Autor Wątek: 1zpresso K-Plus problem z kalibracja  (Przeczytany 965 razy)

Offline zygmunt

  • Wiadomości: 2
  • Ekspres: Ascaso Dream bojler
  • Młynek: Ascaso i2
1zpresso K-Plus problem z kalibracja
« dnia: 22 Maj 2022, 19:34:34 »
Mam maly problem z kalibracja pozycji 0 w mlynku. Po kilkukrotnym sprawdzeniu wszystkiego i skreceniu nakretki na max, czerwona kropka jest nadal ok 15 klikniec na lewo od pozycji 0. Zgodnie z instrukcja powinienem ja jeszcze bardziej przykrecic, chociaz nie mam juz jak. Jak obroce dolna podkladke malym kolnierzem w strone dolu zamiast do gory, wtedy brakuje mi 4 klikniecia do pozycji 0, ale podczas obracania mlynka pojawia sie tarcie wlasnie przy tej podkladce. Jest cos o czy nie mowi instrukcja a co moge zrobic zeby go ustawic ? Czy moze to jakas wada fabryczna? Mlynek odebrany kilka dni temu po zmieleniu ok 50g kawy ;)

Offline Bartolomeu

  • Wiadomości: 17
  • Ekspres: Rota, Arrarex Caravel, V60, kawiarka, phin
  • Młynek: Q2, JE
Odp: 1zpresso K-Plus problem z kalibracja
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Maj 2022, 20:40:45 »
Chyba każdy model tak ma. Mam dwa od 1zpresso i nigdy max skręcenie nie wypada na 0. Nie ma się czym przejmować :)

Offline michau6

  • Wiadomości: 40
  • Ekspres: aeropress
  • Młynek: graef
Odp: 1zpresso K-Plus problem z kalibracja
« Odpowiedź #2 dnia: 22 Maj 2022, 22:56:32 »
YouTube -> kalibracja młynka

Offline peetca

  • Wiadomości: 26
  • Ekspres: Cafelat Robot
  • Młynek: 1Zpresso K-Plus
Odp: 1zpresso K-Plus problem z kalibracja
« Odpowiedź #3 dnia: 23 Maj 2022, 07:38:42 »
Wpisz w wyszukiwarce na youtube: "1zpresso k-plus calibration" pierwszy filmik gość fajnie to pokazał.
Nie ma problemu żeby ustawić na zero, czyściłem już swojego ze dwa razy i zawsze bez komplikacji wracałem z ustawieniem na 0 :)

Offline zygmunt

  • Wiadomości: 2
  • Ekspres: Ascaso Dream bojler
  • Młynek: Ascaso i2
Odp: 1zpresso K-Plus problem z kalibracja
« Odpowiedź #4 dnia: 23 Maj 2022, 10:04:33 »
Dzięki za odpowiedzi, już ogarnąłem temat. Dla potomnych - trzeba zwrócić uwagę, żeby składać młynek po czyszczeniu z pokrętłem wyboru grubości ustawionym na minimum. W przeciwnym wypadku nie da rady skręcić śruby na górze i zanim czerwona kropka pokryje się z zerem, dochodzimy do końca gwintu. W moim przypadku było to ok 15 klików na lewo od pozycji 0.


Brak polskich znaków – jaki to błąd?
https://polonistyka-uwm.wixsite.com/pogotowie-jezykowe/single-post/2018/07/17/brak-polskich-znaków-jaki-to-błąd
« Ostatnia zmiana: 23 Maj 2022, 10:47:38 wysłana przez ranGo »

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5216
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: 1zpresso K-Plus problem z kalibracja
« Odpowiedź #5 dnia: 23 Maj 2022, 11:18:43 »
O to chodzi?
》tertium non datur《

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi