Autor Wątek: Za mała ilosc kawy  (Przeczytany 2165 razy)

Offline Lusek

  • Wiadomości: 3
Za mała ilosc kawy
« dnia: 02 Kwiecień 2022, 11:24:33 »
Cześć,
Od kilku dni jestem posiadaczem ekspresu Nivona 830.  Sam ekspres  nie jest nowy,  jednak zostały zakupione do niego nowe części, i został zmodernizowany. Ekspres niestety nie robi odpowiedniej ilości kawy, tzn jeśli mam ustawione na 200 ml to robi połowę tego. Jeśli mam ustawione na 50 to też robi mniej więcej połowę. Osoba od której go otrzymałem powiedziała, że ekspres pokazuje pojemność wody jaką zużywa do zrobienia kawy, a nie pojemność samej kawy. Nie wiem na ile to prawda, bo jestem w temacie kompletnie zielony. Być może tak jest, a być może ekspres nie działa w 100 procentach dobrze. Podczas parzenia kawy, wydobywa sie para z boku ekspresu. Prozę o jakieś rady :)


« Ostatnia zmiana: 02 Kwiecień 2022, 12:47:46 wysłana przez ranGo »

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10558
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Za mała ilosc kawy
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Kwiecień 2022, 13:00:19 »
Dużo tej pary?

Offline Lusek

  • Wiadomości: 3
Odp: Za mała ilosc kawy
« Odpowiedź #2 dnia: 02 Kwiecień 2022, 14:10:19 »
Jakos duzo nie. Chociaz za pierwszym razem pomyslalem, ze cos sie zaczelo palic ;) Bardziej mnie zastanawia pojemnosc tej kawy. Latte np wyszlo dobrze. Tzn 200ml..ciezko jednak mi stwierdzic czy nalal odpowiednią ilosc samej kawy. Dodam jeszcze, ze dusy z kawy są mokre i rozsypane w pojemniku. Wody w samym pojemnoku nie ma.
« Ostatnia zmiana: 02 Kwiecień 2022, 14:27:58 wysłana przez Lusek »

Offline ranGo Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 2372
    • Euro Cafe
  • Ekspres: Dalla Corte Mina, Moccamaster, V60, Chemex, Kalitta, Aeropress,
  • Młynek: RTF64, Lido2, Lido3, Ditting, Mahlkoenig, Quamar80e
Odp: Za mała ilosc kawy
« Odpowiedź #3 dnia: 02 Kwiecień 2022, 14:45:39 »
Muraz tez jest bardzo delikatna cłowiek. Jemu się zawse myli zaprawa z zakąską, więc woli od razu siem zaprawić i zakąsić. Polska ma scęście, ze nowy ustrój nie buduje muraz, tylko inna fachowiec. Jakie są polskie drogi do kapitalizmu? Drogi węgiel, drogi gaz, drogi cyns. W Polska jest bardzo duzo zdolna cłowiek. Ksywa wieza w Pizie jest tez budowana przez jakaś Polak, bo nikt inny takiego skosu by nie osiągnął.


@Lusek Szukasz pomocy na Forum, pomożemy ale...  pierwszy post poprawiłem więc jeszcze raz proszę o używanie polskich znaków bo następny post nie zostanie zatwierdzony.

Offline DawidP

    • https://www.przyjacielekawy.pl/
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 38
  • Ekspres: Jura, De'Longhi, Melitta, Nivona i inne ekspresy do kawy.
Odp: Za mała ilosc kawy
« Odpowiedź #4 dnia: 04 Kwiecień 2022, 14:07:16 »
Czy to urządzenie było ostatnio odkamieniane? Według mnie wygląda na to, że problem można rozwiązać po przeprowadzeniu prawidłowego odkamieniania. Zalecam również wyczyszczenie olejków kawowych z wnętrza młynka - Nivona ma specjalne tabletki do tego celu.
www.przyjacielekawy.pl - WOK25 - wykorzystaj rabat 25 zł na zakup produktów nieprzecenionych za min. 200 zł. Promocje i rabaty nie łączą się. 

WOK50 - wykorzystaj rabat 50 zł na zakup produktów nieprzecenionych za min. 400 zł. Promocje i rabaty nie łączą się.

Offline Lusek

  • Wiadomości: 3
Odp: Za mała ilosc kawy
« Odpowiedź #5 dnia: 04 Kwiecień 2022, 15:39:50 »
Tak. Odkamieniałem. Również tabletka była użyta. Zauważyłem, że jak zmniejszyłem ilość ziaren na dwa, to espresso zrobiło tyle, ile ustawiłem ( 50ml). Fusy dalej są w postaci papki, niż ciastka.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi