Młynek: Comandante C40 MK4 Red Clix
Wschodnia Palarnia Kawy - biedronka
« dnia: 25 Maj 2022, 22:21:56 »
Dzień dobry,

Będąc dziś w biedronce zauważyłem kawy ziarniste ze "Wschodniej Palarni Kawy". Nie znalazłem żadnych informacji o tej palarni w sieci. Jedynym co znalazłem, to stary post na wykopie informujący o tym że kawę na potrzeby tego brandu wypala palarnia "Coffee & Sons" (post z sierpnia 2021), a także informację, że palarnia ta ma na swojej stronie limitowaną kawę, która nazywa się tak samo jak ta dostępna w Biedronce.

Czy ktoś z forum zakupił tę pozycję i może powiedzieć, czy warto w ogóle się tym interesować?

Offline Sephiroth

  • Wiadomości: 40
Odp: Wschodnia Palarnia Kawy - biedronka
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Maj 2022, 22:45:14 »
Ostatnio testuję kawy z marketu w automacie, kupiłem 2 warianty podanej przez Ciebie kawy na "próbę".
Cena 18,99 zł za 250 g. Data palenia 06.05.2022.
Jutro raczej jeszcze nie, ale pojutrze swoje refleksje opiszę.

Offline Sephiroth

  • Wiadomości: 40
Odp: Wschodnia Palarnia Kawy - biedronka
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Maj 2022, 13:28:06 »
Kończę paczkę tej nieco jaśniej palonej, z różowym kolorem.
Jest bardzo słabo - zarówno w automacie, aeropressie jak i dripie...
Gorzko, bezbarwnie, nijako...
W tej cenie lepiej już zakupić tą "biedronkową" brazylię mogianę - nie jest wybitna, ale coś da się z nią pijalnego zrobić.

Offline Sephiroth

  • Wiadomości: 40
Odp: Wschodnia Palarnia Kawy - biedronka
« Odpowiedź #3 dnia: 31 Maj 2022, 18:47:28 »
Przepraszam za mały spam, ale czas na małe podsumowanie.
O ile ta z różowym oznaczeniem to nic ciekawego... to ta druga, z niebieskim, ciemniej palona jest bardzo, bardzo ok, naprawdę warto przetestować za te pieniądze. Świetnie działa w automacie jako dobra, "kawa o smaku kawy", duża słodycz czekolady/kakao, bez goryczki. Poziom zdecydowanie wyższy niż popularnych "marketówek".

Offline Farin Mężczyzna

  • Wiadomości: 44
  • Ekspres: Rancilio Silvia, Kawiarka Biletti Kitty, SAECO PICOBARISTO HD8924/09, Aeropress
  • Młynek: Eureka Mignon
Odp: Wschodnia Palarnia Kawy - biedronka
« Odpowiedź #4 dnia: 09 Czerwiec 2022, 13:02:47 »
Witam,
skusiłem się na tą z różowym paskiem. Robiłem ją kilka razy w ekspresie kolbowym RS jako bazy do flat white/cappucino. Crema na espresso cienka, mało tłusta. Zapach ostry, wąski, gorzki, podobnie jak i smak. Po dodaniu spienionego mleka zostaje tylko płaska gorycz. Dużo gorzej smakuje niż wyglądają ziarna (średnio-ciemno palone). Mimo iż data palenia to zaledwie kilka tygodni, to nie udało mi się wydobyć z niej cokolwiek z tego co powinna mieć kawa tak "młoda". Strona internetowa podana na opakowaniu, nie istnieje. Po wpisaniu "Good Luck sp.z o.o." też żadnych konkretów. I jeszcze ten dopisek "wyprodukowano w UE dla...". Nie chcę nikogo oczerniać ale wg mnie to kawa w stylu "taniocha pod zamowienie". Drugi raz bym nie kupił. W dobie "mody" na rzemieślnicze kawy łatwo nadziać się na wyroby które powstają sztuka dla sztuki. W moim przekonaniu znów potwierdza się, że zdecydowanie mniej nadziać można się kupując kawę rzemieślniczą w konkretnej palarni, pod wyrobami której podpisują się konkretne osoby, niż w przypadku gdy kupujemy ładnie opisany wyrób "wyprodukowano przez niewiadomo kogo, dla niewiadomo kogo. W promocji w dyskoncie w cenie pszenicy"
Lubię wiedzieć.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi