Autor Wątek: Delonghi Primadonna Class - pytanie o regulację młynka  (Przeczytany 2443 razy)

Offline Koowall

  • Wiadomości: 4
Delonghi Primadonna Class - pytanie o regulację młynka
« dnia: 10 Marzec 2022, 22:57:11 »
Dzień dobry ! :-D
Dzięki za przyjęcie w szacowane grono  :taktak:
Przychodzę z pytaniem i problemem zarazem. Wczoraj stałem się posiadaczem Primadonny Class 550.65 od Delonghi. Ekspres przyjechał, rozpakowałem, postawiłem gdzie trzeba, nasypałem kawy gdzie trzeba, nalałem wody i nagle zadzwonił telefon… wracam do kuchni i przerażenie w moich oczach - dziecko sobie pokrętłem od młynka na sucho kręciło  :-X
Podobno parę razy w jedną i drugą stronę… czy coś mogło się uszkodzić lub rozregulować ? Lekko załamany powiem szczerze jestem…
Zabawa się skończyła w pozycji 3 z tego co pokazuje wskaźnik… nawet nie wiem jakie było ustawienie podstawowe, które wg instrukcji jest najlepsze wg producenta…
« Ostatnia zmiana: 10 Marzec 2022, 23:01:52 wysłana przez Koowall »

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5307
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Delonghi Primadonna Class - pytanie o regulację młynka
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Marzec 2022, 14:50:37 »
Podobno parę razy w jedną i drugą stronę… czy coś mogło się uszkodzić lub rozregulować ? Lekko załamany powiem szczerze jestem…
Zabawa się skończyła w pozycji 3 z tego co pokazuje wskaźnik… nawet nie wiem jakie było ustawienie podstawowe, które wg instrukcji jest najlepsze wg producenta…
Nic się nie stało. Jak już ekspres jest używany, to należy przestawiać stopień mielenia podczas pracy młynka.

Masz tam podziałkę od 1 do 7, gdzie 7 to najgrubsze mielenie?
》tertium non datur《

Offline rapoh

  • Wiadomości: 1019
  • Ekspres: QuickMill Carola
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: Delonghi Primadonna Class - pytanie o regulację młynka
« Odpowiedź #2 dnia: 11 Marzec 2022, 16:16:51 »
Zabawa się skończyła w pozycji 3 z tego co pokazuje wskaźnik… nawet nie wiem jakie było ustawienie podstawowe, które wg instrukcji jest najlepsze wg producenta…

Eee tam, producenta. Może latorośl odnalazła Złotego Graala ustawień? Puść, napij i napisz. Potem się sam pobawisz :-)

Offline Koowall

  • Wiadomości: 4
Odp: Delonghi Primadonna Class - pytanie o regulację młynka
« Odpowiedź #3 dnia: 11 Marzec 2022, 16:23:12 »
Tak, mam podziałkę do 7, narazie mam na 3 i jeszcze espresso lekko kwaśne wychodzi, narazie mam Lavazze Oro

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5307
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Delonghi Primadonna Class - pytanie o regulację młynka
« Odpowiedź #4 dnia: 11 Marzec 2022, 17:21:50 »
narazie mam Lavazze Oro
Kup świeżo paloną z naszych palarnii, wyjdzie w podobnej cenie jak Lavazza bez promocji, a smak uzyskasz sporo lepszy. U mnie w robocie mamy dwa automaty, Boscha i Krupsa i ustawiłem na najdrobniejsze mielenie, można wypić, zaś u córki na De'Longhi ta sama kawa (Brazylia natural specialty średnio palona, bardzo wielu ludziom smakuje) na ustawieniu "1" młynka tylko kapało. Na domowym automacie ciężko uzyskać czas ekstrakcji minimum 20s, stąd kwas. Z Jury piłem te same ziarna i było lepiej.
« Ostatnia zmiana: 11 Marzec 2022, 17:34:20 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi