Autor Wątek: Timemore C2 vs comandante ( albo inny ubermłynek)  (Przeczytany 3982 razy)

Dawid1144

  • Gość
Timemore C2 vs comandante ( albo inny ubermłynek)
« dnia: 16 Kwiecień 2022, 19:24:30 »
Czy ktoś z was miał może młynek Timemore C2 a potem kupił sobie comandante i mógłby podzielić się jakimś porównaniem obu? Ostatnio praktycznie codziennie robię dripa popołudniu i zaczynam zastanawiać się ile bym zyskał mając taki ubermłynek jak comandante względem Timemore C2 który mam teraz.

I takie drugie pytanie, są też w sklepach młynki takie jak 1zpresso jx pro czy Timemore G1, które są trochę tańsze niż comandante, jak wypada ich jakość względem Timemore'a C2 a względem comandante? Zmierzam do tego czy warto zbierać na comandante, czy może inne młynki oferują lepszy stosunek cena/jakość.

Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi.

Offline wsedek

  • Wiadomości: 183
Odp: Timemore C2 vs comandante ( albo inny ubermłynek)
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Kwiecień 2022, 20:01:50 »
Timemore C2 i Timemore G1 mają to samo zarno, różnią się tylko wnętrzem - z tego co pamiętam w G1 nie ma plastiku, są już regularne łożyska. Mielić będzie raczej tak samo.

Jest masa testów na anglojęzycznym YT odnośnie porównań młynków.
Jx-pro obecnie stanowi ok 60% ceny Comandante - jego rozdzielczość pomiędzy klikami to 12,5 mikrona - zatem lepsza niż w Comandante z Red Clixem.
Co do walorów smakowych ciężko się wypowiedzieć na tak wysokim poziomie młynków ręcznych - różnice na tym poziomie są niewielkie.
W sieci spotkasz komentarze, że młynkiem ze stajni 1zpresso najbardziej zbliżonym w smaku uzyskiwanych naparów do Comandante będzie K-Plus -ponadto mieli szybciej od Comandante, magnetyczny zbiornik na kawę i inne bajery.

Offline kabzior

  • Wiadomości: 831
  • Ekspres: Bianka v3
  • Młynek: 078s
Odp: Timemore C2 vs comandante ( albo inny ubermłynek)
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Kwiecień 2022, 13:49:37 »
Tu masz 1z w porównaniu do Komesia, wszystko co Cię interesuje: budowa, wygoda, szybkość mielenia itd



Dawid1144

  • Gość
Odp: Timemore C2 vs comandante ( albo inny ubermłynek)
« Odpowiedź #3 dnia: 17 Kwiecień 2022, 15:09:27 »
Tu masz 1z w porównaniu do Komesia, wszystko co Cię interesuje: budowa, wygoda, szybkość mielenia itd





Super. O to chodziło. Oglądałem też na tym samym kanale recenzje Jx Pro . Wychodzi na to że te młynki 1Z są świetne :)

Pytanie tylko ile zyskam w smaku zmieniając na jeden z tych młynków mojego Timemore'a C2. Oczywiście chodzi o alternatywy.

Offline Heniutek Mężczyzna

  • Wiadomości: 1141
  • Ekspres: Robot, V60_02 ,Gabi A+ B, FP, AP (Prismo + RGB), Cafflano® Kompresso , Mok 4tz , Mizudashi , Barista , Kalita, Origami, Kinto..
  • Młynek: Wscg-2, Macap MX, Jx-Pro, C2, ODE, MK4
Odp: Timemore C2 vs comandante ( albo inny ubermłynek)
« Odpowiedź #4 dnia: 17 Kwiecień 2022, 15:48:22 »
Chętnie bym Ci pomógł (mam c2 i jxpro), ale ja aż takich niuansów smakowych niestety nie wyłapuję, same stożki.
Jxem może ze 2 razy mielilem pod inna metodę niż "ekspres".
Mieliłem nim pod ekspres I kompresso, teraz miele pod robota.
C2 miele pod alternatywy.
Miałem ze 2 razy komesia w ręku i nie moja bajka ( mieliłem pod przelew), kwestia indywidualna ergonomii itd/itp.

Musze przyznać, że ostatnio jxem bardzo twardą Kostarykę jasno paloną zmieniłem pod robota i trochę się nameczylem, wilfa natomiast stanęła dęba z 5 razy  :hihihi:
Ciemne i średnie palonki mieli się tak samo łatwo jak c2 pod przelew jasne ziarno.
Witam, witam i o zdrowie pytam!

Offline kabzior

  • Wiadomości: 831
  • Ekspres: Bianka v3
  • Młynek: 078s
Odp: Timemore C2 vs comandante ( albo inny ubermłynek)
« Odpowiedź #5 dnia: 17 Kwiecień 2022, 16:09:32 »
Nie da się napisać ile zyskasz na smaku  :-)
Da się napisać (zobaczyć na filmie) ile zyskasz na ergonomii, rozkładzie rozmiaru cząstek, szybkości mielenia, jakości wykonania itd - to wszystko da się zmierzyć. A smak jest tak indywidualny, że jedynie Ty możesz określić czy i o ile jest lepiej, jak już kupisz i spróbujesz  ;-)

Bierz 1z, są naprawdę świetne, nie znam chyba nikogo kto by kupił i był zawiedziony  :taktak:

Dawid1144

  • Gość
Odp: Timemore C2 vs comandante ( albo inny ubermłynek)
« Odpowiedź #6 dnia: 17 Kwiecień 2022, 18:12:02 »
Udało mi się po bardzo okazyjnej cenie kupić 1zpresso Q2, nowy. Z tego co oglądałem to półka wyżej niż mój timemore C2. Młynek będzie tylko do alternatyw więc wystarczy, a Timemore pójdzie na pchli targ :)

Dzięki wszystkim za odpowiedzi, przynajmniej wiem już teraz że jakbym kiedyś miał wolne 1200zł to zamiast comandante lepiej kupić K plus :)

Offline kabzior

  • Wiadomości: 831
  • Ekspres: Bianka v3
  • Młynek: 078s
Odp: Timemore C2 vs comandante ( albo inny ubermłynek)
« Odpowiedź #7 dnia: 17 Kwiecień 2022, 18:24:05 »
Gratuluję, będziesz zadowolony.
I pod espresso też zmielisz, trochę więcej zabawy niż w serii K/J ale da się z powodzeniem

Offline Heniutek Mężczyzna

  • Wiadomości: 1141
  • Ekspres: Robot, V60_02 ,Gabi A+ B, FP, AP (Prismo + RGB), Cafflano® Kompresso , Mok 4tz , Mizudashi , Barista , Kalita, Origami, Kinto..
  • Młynek: Wscg-2, Macap MX, Jx-Pro, C2, ODE, MK4
Odp: Timemore C2 vs comandante ( albo inny ubermłynek)
« Odpowiedź #8 dnia: 17 Kwiecień 2022, 19:14:16 »
Pisałem już kiedyś komuś.
Miałem 1zpresso Q1/Mym54 i jeśli porównać do wykonania i do ogólnego wyglądu, to c2 przy nim wygląda jak chińska zabawka.
Mielić mieli, ale za każdym razem jak biorę go do ręki to mam wrażenie, że jest plastikowy i że go popsuję (*tfu tfu*) ;)

Miał być to taki młynek wyjazdowy (lekki i poręczny), więc pewnie zostanie...

Z Q2 na bank bedziesz zadowolony, znając życie i tak kupisz później coś "lepszego", droższego.
« Ostatnia zmiana: 17 Kwiecień 2022, 19:25:54 wysłana przez Heniutek »
Witam, witam i o zdrowie pytam!

Dawid1144

  • Gość
Odp: Timemore C2 vs comandante ( albo inny ubermłynek)
« Odpowiedź #9 dnia: 17 Kwiecień 2022, 19:27:13 »
Pisałem już kiedyś komuś.
Miałem 1zpresso Q1/Mym54 i jeśli porównać do wykonania i do ogólnego wyglądu, to c2 przy nim wygląda jak chińska zabawka.
Mielić mieli, ale za każdym razem jak biorę go do ręki to mam wrażenie, że jest plastikowy i że go popsuję (*tfu tfu*) ;)

Mialbyć to taki młynek wyjazdowy (lekki i poręczny), więc pewnie zostanie...

Z Q2 na bank bedziesz zadowolony, znając życie i tak kupisz później coś "lepszego" , droższego.


Ja z C2 w sumie zadowolony jestem, jak na swoją cenę jest świetny. Wydaje mi się że aktualnie w C2 costam poprawili względem wcześniej sprzedawanych, tylko nie pamiętam co. Mieli fajnie, ale zawsze może być lepiej :)

Kiedyś pewnie sobie K.plusa kupię, ale to jak będę bardziej przy kasie :)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi