Autor Wątek: Lelit Bianca awaria prośba o pomoc  (Przeczytany 3316 razy)

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2992
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Lelit Bianca awaria prośba o pomoc
« Odpowiedź #15 dnia: 28 Kwiecień 2022, 15:35:33 »
Dzień dobry, to już druga awaria w Biance ,
Sądzę, że @skansen już śpieszy z pomocą :hihihi:


Ojjjj. Ja pospieszę z wakacjami dla Ciebie.
Nie masz nic do zaoferowania, zamilcz.


Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline rapoh

  • Wiadomości: 1019
  • Ekspres: QuickMill Carola
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: Lelit Bianca awaria prośba o pomoc
« Odpowiedź #16 dnia: 28 Kwiecień 2022, 15:47:56 »
Dzień dobry, to już druga awaria w Biance ,
Sądzę, że @skansen już śpieszy z pomocą :hihihi:


Ojjjj. Ja pospieszę z wakacjami dla Ciebie.
Nie masz nic do zaoferowania, zamilcz.


Fux,
skansen, choć słusznie, za święty wobec GR nie był :-)
Jedna mała złośliwostka szkód nie narobi.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5312
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Lelit Bianca awaria prośba o pomoc
« Odpowiedź #17 dnia: 28 Kwiecień 2022, 17:41:43 »
Fux,
skansen, choć słusznie, za święty wobec GR nie był
Jedna mała złośliwostka szkód nie narobi.
Dzięki Rapoh za obronę, mimo naszych potyczek, co świadczy o Twojej klasie, ale ten komentarz Fuxa to chyba był skierowany do sygnalisty, a nie do mnie, przynajmniej ja tak to zrozumiałem.
« Ostatnia zmiana: 28 Kwiecień 2022, 18:14:30 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline rapoh

  • Wiadomości: 1019
  • Ekspres: QuickMill Carola
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: Lelit Bianca awaria prośba o pomoc
« Odpowiedź #18 dnia: 28 Kwiecień 2022, 18:05:24 »
No nie, do Ciebie :'(

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5312
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Lelit Bianca awaria prośba o pomoc
« Odpowiedź #19 dnia: 28 Kwiecień 2022, 18:13:35 »
No nie, do Ciebie :'(
Przeczytałem jeszcze raz - faktycznie.
Dzisiaj za dużo tlenu się nawdychałem na świeżym powietrzu  - ziemię pod ziemniaki kopałem - nie załapałem, bo tylko w chwilach przerwy na odpoczynek przerzucałem neta.

Pewnie Fux nie zrozumiał kontekstu naszej ze Skansenem wymiany osobistych poglądów, tudzież uszczypliwości.
》tertium non datur《

Offline nike21 Mężczyzna

  • Wiadomości: 84
  • Ekspres: Lelit Bianca V3
  • Młynek: Ceado E37J
Odp: Lelit Bianca awaria prośba o pomoc
« Odpowiedź #20 dnia: 28 Kwiecień 2022, 18:16:26 »
przynajmniej ja tak to zrozumiałem.
Chyba jednak do Ciebie.

Moim zdaniem i Ty i @MacJaro i @skansen powinniście przestać się drapać, który ekspres jest lepszy, który gorszy i dlaczego. Każdy z Was ma jakieś różne doświadczenia z różnymi maszynami i warto się dzielić merytorycznymi informacjami, a nie przepychać, że ten ma cieńsza blachę, a tamten co innego. W każdym ekspresie można się do czegoś doczepić, w każdym może wystąpić usterka. Same usterki mogą wystąpić z różnych przyczyn czy to użytkownika, użytkowania czy też z wad produkcyjnych. Przestrzegany byłem przed Biancą i doradzano mi żebym ją obejrzał przed zakupem. I obejrzałem u forumowego kolegi i uważam, że nie ma się czego przyczepić. To że na forum od jakiegoś czasu powstało kilka tematów o problemie z Biancą nie świadczy o jego jakości. Mercedes to ponoć najlepsze auto, a przez 6 lat pracy w ASO MB widziałem tyle, że głowa boli. I wiecie co? z punktu widzenia serwisu (albo forum) można wywnioskować, że ta czy tamta marka się psuje. A dlaczego? Bo tylko ktoś kto ma problem o nim pisze... A ile tych maszyn sprzedano? Setki tysięcy? Miliony? I raptem kilka wątków o awarii ma decydować że Bianca jest be? Słabo...

Teraz o cenie. Piszecie, że Bianca jak kosztowała 7k to było ok, a teraz nie. A czemu teraz nie? Uważam, że w podobnej cenie wśród DB nie ma nic lepszego co daje tyle co Bianca. To, że jest inaczej wykonana i inaczej zbudowana nie może być na minus. Czy wszystkie ekspresu muszą być takie same tylko z innym logo? Może właśnie Bianca ceną podbiła rynek, a teraz kosztuje tyle samo co inne ekspresy w tym segmencie. I uważam, że dalej ma swoje plusy.

Wizualnie. Gusta są różne jak wiadomo i się o nich nie rozmawia. Dla mnie Bezzera na tych nogach od krzesła wygląda jak koza na polu. Ładniejsze moim zdaniem są Rockety. Bianca dla mnie wizualnie jest najładniejsza i ma najwięcej dodatków w podobnej cenie.

A poza tym to uważam, że admin na tym forum nie istnieje. W co drugim temacie przepychanka co się więcej psuje i wytykanie baboli zamiast merytorycznej dyskusji. Weźcie jeden z drugim lepiej pomóżcie w usunięciu problemu zamiast się śmiać i szydzić albo pisać, że inny ekspres by się nie zepsuł...

(w powyższym tekście pominięto słowa powszechnie uważane za wulgarne i obraźliwe)
« Ostatnia zmiana: 28 Kwiecień 2022, 18:19:05 wysłana przez nike21 »

Offline rapoh

  • Wiadomości: 1019
  • Ekspres: QuickMill Carola
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: Lelit Bianca awaria prośba o pomoc
« Odpowiedź #21 dnia: 28 Kwiecień 2022, 18:23:26 »
Bianca dla mnie wizualnie jest najładniejsza

Najwyraźniej nie widziałeś Caroli :-)
Do nadrobienia :-)

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5312
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Lelit Bianca awaria prośba o pomoc
« Odpowiedź #22 dnia: 28 Kwiecień 2022, 18:44:50 »
@nike21 to co powyżej - dobrze napisane 👍

Mnie i innym WoKowiczom przeszkadza jedno, jak to określił jeden z nich postawę Skansena: "Brzmisz jakbyś bronił (Biankę) Częstochowę."  Pokaż mi innego forumowicza, który by tak zawzięcie bronił jednej marki ekspresów, chybaże @Janusz , ale wiadomo dlaczego, my zaś piszemy o zaletach innych firm wcześniej z doświadczenia, a obecnie z przekory.
« Ostatnia zmiana: 28 Kwiecień 2022, 18:54:51 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline rapoh

  • Wiadomości: 1019
  • Ekspres: QuickMill Carola
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: Lelit Bianca awaria prośba o pomoc
« Odpowiedź #23 dnia: 28 Kwiecień 2022, 18:48:37 »
@nike21 to co powyżej - dobrze napisane 👍

Mnie i innym WoKowiczom przeszkadza jedno, jak to określił jeden z nich postawę Skansena: "Brzmisz jakbyś bronił (Biankę) Częstochowę. Pokaż mi innego forumowicza, który by tak zawzięcie bronił jednej marki ekspresów, chybaże @Janusz , ale wiadomo dlaczego, my zaś piszemy o zaletach innych firm wcześniej z doświadczenia, a obecnie z przekory.

Ciut przesadzasz, sądzę. Nie idź ta drogą, że powiem klasykiem :-)

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5312
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Lelit Bianca awaria prośba o pomoc
« Odpowiedź #24 dnia: 28 Kwiecień 2022, 18:52:42 »
Ciut przesadzasz, sądzę
Może, ale nietylko ja tak myślę.
》tertium non datur《

Offline nike21 Mężczyzna

  • Wiadomości: 84
  • Ekspres: Lelit Bianca V3
  • Młynek: Ceado E37J
Odp: Lelit Bianca awaria prośba o pomoc
« Odpowiedź #25 dnia: 28 Kwiecień 2022, 19:05:57 »
Bianca dla mnie wizualnie jest najładniejsza
Najwyraźniej nie widziałeś Caroli :-)
Do nadrobienia :-)
Widziałem, nie mój klimat.

Ciut przesadzasz, sądzę
Może, ale nietylko ja tak myślę.
@skansen broni Bianci bo się na niego rzuciliście że Bianca jest najgorsza. Ja uważam, że do każdego ekspresu można się doczepić. Więc tak jak pisałem. Przestańcie się przepychać co jest lepsze, a co gorsze bo to co kto kupi to jego sprawa. A jak ktoś będzie miał problem z ECM/Profitec/QM/Bezzerą czy Lelitem to pomagajcie w miarę waszej wiedzy. Bez zbędnych złośliwości i dogryzania. Myślę, że to wszystkim wyjdzie na dobre...

Offline MacJaro Mężczyzna

  • Wiadomości: 1124
  • Ekspres: LA Marzocco Linea Mini
  • Młynek: Mazzer Super Jolly V Pro Electronic
Odp: Lelit Bianca awaria prośba o pomoc
« Odpowiedź #26 dnia: 28 Kwiecień 2022, 19:25:39 »
 
Bianca dla mnie wizualnie jest najładniejsza
Najwyraźniej nie widziałeś Caroli :-)
Do nadrobienia :-)
Widziałem, nie mój klimat.

Ciut przesadzasz, sądzę
Może, ale nietylko ja tak myślę.
@skansen broni Bianci bo się na niego rzuciliście że Bianca jest najgorsza. Ja uważam, że do każdego ekspresu można się doczepić. Więc tak jak pisałem. Przestańcie się przepychać co jest lepsze, a co gorsze bo to co kto kupi to jego sprawa. A jak ktoś będzie miał problem z ECM/Profitec/QM/Bezzerą czy Lelitem to pomagajcie w miarę waszej wiedzy. Bez zbędnych złośliwości i dogryzania. Myślę, że to wszystkim wyjdzie na dobre...

W kółko to samo……
Nikt z nas nie napisał, że Lelit Bianca jest najgorszem ekspresem.
Cieszymy się, że podoba Ci się ten ekspres. I to, że jest w/g Ciebie najładniejszy ze wszystkich.
Mi też się wizualnie podoba.
Amen.
 kawka


coffe, jazz, Mercedes Benz & more :hihihi:

Offline nike21 Mężczyzna

  • Wiadomości: 84
  • Ekspres: Lelit Bianca V3
  • Młynek: Ceado E37J
Odp: Lelit Bianca awaria prośba o pomoc
« Odpowiedź #27 dnia: 28 Kwiecień 2022, 19:35:58 »
Niejaki Jozin z Bazin pisał w jednym poście 3x, że Bianca to shit.
Cieszę się, że Bianca Ci się podoba. Ciekawe czy być był taki anty jakbyś nie miał z tym modelem żadnego problemu. Pewnie nie, pewnie byś pisał w samych superlatywach. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Ty się zraziłeś, ale to nie znaczy że zrazi się każdy kto kupi Biancę.

Offline ranGo Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 2372
    • Euro Cafe
  • Ekspres: Dalla Corte Mina, Moccamaster, V60, Chemex, Kalitta, Aeropress,
  • Młynek: RTF64, Lido2, Lido3, Ditting, Mahlkoenig, Quamar80e
Odp: Lelit Bianca awaria prośba o pomoc
« Odpowiedź #28 dnia: 28 Kwiecień 2022, 19:40:24 »
A poza tym to uważam, że admin na tym forum nie istnieje.

Jeżeli uważasz że problem należy zgłosić, można zrobić raport za pomocą przycisku : Zgłoś do moderatora. Nie są to doniesienia ale sugestia dla moderatora. 99% treści na Forum nie potrzebuje moderację a użytkownikom również udaje się naprostować temat we właściwym kierunku. Niestety, czasem Fux musi zarządzić odpoczynek od pisania co niektórzym, ale wychodzi to na dobrze każdej ze stron.

Temat zostaję zamknięty na 5 dni, proszę poszukać lepszej rozrywki na długi weekend.

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2992
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Lelit Bianca awaria prośba o pomoc
« Odpowiedź #29 dnia: 28 Kwiecień 2022, 19:43:53 »
 :ok:
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi