Autor Wątek: Gaggia classic czy Lelit Anna PL41E  (Przeczytany 19043 razy)

Offline cfm

  • Wiadomości: 3
Odp: Gaggia classic czy Lelit Anna PL41E
« Odpowiedź #45 dnia: 04 Luty 2021, 22:15:48 »
Witam Dzień dobry,

z poprzednich postow czytam ze Lelit Anna PL41E ma lekka przewage nad Gaggia classic chociaż w zasadzie sa porównywalne.

A jak wygląda gwarancja/serwis gwarancyjny obydwu producentów? Lelit chyba nie jest mocno popularny w Polsce - tylko Konesso sprzedaje ekspresy tego producenta. Gaggia sprzedaje wiele sklepów i wygląda na to ze jako marka jest częściej spotykana. Czy popularność wśród miłośników kawy ma przełożenie na dostępność serwisu, części, akcesoria?

Pozdr,
« Ostatnia zmiana: 05 Luty 2021, 06:53:05 wysłana przez Fux »

skansen

  • Gość
Odp: Gaggia classic czy Lelit Anna PL41E
« Odpowiedź #46 dnia: 05 Luty 2021, 20:43:04 »
Lelita  oprócz Konesso sprzedaje także Cafemax, Coffesite i szereg innych sklepów.

Dostępność części powinna być podobna.

Offline rapoh

  • Wiadomości: 1019
  • Ekspres: QuickMill Carola
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: Gaggia classic czy Lelit Anna PL41E
« Odpowiedź #47 dnia: 06 Luty 2021, 01:10:27 »
czyli Robicie sobie ze mnie jaja?
Powód jest prosty. Ja lubię espresso- żona jednak rano potrzebuje americano- jestesmy w Polsce, zarabiamy jak zarabiamy, nie kupię dwóch ekspresów.

Ale czajnik masz? Americano to nie lungo - robisz espresso i dolewasz wodę z czajnika (do czasu, aż zobaczysz dno przez ten "roztwór", jeżeli to rzeczywiście ma być americano).

Offline rapoh

  • Wiadomości: 1019
  • Ekspres: QuickMill Carola
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: Gaggia classic czy Lelit Anna PL41E
« Odpowiedź #48 dnia: 06 Luty 2021, 01:19:25 »
Gaggia sprzedaje wiele sklepów i wygląda na to ze jako marka jest częściej spotykana

To chyba nie jest kryterium, bo chyba myślisz o marketach i sklepach internetowych agd. W tym wypadku to się raczej nie przekłada na szersze wsparcie serwisowe.

Offline chey

  • Wiadomości: 9
  • Ekspres: Moka Bialetti
  • Młynek: Xeoleo
Odp: Gaggia classic czy Lelit Anna PL41E
« Odpowiedź #49 dnia: 22 Grudzień 2022, 12:18:59 »
Odświeżam nieco temat, przeglądając forum nie natrafiłem na porównanie tych dwóch ekspresów pod względem modyfikacji i "gadżetów". Wydaje mi się, że Gaggia jest dużo bardziej podatna na mody i dokupowanie akcesoriów. Zakładając, że celuję w używany ekspres, który będzie lepszy, zakładając, że będę chciał się bawić w ulepszanie?

Offline k3lt Mężczyzna

  • Wiadomości: 584
  • Ekspres: G.A.T Lady 2tz, Phin, Hario Mizudashi, AeroPress, FrenchPress
  • Młynek: Nivona CafeGrano 130
Odp: Gaggia classic czy Lelit Anna PL41E
« Odpowiedź #50 dnia: 22 Grudzień 2022, 13:23:25 »
Niestandardowe sitka, prysznice, NPF'a czy jakieś narzędzia do dystrybucji kupisz bez problemu do obu. Jeśli przez mody masz na myśli jakieś PID'y itp. to raczej szedłbym w Gaggie.

Offline chey

  • Wiadomości: 9
  • Ekspres: Moka Bialetti
  • Młynek: Xeoleo
Odp: Gaggia classic czy Lelit Anna PL41E
« Odpowiedź #51 dnia: 22 Grudzień 2022, 13:56:53 »
Sitka, NPF.y też, ale bardziej chodzi mi o modyfikacje typu PID, OPV itp. Widzę też dużo więcej poradników do Gaggi

skansen

  • Gość
Odp: Gaggia classic czy Lelit Anna PL41E
« Odpowiedź #52 dnia: 22 Grudzień 2022, 16:31:50 »
Sitka, NPF.y też, ale bardziej chodzi mi o modyfikacje typu PID, OPV itp. Widzę też dużo więcej poradników do Gaggi
Jeśli chodzi o szeroko rozumiane know-how, opisy modyfikacji itd. to zdecydowanie więcej  jest poradników do Gaggi Classic i Rancilio Silvia.
Nie ma natomiast za wiele do Lelita, ale m.in. dlatego, że Lelit oferuje swoje ekspresy w wersjach z PID, regulowanym OPV itd. GC i RS takich wersji nie ma, stąd poradniki "zrób to sam"...

Offline scibora

  • Wiadomości: 24
  • Ekspres: Lelit Anna PL41TEM
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita
Odp: Gaggia classic czy Lelit Anna PL41E
« Odpowiedź #53 dnia: 28 Grudzień 2022, 20:29:25 »
Zakładając, że celuję w używany ekspres
Jak zakładasz że chcesz używany to czemu nie od razu wersja Lelita z PIDem? Tak szczerze, to wydaje mi się że nawet więcej będzie na rynku wersji z PIDem niż tej gołej. A co do akcesoriów do Lelita to raczej nie ma problemu.
« Ostatnia zmiana: 28 Grudzień 2022, 20:32:34 wysłana przez scibora »

Offline Plastik1989

  • Wiadomości: 37
  • Ekspres: Lelit Mara X v2
  • Młynek: Ceado e6p
Odp: Gaggia classic czy Lelit Anna PL41E
« Odpowiedź #54 dnia: 31 Grudzień 2022, 17:10:38 »
Zakładając, że celuję w używany ekspres
Jak zakładasz że chcesz używany to czemu nie od razu wersja Lelita z PIDem? Tak szczerze, to wydaje mi się że nawet więcej będzie na rynku wersji z PIDem niż tej gołej. A co do akcesoriów do Lelita to raczej nie ma problemu.

Zwłaszcza ze kupno Gaggi Classic, a późnej modyfikacja standardowa czyli zmiana sprezyńy zaworu OPV, mosiężny uchwyt prysznica, a idąc dalej dodanie PID wyjdzie finalnie podobnie cenowo co zakup używanego Lelit, z PID na pokładzie.
A takiego Lelit, zawsze w przyszłości można sprzedać, a modyfikowana Gaggia pomimo włożonej kasy, na rynku wtórnym wcale nie jest łatwa do sprzedania drożej niż zwykła gola - przynajmniej takie mam obserwacje z przeglądania ofert używanych.

Offline Endriiu13

  • Wiadomości: 10
  • Ekspres: Gaggia Classic
  • Młynek: 1Zpresso
Odp: Gaggia classic czy Lelit Anna PL41E
« Odpowiedź #55 dnia: 04 Styczeń 2023, 10:55:09 »
Mam starszą wersję Gaggi II sterowaną przyciskami-notorycznie się blokują. Czy można je w miarę bezinwazyjnie zamienić na klawisze od nowszej wersji i gdzie ich szukać?

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi