Autor Wątek: Pomoc w wycenie ekspresu Bezzera Giulia i Quamar m80e mk1  (Przeczytany 1510 razy)

Offline Arek Mężczyzna

  • Wiadomości: 13
  • Ekspres: Bezzera Giulia, alternatywy
  • Młynek: Quamar m80e, Porlex
Pomoc w wycenie ekspresu Bezzera Giulia i Quamar m80e mk1
« dnia: 22 Kwiecień 2022, 21:43:51 »
Dzień dobry,
Zwracam się z uprzejmą prośbą o wycenę 2 wspaniałych urządzeń:

Ekspres Bezzera Giulia i młynek Quamar M80E mk1.

Ekspres Bezzera Giulia 
IMG_20220310_195802_resized_20220422_082222122.jpg

Historia  kawka
      Niestety nie wiem jak służył 1 właścicielowi. Drugi właściciel (pozdrawiam serdecznie) używał go w domu, a ja nabyłem go kilka lat temu i według mojej wiedzy jestem jego 3 właścicielem. Służył mi w domu przez pierwszy rok prawie codziennie po 2-3 espresso + od 1 do 3 kaw mlecznych. W kolejnym roku używany był już znacznie rzadziej: 3-4 dni w tygodniu po kilka espresso i mlecznych. W kolejnych latach używany sporadycznie, głównie w trakcie rodzinnych spotkań, urodzin i sporadycznie w weekendy. Ostatnie 6-8 miesięcy stał praktycznie nie używany. Przez cały ten okres nie było z nim żadnego problemu.

Rutynowy przegląd w marcu 2022  :ok:
     Z racji tego, że ekspres dłużej stał "na sucho" i przyszedł pomysł sprzedaży, w lutym oddałem go na przegląd we Wrocławiu.
W serwisie przeszedł gruntowne czyszczenie, wymianę wszystkich uszczelek, zaworu trójdrożnego, odkamienianie, smarowanie i inne zabiegi SPA. Odebrałem go na początku marca i postanowiłem chwilę potestować żeby sprawdzić czy wszystko działa i porobić zdjęcia. Przy odbiorze serwis zadeklarował 6 miesięcy gwarancji na usługi serwisowe, wiec zostaje jeszcze ok. 4,5 miesiąca tej "gwarancji".

IMG_20220309_111917_resized_20220422_082634165.jpg

Dołączone akcesoria  :ok:
  • 2 kolby z 2 wylewkami
  • kolba 1 jedną wylewką
  • naked portafilter
  • ślepe sitko
  • sitko VST 18g
  • sitko 6g
  • 2 nieoznaczone sitka (wydaje mi się, że 12 i 14-16g)
  • tamper
  • szczotka do czyszczenia grupy
  • dodatkowa uszczelka grupy
  • komplet oryginalnych "uchwytów" do dźwigni ekspresu. Obecne, widoczne zostały wstawione przez poprzedniego właściciela i zamieniły te fabryczne. Wydaje mi się, że ekspres dzięki temu zyskuje, ale jeśli ktoś uważa inaczej, to w łatwy sposób można je odkręcić i przykręcić fabryczne.
  • dorzucę jakiś dzbanek do spieniania mleka
IMG_20220310_195722_resized_20220422_082225397.jpg

Ogólne użytkowanie i jakość naparów  :kawa:
     Ekspres jest gotowy do pracy po około 20-30 min od włączenia, ponieważ tyle minimalnie zajmuje mu nagrzanie się. Odwdzięcza się za to genialnym espresso, które jest realizowane przez grupę E61. Temperaturę wody przy parzeniu można "kontrolować" poprzez podłączenie termometru do grupy i spuszczanie wody (podnosi to temp. i przy wprawie można dojść do żądanej temperatury przy każdym parzeniu). Nie ma też problemu aby przed puszczeniem ciśnienia roboczego zrobić pre-infuzję, bo wystarczy unieść nieco dźwignie i napuścić wodę do kolby. Moim zdaniem espresso wychodzi perfekcyjne.
     Nie można się również poskarżyć na jakość spienionego mleka, bo z łatwością uzyskuje się gęstą emulsje. Lanca nie tworzy żadnych problemów przy użytkowaniu. Dodatkowo, dzięki zastosowanemu HX można jednocześnie parzyć espresso i spieniać mleko. Bardzo proszę o przymknięcie oka na moje nieudane "latte arty" nigdy nie byłem w tym dobry  :lol2:, a pokazuje to głównie po to, aby pokazać, że można i mleko jest dobrze spienione.
     Powyższe opinie nie są jedynie moimi, ale również całej rodziny i wszystkich znajomych, którzy mieli okazje pić kawę z tego ekspresu. Kwestia wyglądu jest kwestią gustu. Moim zdaniem wygląda pięknie i mimo lat i śladów użytkowania, po wyczyszczeniu i przetarciu fibrą przykuwa oko.
IMG_20220315_195933_resized_20220422_082223807.jpgIMG_20220315_195619_resized_20220422_082220409.jpg

Zdjęcia
Zdjęcia jakie są, każdy widzi. Jestem fotograficznym ignorantem i nie potrafię robić dobrych zdjęć  :lol2:


Młynek Quamar M80E  :ok:

    Młynek kupiony od poprzedniego właściciela, krótko po zakupie ekspresu. Przy sprzedaży przekazał mi on 2 komplety żaren - pierwsze, które wciąż były w dobrym stanie i prawie nowe, które niedawno kupił Od tamtej pory używane tak, jak w opisie ekspresu, powyżej. "przebieg to około 4800 wciśnięć, ale spora ich część to czyszczenie młynka (bez mielenia kawy) bo prawie zawsze używałem single dosingu więc po każdych 2-3 mieleniach dokładnie wydmuchiwałem resztki kawy włączając przy tym młynek. Stan wizualny oceniam na dobry. co do przemiału, to młynek daje przemiał bardzo dobrej jakości. Swojego czasu robiłem testy z sitkami i wypadał bardzo dobrze. Myślę, że jakość przemiały jest lepsza niż w legendarnym Mazzer Super Jolly. Myślę, że jego głośność oceniłbym jako umiarkowanie głośną. Mielenie jest szybkie i nie ma problemu z przyzwyczajeniem się do tego dźwieku, ale trzeba być świadomym, że to jednak spora maszyna z silnikiem.

IMG_20220310_195829_resized_20220422_082218607.jpgIMG_20220310_195821_resized_20220422_082216911.jpg

Bardzo zatem proszę o wycenę powyższych zabawek, ponieważ chciałbym je sprzedać, a nie chcę przestrzelić ceny ani w jedną, ani w drugą stronę.
« Ostatnia zmiana: 22 Kwiecień 2022, 21:49:35 wysłana przez Arek »

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2397
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Pomoc w wycenie ekspresu Bezzera Giulia i Quamar m80e mk1
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Kwiecień 2022, 23:16:59 »
Masz zestaw którego wartość sklepowa, nowego, była pewnie ok 7600-8000 pln. Nie widzę dat produkcji ale szacowałbym obecną wartość na ok 45 % cen sklepowych. Młynki bardziej tracą na wartości, ekspresy mniej, sprzęt fajnie wygląda więc powinien szybko trafić do nowego domu, ale ostateczną cenę weryfikuje rynek ;-)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi