Autor Wątek: Brita C50 vs krakowska kranówa  (Przeczytany 1954 razy)

Offline Koljastrasz

  • Wiadomości: 6
  • Ekspres: drip V60, aeropress, Kalita 185, kawiarka
  • Młynek: Comandante MK3, Nivona CafeGrano 130
Brita C50 vs krakowska kranówa
« dnia: 22 Luty 2022, 13:06:30 »
Hej,

Zastanawiam się nad domowym system filtracji wody, tylko wylewka bez podłączenia do ekspresu. Czy ktoś ma może doświadczenia z filtrami Brita C50 czy C150 w domowych krakowskich warunkach. Może testowaliście wodę po filtrze albo może macie do polecenia jakiś inny filtry np. BWT? U mnie w kranie leci woda ok. 350 ppm, 20 GH i 12 KH.

Pozdrawiam

Online Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2992
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Brita C50 vs krakowska kranówa
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Luty 2022, 13:24:57 »
Zrób test po filtracji.
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

skansen

  • Gość
Odp: Brita C50 vs krakowska kranówa
« Odpowiedź #2 dnia: 22 Luty 2022, 13:58:57 »
w domowych krakowskich warunkach. (...) np. BWT? U mnie w kranie leci woda ok. 350 ppm, 20 GH i 12 KH.
Mam też w mieszkaniu krakowską kranówę (ponad 20dH :O ) i jakiś czas temu zaopatrzyłem się w BWT. Jest kilka wariantów, wg mnie lepsza jest woda z wariantu Premium (z magnezem). Najlepiej samemu spróbować np. w należącym do właściciela Espresso Service klimatycznym Vintage Garage – cafe & bistro na Skrajnej 5. Nie jest to typowy show room, ale można poprosić o wodę prosto z filtra BWT... Przy okazji można sobie obejrzeć Elektrę Vervę i spróbować kawy z dwugrupowego ekspresu Iberital Vision. Jeśli degustacja okaże się udana to można u nich (ale nie na miejscu) zaopatrzyć się w filtr, głowice itp. Espresso Service nastawia się raczej na Klientów biznesowych z branży gastronomicznej, ale obsługuje też indywidualnych niejako grzecznościowo.
« Ostatnia zmiana: 22 Luty 2022, 14:45:00 wysłana przez skansen »

Offline zbylu Mężczyzna

    • -
  • Wiadomości: 19
  • Ekspres: NS Oscar 2 + Aeropress
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita & Porlex Tall
Odp: Brita C50 vs krakowska kranówa
« Odpowiedź #3 dnia: 04 Kwiecień 2022, 21:38:15 »
Ja zakupilem BTW Premium ale... Nie jestem zadowolony.  Nie wiem o co chodzi ale woda z filtra w porowaniu z woda z kranu smakuje weglem. Z tej perspektywy nie smakuje dobrze. Sadzilem ze podlacze filtr pod kranik wody surowej oprocz ekspresu ale wyczowlany smak wegla zniecheca do tego. Nie wiem czy wy tez tak kieliscie ale ja aktualnie z filtra BWT nie jestem zadowolony.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi