Autor Wątek: Nivona 646 awaria?  (Przeczytany 2406 razy)

Offline infi

  • Wiadomości: 5
  • Ekspres: nivona 646
Nivona 646 awaria?
« dnia: 28 Marzec 2022, 09:08:07 »
Wczoraj mój ekspres nagle przestał podawać wodę. Młynek zmielił kawę i w momencie kiedy powinna być pobierana woda, było tylko buczenie. Próbowałam kilkukrotnie aż wszystko minęło kiedy zmieniłam ilość ziaren (moc kawy). Okazuje się że przy 1 i 2 ziarnach woda jest pobierana a kawa normalnie się zaparza. Nie działa przy 3. Ktoś moze wie co może być przyczyną?
« Ostatnia zmiana: 28 Marzec 2022, 12:04:41 wysłana przez ranGo »

Offline Koziołek

  • Wiadomości: 1008
  • Ekspres: Aeropress, Chemex6, V60Decanter, LaSpazialeS1, Rota
  • Młynek: Rhinoware, GraefCM702, Tura, NicheZero
Odp: Nivona 646 awaria?
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Marzec 2022, 14:10:41 »
Okazuje się że przy 1 i 2 ziarnach woda jest pobierana a kawa normalnie się zaparza. Nie działa przy 3. Ktoś może wie co może być przyczyną?
Nie wiem co może być przyczyną ale pewnie nie może przepchać wody przez ciastko kawowe? Czy w tym ekspresie masz możliwość regulacji przemiału?

Offline infi

  • Wiadomości: 5
  • Ekspres: nivona 646
Odp: Nivona 646 awaria?
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Marzec 2022, 15:24:54 »
Mam. Już regulowalam. Nic to nie dało. Ale przed chwilą zauwazylam jeszcze jedna rzecz. Jak zrobię kawę z ustawieniem na dwa ziarna i po zrobieniu jej włączę na trzy to kolejna kawa  zaparzy sie. Natomiast jak włączę ekspres po dłuższym nie użytkowaniu i odrazu dam na trzy to buczy i nie leci woda  :picardpalm:

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5291
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Nivona 646 awaria?
« Odpowiedź #3 dnia: 28 Marzec 2022, 18:03:01 »
Już regulowalam
Jaka jest w ekspresie skala regulacji stopnia mielenia: od <> do i na jakim obecnie robisz ekstrakcję?
》tertium non datur《

Offline infi

  • Wiadomości: 5
  • Ekspres: nivona 646
Odp: Nivona 646 awaria?
« Odpowiedź #4 dnia: 31 Marzec 2022, 16:20:31 »
Stopień mielenia jes ilustracją od najmniejszego ziarna do największego. Używałam zawsze największego. Teraz ustawiłam na połowę. Chyba zostaje mi parzyć z mniejszej ilości kawy bo wtedy działa bez zarzutu 😒

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5291
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Nivona 646 awaria?
« Odpowiedź #5 dnia: 31 Marzec 2022, 18:21:46 »
Używałam zawsze największego.
Czy na pewno, nie pomyliłaś się?
》tertium non datur《

Offline infi

  • Wiadomości: 5
  • Ekspres: nivona 646
Odp: Nivona 646 awaria?
« Odpowiedź #6 dnia: 01 Kwiecień 2022, 08:06:10 »
Na pewno nie pomyliłam się. Niestety dalej nie wiem jaka jest przyczyna tego 😒

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5291
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Nivona 646 awaria?
« Odpowiedź #7 dnia: 01 Kwiecień 2022, 10:26:39 »
Na pewno nie pomyliłam się. Niestety dalej nie wiem jaka jest przyczyna tego 😒
To aż nieprawdopodobne, żeby były problemy z ekstrakcją przy najgrubszym ustawieniu młynka. Może mechanizm zmiany ustawienia młynka jest uszkodzony?

Zrób tak:
¹ Opróżnij pojemnik na fusy
² Zrób kawkę na najdrobniejszym mieleniu i wyjmij krążek z mielonką
³ Przestaw młynek na najgrubsze mielenie i też wymij krążek
⁴ Porównaj obydwa krążki, jakie mają uziarnienie fusy

UWAGA!!! ZMIANĘ USTAWIEŃ MŁYNKA DOKONUJEMY WTEDY, GDY ON MIELE!
》tertium non datur《

Offline infi

  • Wiadomości: 5
  • Ekspres: nivona 646
Odp: Nivona 646 awaria?
« Odpowiedź #8 dnia: 01 Kwiecień 2022, 18:25:14 »
Zrobiłam tak. Niestety patrząc i dotykając te fusy wydaje mi się że są identyczne  [emoji39]
Wstawiam zdjęcie bo chodzi mi o ustawienia mocy na wyświetlaczu a nie młynka. Reasumując: "jedno/dwa ziarna" kawa zaparza się normalnie. Ustawienia na "trzy ziarna" i juz nie pobiera wody i buczy.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5291
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Nivona 646 awaria?
« Odpowiedź #9 dnia: 01 Kwiecień 2022, 23:46:43 »
Zrobiłam tak. Niestety patrząc i dotykając te fusy wydaje mi się że są identyczne 
Stawiałbym na to, że stopień mielenia młynka jest zablokowany na najdrobniejszym mieleniu i na trzech ziarnach pompa nie daje rady przepchnąć wody, jeśli te ustawienie 3 ziarna oznacza największą dozę mielonki w komorze zaparzania.
« Ostatnia zmiana: 01 Kwiecień 2022, 23:49:00 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi