Autor Wątek: Czy Bezzera Duo TOP DE to jedyna droga ?  (Przeczytany 10888 razy)

Offline Artisz Mężczyzna

  • Wiadomości: 578
  • Ekspres: VBM Super Electronic, Bellezza Bellona
  • Młynek: Fiorenzato Allground Sense, Eureka Zenith 75RS
Odp: Czy Bezzera Duo TOP DE to jedyna droga ?
« Odpowiedź #75 dnia: 31 Styczeń 2024, 15:39:44 »
Nie mam tego ekspresu ale w moim jest podobnie. Programowane czyszczenie robi parę razy na szybko pod rząd ale przeważnie używam zaprogramowaną na kilka ml pojedynczą małą dozę i to używam bo czekam dłużej pomiędzy żeby rozpuszczony proszek miał dłuższy kontakt i lepiej wyczyścił.

Offline agrabowski77

  • Wiadomości: 11
  • Ekspres: Nuova Simonelli Oscar II
Odp: Czy Bezzera Duo TOP DE to jedyna droga ?
« Odpowiedź #76 dnia: 01 Luty 2024, 16:38:25 »
Mam pytanie odnośnie wylewki gorącej wody w Duo De. Czy u Was wypływa regularny strumien gorącej wody czy tak jak u mnie - jakieś 30ml ładny strumień a potem gorąca woda z parą która się rozpryskuje ? W Lelicie Elizabeth leciała gorąca woda ładnym strumieniem aż do opróżnienia zbiornika - stąd moje pytanie.

Offline Artisz Mężczyzna

  • Wiadomości: 578
  • Ekspres: VBM Super Electronic, Bellezza Bellona
  • Młynek: Fiorenzato Allground Sense, Eureka Zenith 75RS
Odp: Czy Bezzera Duo TOP DE to jedyna droga ?
« Odpowiedź #77 dnia: 02 Luty 2024, 10:36:50 »
Czy u Was wypływa regularny strumien gorącej wody czy tak jak u mnie - jakieś 30ml ładny strumień a potem gorąca woda z parą która się rozpryskuje ?
To jest normalne zjawisko w ekspresach używających wody z bojlera pary do wylewki wrzątku. W zależności od bojlera w jednym szybciej a drugim później zacznie lecieć z parą.
« Ostatnia zmiana: 02 Luty 2024, 10:38:52 wysłana przez Artisz »

Offline agrabowski77

  • Wiadomości: 11
  • Ekspres: Nuova Simonelli Oscar II
Odp: Czy Bezzera Duo TOP DE to jedyna droga ?
« Odpowiedź #78 dnia: 02 Luty 2024, 11:59:19 »
Dzięki, wciąż oswajam maszynę :)

Offline MarcinT Mężczyzna

  • Wiadomości: 37
  • Ekspres: La Marzocco Linea Mini
  • Młynek: Mahlkonig E80 GBW, Niche zero
Odp: Czy Bezzera Duo TOP DE to jedyna droga ?
« Odpowiedź #79 dnia: 22 Luty 2024, 10:04:50 »
Kilka tygodni temu zmienilem Bezzere na Linea Mini i chcialem podzielic sie na swiezo uwagami.
Jezeli, ktos z was zastanawia sie nad przesiadka na cos innego to czy Mini jest dobrym wyborem?
Odpowiedz jak zawsze to zalezy:
Na pewno (wdl mnie) Mini nie jest warta tego calego Hype'u - jest to porzadny, dobry ekspres, ktory wygladem sie wyroznia na tle pozostalych jednak jest to konstrukcja z przed ponad 5 lat
To co mnie wkurza:
- brak timera (wyszla nowa wersja w czerwcu ma byc w PL dostepna i tam juz ma) w bezzera to norma
- podlaczenie bezposrednio do wody wymaga albo rozebrania calej maszyny albo wizyte w serwisie (bezzera: 1 korek, 1 nakretka i zmiana ustawien w maszynie - 3min roboty)
- rurki do podlaczenia do wody dodatkowo platne 700zl
- slabo izolowana - mocno sie nagrzewaja boki -  przez co mlynek pod koniec dnia jest juz dosc dobrze nagrzany (jednak w mojej Bezzerze plastikowe boki lepiej trzymaly cieplo lub tez bojlery byly po prostu po drugiej stronie - nowa mini juz ma poprawiona izoalcje)
- zeby zobaczyc wskazniki cisnienia musze sie schylac bo jest zabudowany ekspres od gory
- Linea zuzywa olbrzymie ilosci wody do parzenia kawy - bardzo duzo wody sie poprostu wylewa z tacki
- spieniacz mleka nie ma izolacji wiec ciagle przypalam sobie palce (nowa ma to poprawione)
- nie wiem jak wymiary ale na pewno zabiera wiecej miejsca niz Bezzera
Natomiast nie narzekam na zmiane, jednak jezeli wydaje sie juz takie pieniadze to oczekuje sie ze pewne rzeczy po prostu beda z defaultu.
na plus to na pewno powtarzalnosc, jakosc i sila pary i generalnie obsluga troche jakby przyjemniejsza.

Troche jakby przesiasc sie z Skody Superb w najwyzszym wyposazeniu do Mercedesa E klasa w dosc ubogiej wersji... niby lepiej ale niesmak pozostaje - przynajmniej na poczatku ;p 
Jakby co moja bezzera wystawiona jest na pchlim targu w super cenie:)

Offline cpu

  • Wiadomości: 333
  • Ekspres: Lelit Bianca, Aeropress, Prismo, Chemex, Gabi Master A, Clever Dripper
  • Młynek: Kinu M47 / Niche Zero / MYM54
Odp: Czy Bezzera Duo TOP DE to jedyna droga ?
« Odpowiedź #80 dnia: 22 Luty 2024, 11:07:26 »
Fajna recenzja i rzeczowa - mógłbyś to i w LM wątku dać bo dobrze podkreśla to o czym mało kto wspomina - przyda się kolejnym potencjalnym chętnym.

Offline MacJaro Mężczyzna

  • Wiadomości: 1124
  • Ekspres: LA Marzocco Linea Mini
  • Młynek: Mazzer Super Jolly V Pro Electronic
Odp: Czy Bezzera Duo TOP DE to jedyna droga ?
« Odpowiedź #81 dnia: 22 Luty 2024, 14:44:53 »
@MarcinT
Dokładnie tak jak Ty, zmieniłem 3 letni ekspres Bezzera Matrix na LM Mini. Matrix to świetny DB i jak miał bym zostać przy grupie e61 kolejnym ekspresem był by nowy Matrix. Oko cieszy, zero problemów.
Kupując LM Mini, zdawałem sobie sprawę z jej nazwijmy ograniczeń.
Konstrukcja Mini bazuje na konstrukcji z przed 30 lat (linia Classic) z modyfikacjami oczywiście.
Jest konstrukcją sprawdzoną, dobrą i nadal pożądaną. Wielu moich kumpli restauratorów i właścicieli kawiarni zachłysnęło się „nowinkami” i chęcią posiadania super nowoczesnych,  kosmicznych ekspresów. W zeszłym roku dwoje z nich zmieniło kilkuletnie ekspresy Sanremo Cafe Racer Naked 3g i Victoria Arduino Eagle 3g na poczciwe LM Classic. Czyli wrócili do tego, co mieli poprzednio. I zrobili to nie dlatego że tamte robią złe espresso, tylko z powodu ich awaryjności.
Brak timera jest owszem, ale iPhone ustawiony na ekspresie z uruchomioną aplikacją w zupełności mi wystarcza.
Zestaw do bezpośredniego podłączenia do wody, oryginalny można kupić za 300+ trzeba wiedzieć gdzie 😉 może samo podłączenie jest czasochłonne, ale robi się go raz i po temacie.
To że ekspres się nagrzewa to zaleta nie wada, dzięki temu filiżanki są gorące.
Tak jak ekspresach gastronomicznych.
Na wskaźniki nie ma sensu często patrzeć w przeciwieństwie do Bezzery, bo zawsze jest stabilne.
Zużycie wody może i większe ale czy to problem? Nie.
Kupując Mini wiedziałeś że dysza pary nie jest „cool touch” , można zamówić i wymienić.
Wymiary większe, waga ta sama co Bezzera.
Ciesz się z posiadania Mini.
LM wybacza więcej niż Matrix, większa zdecydowanie powtarzalność espresso, cielistość, oleistość naparu, więcej smaczków na języku.
Lepszy Mercedes E w ubogiej wersji, niż najbardziej wypasiona Škoda Superb, bo to nadal tylko Škoda.

Miłej     kawka

« Ostatnia zmiana: 22 Luty 2024, 14:58:24 wysłana przez MacJaro »
coffe, jazz, Mercedes Benz & more :hihihi:

Offline MarcinT Mężczyzna

  • Wiadomości: 37
  • Ekspres: La Marzocco Linea Mini
  • Młynek: Mahlkonig E80 GBW, Niche zero
Odp: Czy Bezzera Duo TOP DE to jedyna droga ?
« Odpowiedź #82 dnia: 22 Luty 2024, 18:08:40 »
A to miło czytać, że niektórzy wrócili mini.
Może ta magia wciąż tam jest. Nawet po upływie tak długiego czasu:)

Cieszyć się cieszę ale chcę żeby inni docenili swoją bezzerke i wiedzieli że nie zawsze trawa bardziej zielona niż u sąsiada :)

Offline fill Mężczyzna

  • Wiadomości: 791
  • Ekspres: BFC Junior Plus Lavetta, Crem One 2B R-GSP, Ascaso Dream
  • Młynek: Niche Zero
Odp: Czy Bezzera Duo TOP DE to jedyna droga ?
« Odpowiedź #83 dnia: 22 Luty 2024, 18:25:36 »

LM wybacza więcej niż Matrix, większa zdecydowanie powtarzalność espresso, cielistość, oleistość naparu, więcej smaczków na języku.

Niedawno po raz drugi testowałem przez dwa tygodnie Micrę na różnych kawach i teraz wiem już na pewno, że tylko dla wyglądu jej nie kupię . Fajny ekspresik, ale przestarzały - z nietypowymi, trudnymi w ekstrakcji kawami w ogóle sobie nie radzi i apka tu nic nie pomoże. Regres w stosunku do tego co mam.
Cytat więc  tylko częściowo prawdziwy




« Ostatnia zmiana: 22 Luty 2024, 18:28:40 wysłana przez fill »

Offline MacJaro Mężczyzna

  • Wiadomości: 1124
  • Ekspres: LA Marzocco Linea Mini
  • Młynek: Mazzer Super Jolly V Pro Electronic
Odp: Czy Bezzera Duo TOP DE to jedyna droga ?
« Odpowiedź #84 dnia: 22 Luty 2024, 21:33:30 »

LM wybacza więcej niż Matrix, większa zdecydowanie powtarzalność espresso, cielistość, oleistość naparu, więcej smaczków na języku.

Niedawno po raz drugi testowałem przez dwa tygodnie Micrę na różnych kawach i teraz wiem już na pewno, że tylko dla wyglądu jej nie kupię . Fajny ekspresik, ale przestarzały - z nietypowymi, trudnymi w ekstrakcji kawami w ogóle sobie nie radzi i apka tu nic nie pomoże. Regres w stosunku do tego co mam.
Cytat więc  tylko częściowo prawdziwy






Oczywiście każdemu w/g jego poziomu smaku i potrzeb. Dobrze, że mamy wybór. Oby był coraz większy i oczywiście by La Marzocco rozpieszczało nas częściej niż raz na 8 lat  [emoji39]
coffe, jazz, Mercedes Benz & more :hihihi:

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi