Autor Wątek: Espresso puck screen  (Przeczytany 2340 razy)

Offline kabzior

  • Wiadomości: 829
  • Ekspres: Bianka v3
  • Młynek: 078s
Espresso puck screen
« dnia: 19 Marzec 2022, 12:20:22 »
Niewiele mamy opinii na forum odnośnie tego wynalazku, bo i w ogóle jest on nowy w świecie kawy.
Kolega @daniell kupił i opisał wstępnie zabawy z tym od Flair, dużo więcej na forum nie znalazłem.
Nie chcę jednak w tym wątku omawiać sensu używania tego, tylko raczej wybór. Z tego co widzę w PL nie za bardzo ktokolwiek czymś takim handluje (albo nie umiem znaleźć, jaka jest w ogóle polska nazwa tego?).
Ekokapsułki mają Flair za 165 zł, zrobiłem jednak małe rozeznanie rynku i są różne opcje:
- oryginalny Flair 165zł
- Normcore 90+30 zł z niemieckiego Amazona
- BPlus 320zł z de/gb Amazona
- no i oczywiście Aliexpress w zakresie 20-50zł (ewentualnie to samo na PL Amazonie za 50zł z dostawą na następny dzień zamiast za miesiąc)

Czy myślicie, że różnica w jakości będzie widoczna między tanimi a drogimi? Niby na reddicie piszą, że Ali to to samo co Flair, bo mają oba i obejrzeli i pomierzyli i niczym się nie różni, ale wiadomo jak to jest z takimi opisami.
I to co bardziej mnie zastanawia - czy "no name" z Chin nie będzie zrobiony z materiału, który może być szkodliwy dla zdrowia? Stalowa siatka mesh, wiem, ale kto wie z czego oni to robią i jak to się zachowa w kontakcie z prawie wrzącą wodą i kwaskami i olejkami z kawy.

Chciałbym sobie to na próbę zamówić i z jednej strony dla świętego spokoju wziąłbym Flair/Normcore, a z drugiej to jest ponad 3x droższe niż Ali/Amazon...

Offline MateoKawiero Mężczyzna

  • Wiadomości: 56
  • Ekspres: Bellezza Chiara Leva
  • Młynek: Niche Zero, Arco
Odp: Espresso puck screen
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Marzec 2022, 13:02:34 »
Na coffee sensor widziałem też puck screeny za 8 i 12 euro. Gdyby ktoś robił tam większe zakupy dla darmowej wysyłki to może mógłbyś taki przetestować.

Offline kabzior

  • Wiadomości: 829
  • Ekspres: Bianka v3
  • Młynek: 078s
Odp: Espresso puck screen
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Marzec 2022, 14:49:39 »
Fajne, dzięki.
Chociaż bardzo grube i przez to ciężkie mają, sami piszą że trzeba temp o 2-3* podnieść...

Offline Heniutek Mężczyzna

  • Wiadomości: 1138
  • Ekspres: Robot, V60_02 ,Gabi A+ B, FP, AP (Prismo + RGB), Cafflano® Kompresso , Mok 4tz , Mizudashi , Barista , Kalita, Origami, Kinto..
  • Młynek: Wscg-2, Macap MX, Jx-Pro, C2, ODE, MK4
Odp: Espresso puck screen
« Odpowiedź #3 dnia: 19 Marzec 2022, 16:20:30 »
Na coffee sensor widziałem też puck screeny za 8 i 12 euro. Gdyby ktoś robił tam większe zakupy dla darmowej wysyłki to może mógłbyś taki przetestować.

@MateoKawiero
Mógłbym się pisać testowo na taką siateczkę do Lelita, dzięki za info.
Także + 12 Ojro już do worka by było.
Wysyłka jest od 50?

Edit : teraz pokazuje od 170 ojro wysyłka...
« Ostatnia zmiana: 19 Marzec 2022, 16:28:45 wysłana przez Heniutek »
Witam, witam i o zdrowie pytam!

Offline Cob Mężczyzna

    • Brak
  • Wiadomości: 347
  • Ekspres: Do wyboru do koloru ;)
  • Młynek: Też już kilka jest ;)
Odp: Espresso puck screen
« Odpowiedź #4 dnia: 19 Marzec 2022, 19:06:21 »
Mam ten wynalazek od Tudora, tyle że do la pavoni. Kupilem obie wersje, do e61 nie potrzebuję, bo mam control flow.
La pavoni fabrycznie ma problem polegający na tym że jak podniesie się zbyt szybko dźwignię to z prysznica wali zbyt mocny strumień, który rozwala ciastko także ten screen działa jako element dodatkowo rozpraszajacy ten wulkan wody, przy odpowiednim opanowaniu dźwigni jest zbędny. Przy innych maszynach lepiej kupić igly i motyla i roprowadzić kawkę.
Nie wiem jak w e61 ale w LP screeny działają trochę jak lekka preinfuzja zmniejszają w początkowej fazie cisnienie na ciastko potem już jest normalnie...
Aaa i lepszy (grubszy i wiekszy splot) ma ten droższy i sygnowany.
Jesli ktoś będzie zainteresowany mogę cynknąć fotę w pon w robocie.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi