Autor Wątek: Klub czytelników  (Przeczytany 150102 razy)

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5307
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Klub czytelników
« Odpowiedź #555 dnia: 29 Luty 2024, 22:36:39 »
☹️
》tertium non datur《

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2221
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Klub czytelników
« Odpowiedź #556 dnia: 01 Marzec 2024, 12:38:43 »
Źródło: instytut danych z dupy ;)

jak ktoś kto mieszka w większej budzie dla psa czyli np mieszkaniu w bloku ma mieć jeszcze bibliotekę? Pewnie maja kindla, ale to nie „książka”
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5307
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Klub czytelników
« Odpowiedź #557 dnia: 01 Marzec 2024, 13:09:32 »
kindla
Jest jeszcze biblioteka, jakby ktoś zapomniał, co to jest.
》tertium non datur《

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2221
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Klub czytelników
« Odpowiedź #558 dnia: 01 Marzec 2024, 15:23:09 »
Dokładnie zatem nie trzeba mieć ani jednej książki w domu i dalej być czytelnikiem.
Mam w Polsce całkiem sporo znajomych i kazdy czyta, włącznie  z babcia mojej żony, ale ona czyta na iPadzie wiec się nie liczy 😂
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6231
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Klub czytelników
« Odpowiedź #559 dnia: 01 Marzec 2024, 16:10:50 »
Problemem jest natura działania naszego mózgu. On nas ciągle oszukuje i nie można mu do końca wierzyć, bo jest to wygodnicki twór nie lubiący zmian, który rozwinął się 2 mln lat temu i działa na tym samym oprogramowaniu w obecnym świecie nie mającym zbyt wiele wspólnego z zamierzchłymi czasami. 

Niestety jak uczyłem się 20 lat temu tylko ok. 25% osób rozumie poprawnie w kontekście proste komunikaty podawane w wiadomościach. Nie mówiąc już o dłuższych formach. Dlatego tak łatwo ludźmi manipulować dezinformacjami działąjącymi na poziomie emocji.

Polecam książkę, "Jak działa mózg" dr. Joanny Podgórskiej. Dużo ciekawych informacji z bieżących badań, napisana przystępnym językiem. Bibliografia książki to 40 stron wykazu badań na których oparta jest treść tego wydawnictwa.
« Ostatnia zmiana: 01 Marzec 2024, 16:13:47 wysłana przez krystians »

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2992
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Klub czytelników
« Odpowiedź #560 dnia: 02 Marzec 2024, 07:46:29 »
Zgadzam się ze stwierdzeniem, że ludzie nie potrafią czytać a o czytaniu ze zrozumieniem szkoda pisać.
Na przestrzeni wielu lat odwiozłem do lokalnych bibliotek kilka bagażników książek. Brak miejsca na te tysiące pozycji, które by się nazbierały.
 ;)

Od kilku lat kundle w domu.
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5307
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Klub czytelników
« Odpowiedź #561 dnia: 02 Marzec 2024, 07:58:52 »
Podobnie. Był pewien czas, że migrowaliśmy i przenoszenie kilkuset książek stało się bardzo uciążliwe.

Obecnie mam kilkanaście książek, słowniki, encyklopedie i różne atlasy. Siedzę sporo w smartphone, więc jeszcze czytać książki z ekranu, to już by mi się nie uśmiechało. Zresztą wolę trzymać np z rana w jednej ręce filiżankę kawki a w drugiej papierową książkę. Uwielbiam buszować w bibliotekach i wynajdywać stare nieprzeczytane perełki.
》tertium non datur《

Offline Grand

  • Wiadomości: 0
Odp: Klub czytelników
« Odpowiedź #562 dnia: 04 Kwiecień 2024, 21:11:57 »
Książki z biblioteki (wypożyczone 2 IV 2024 r. [wt]):
1. Wiosna 1941, Ida Fink
2. Żołnierze wyklęci, Marek A. Koprowski
3. Odważyli się wrócić, Patrick K. O'Donnell
4. Dzieci Hitlera, Gerald Posner
5. Polski most szpiegów, Łukasz Walewski
Czekam na Wasze propozycje tytułów książek związanych z II wojną światową.
Per aspera ad astra - Przez ciernie [trudy] do gwiazd

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi