Autor Wątek: Rozterki młynkowe?  (Przeczytany 3981 razy)

Offline disaster3

  • Wiadomości: 135
  • Ekspres: NS Oscar II, Bialetti Venus, AeroPress, Hario V60-1
  • Młynek: 1zespresso/MYM 54, Kazak Tura 3
Odp: Rozterki młynkowe?
« Odpowiedź #15 dnia: 16 Maj 2022, 17:38:17 »
Wiem więcej niż w 2019 jak kupowałem wszystko jak leci i naskladalem w cholerę tego. I czesc albo w ogóle nie była użyta od 2-3 lat jak Rota, albo z 5-10 razy jak np. kawiarka Bialetti
Teraz na pewno nie kupiłbym kolby, leniwy jestem i na espresso poszedłbym do kawiarni obok ;)
Wystarczyłby AP i V60 dlatego szukam różnych opcji aby teraz nie popełnić błędów zrobionych wtedy ;)
Natomiast wiedza i doświadczenie zdobyte w praktyce jest bezcenne bo wcześniej nie wiedziałem nic.
A w miedzyczasie wlasnie odebrałem z paczkomatu i już pewnie jutro będę robił pierwsze próby z V60….
To nie jest takie proste jak się wydaje......

Offline MrBobert:) Mężczyzna

  • Wiadomości: 120
  • Ekspres: Perkolator, gaggia
  • Młynek: Eureka minion single dose
Odp: Rozterki młynkowe?
« Odpowiedź #16 dnia: 16 Maj 2022, 17:48:42 »
Jak ci najbardziej na przelewie zależy to ja ci mówię ze  najlepiej  wtedy comandante albo jak ten elektryczny młynek idzie to można pomyśleć o jakimś singel dose młynku czy coś
lol

Offline disaster3

  • Wiadomości: 135
  • Ekspres: NS Oscar II, Bialetti Venus, AeroPress, Hario V60-1
  • Młynek: 1zespresso/MYM 54, Kazak Tura 3
Odp: Rozterki młynkowe?
« Odpowiedź #17 dnia: 20 Maj 2022, 11:01:56 »
A powiedzcie mi proszę jeszcze (nie wiem czy nie wywołam burzy :P ) ale ciekawi mnie to, jak by tak odstawić na bok aspekt finansowy (bo wiadomo, że ma spory wpływ na ocenę produktu) ale gdyby, to który młynek z ręcznych można  by było określić jako "najlepszy"?
Specjalnie wziąłem "najlepszy" w cudzysłów bo co to oznacza? Najładniejszy, najporęczniejszy, najlepiej wykonany, mielący najrówniej bo konkretne typy przyrzadzania kaw, najmniej pyli, itd.... No właśnie wszystkiego po trochu, ale wiadomo o co chodzi ;)
Mając do wyboru zabranie do domu ze stołu to który byście wybrali i dlaczego?
Kinu M47 Classic + wolne żarna, Comandante MK4 + red clix, Kazak Tura3, 1z Espresso (jakikolwiek), Timemore Chestnut X, inne?
To nie jest takie proste jak się wydaje......

Offline kabzior

  • Wiadomości: 829
  • Ekspres: Bianka v3
  • Młynek: 078s
Odp: Rozterki młynkowe?
« Odpowiedź #18 dnia: 20 Maj 2022, 11:21:13 »
Mając do wyboru zabranie do domu ze stołu to który byście wybrali i dlaczego?

To chyba trzeba sprecyzować pytanie, bo inaczej to jest jak "który samochód jest najlepszy" - Porsche 911 jest super, ale nie jeśli potrzebujesz wozić 5osobową rodzinę ;)

Ja bym wziął J-MAXa, ale dlatego że bym se na nim tylko do espresso mielił, podczas gdy ktoś kto planuje przelewy pewnie nawet na niego nie spojrzy.

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Rozterki młynkowe?
« Odpowiedź #19 dnia: 20 Maj 2022, 11:48:14 »
Ja bym brał Kinu M47. Uniwersalny, jak coś się stanie to nadaje się do samoobrony :P I jakoś tak najbardziej mi leży...

Offline trez Mężczyzna

  • Wiadomości: 1183
  • Ekspres: V60, Orea, Aeropress, Tygielek, Melitta, Chemex, Phiny
  • Młynek: C40, FeldGrind, VSSL
Odp: Rozterki młynkowe?
« Odpowiedź #20 dnia: 20 Maj 2022, 12:09:40 »
Kinu + przelewowe żarna, chodź nie mogę zrozumieć czemu kinu dalej nie sprzedaje takiej wersji poprostu, co ja mam z tymi żarnami zrobić? breloczek bo kto bogatemu zabroni?
lub
Comandante bez red clix, bo podstawowa precyzja wystarcza mi przy przelewach w zupełności.

Gdy cena nie jest topowym kryterium, to dla mnie mają też znaczenie takie czynniki jak europejska manufaktura, ale trzeba i spojrzeć na chińczyków, w tej kategorii podstawowym konkurentem byłby chyba 1z JS, chodź mało on popularny, sam go nie widziałem i ciężko mi o nim coś więcej powiedzieć. Albo 1Z K-seria, te młynki są już bardziej popularne, też na forum u nas, chodź ze słyszenia bo sam go nie miałem w rękach, to jego żarna są jednak pewnym kompromisem szybkości/lekkości/pylenia mielenia więc podchodzę do niego jednak jako odchylenie od założenia zastosowania bez espresso, chodź ciekawe odchylenie :)

I pełny offtopic od założenia, z ciekawości zerknął bym na etz-I, nowinka z nieco inną konstrukcją, niestety jeszcze u nas nic o nim nie było i na oko żarna wyglądają na szybkie ale jak wiemy na oko to chop umor ;) i marketing raczej w stronę home-espresso ale ta firma nie pozwala ich ot tak zignorować

Offline wjp

  • Wiadomości: 187
  • Ekspres: QM AQUILA, La Pavoni Europiccola, Flair 2 Pro
  • Młynek: SanRemo SR70, comandante c40 mk3
Odp: Rozterki młynkowe?
« Odpowiedź #21 dnia: 20 Maj 2022, 12:17:38 »
Ja mam Comandante i szczerze polecam. Ja mam z RedClick bo używam zarówno do espresso i do przelewów.

Offline Koziołek

  • Wiadomości: 1008
  • Ekspres: Aeropress, Chemex6, V60Decanter, LaSpazialeS1, Rota
  • Młynek: Rhinoware, GraefCM702, Tura, NicheZero
Odp: Rozterki młynkowe?
« Odpowiedź #22 dnia: 20 Maj 2022, 14:32:45 »
To żeby namieszać mam Turę z szybkimi żarnami i sobie chwalę. Mielę do espresso w Rota i do przelewów. Nie poszukuję już alternatyw dla rynka ręcznego :)

Offline disaster3

  • Wiadomości: 135
  • Ekspres: NS Oscar II, Bialetti Venus, AeroPress, Hario V60-1
  • Młynek: 1zespresso/MYM 54, Kazak Tura 3
Odp: Rozterki młynkowe?
« Odpowiedź #23 dnia: 20 Maj 2022, 15:31:36 »
hehe, no dzisiaj właśnie stanąłem przed akcją, że:
1. Żona zażyczyła sobie kawę z AP - pije Ariadne
2. a Ja w tym czasie robiłem sobie V60 "Sie Przelewa Tropik"

Tury 3 nie ruszam bo ustawiona pod Ariadne do kolby i padło na MYM54 z różnymi nastawami to na Ariadne do AP później do V60 pod Tropika...
I przydałby się 3 młynek  :D :taktak: :hihihi:

Przyznam się, że bardzo wygodnie mi się mieli MYM54 z uwagi na to że mam małe dłonie (siły wystarczająco) ale trzymanie i mielenie Turą 3 (szybkie żarna) nie należy do moich ulubionych czynności. Natomiast mielenie MYM54 z uwagi na prace i ergonomie młynka to czysta przyjemność. Dlatego jak już ktoś wyżej wspomniał, czego Kinu nie sprzedaje wersji z wolnymi żarnami pod przelewy jako oddzielny produkt? Z uwagi na moje małe dłonie domyślam się, że jego uzytkowanie byłoby dla mnie najprzyjemniejsze ale to byłaby spora inwestycja bo najdoższy ze stawki + wolne żarna  :mhh:
To nie jest takie proste jak się wydaje......

Offline trez Mężczyzna

  • Wiadomości: 1183
  • Ekspres: V60, Orea, Aeropress, Tygielek, Melitta, Chemex, Phiny
  • Młynek: C40, FeldGrind, VSSL
Odp: Rozterki młynkowe?
« Odpowiedź #24 dnia: 20 Maj 2022, 16:01:17 »
nie do końca rozumiem, czemu mając już 2 dobre młynki aż tak kombinujesz ale w sumie, czemu nie :) Za to tak się ostatnio zastanawiałem, co bym sam sobie kupił dziś, jak by mi hipotetycznie eee kot sąsiada zjadł komesia ;) I chyba bym jednak poszedł w Wilfe Uniform, nowy c40 jest drogi, Kinu + żarna to już w ogóle. Ręczne młynki są fajne a samo mielenie przyjemne ale elektryk z sporymi płaskami żarnami w podobnej kategorii cenowej zmienia jakoś perspektywę, wiec chyba bym w niego poszedł jako młynek codzienny/podstawowy, zostawiając sobie mojego feldgrinda jako drugi/dodatkowy młynek

Offline Koziołek

  • Wiadomości: 1008
  • Ekspres: Aeropress, Chemex6, V60Decanter, LaSpazialeS1, Rota
  • Młynek: Rhinoware, GraefCM702, Tura, NicheZero
Odp: Rozterki młynkowe?
« Odpowiedź #25 dnia: 20 Maj 2022, 16:03:38 »
ale trzymanie i mielenie Turą 3 (szybkie żarna) nie należy do moich ulubionych czynności
Tez mam wersję z szybkimi żarnami. Zgadzam się, że pod espresso trzeba "mocniej" chwycić ale żeby pod przelew? Zmiana nastawów przemiału nie przysparza trudności.

Offline rapoh

  • Wiadomości: 1019
  • Ekspres: QuickMill Carola
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: Rozterki młynkowe?
« Odpowiedź #26 dnia: 20 Maj 2022, 16:50:28 »
nastawów

"nastaw" :-)
To babeczka jest, nie facet :-)

Offline MrBobert:) Mężczyzna

  • Wiadomości: 120
  • Ekspres: Perkolator, gaggia
  • Młynek: Eureka minion single dose
Odp: Rozterki młynkowe?
« Odpowiedź #27 dnia: 20 Maj 2022, 16:52:41 »
disaster3, dla mnie to wygląda, że ty tak po prostu chcesz wydać pieniądze, nie że to jest ci potrzebne. Ja się pytam, czy to jest teraz tak, że jakaś rzecz w tych 2 młynki co tam masz, ciebie denerwuje albo, że coś byś chciał żeby było lepiej?
lol

Offline MrBobert:) Mężczyzna

  • Wiadomości: 120
  • Ekspres: Perkolator, gaggia
  • Młynek: Eureka minion single dose
Odp: Rozterki młynkowe?
« Odpowiedź #28 dnia: 20 Maj 2022, 16:58:39 »

"nastaw" :-)
To babeczka jest, nie facet :-)
rapoh, co ty z tym myślisz, bo ja nie rozumiem?
lol

Offline Heniutek Mężczyzna

  • Wiadomości: 1138
  • Ekspres: Robot, V60_02 ,Gabi A+ B, FP, AP (Prismo + RGB), Cafflano® Kompresso , Mok 4tz , Mizudashi , Barista , Kalita, Origami, Kinto..
  • Młynek: Wscg-2, Macap MX, Jx-Pro, C2, ODE, MK4
Odp: Rozterki młynkowe?
« Odpowiedź #29 dnia: 20 Maj 2022, 16:58:58 »
Kup Mazzer Omega i daj znać jak się sprawuje ( też ma
dwa rodzaje żaren) :hihihi:

https://www.mazzer.com/en/product/omega/



Jak Ci nie przypasuje zawsze się znajdzie jakiś amator,  może Ja? !
Witam, witam i o zdrowie pytam!

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi