Autor Wątek: Czy Bezzera Duo TOP DE to jedyna droga ?  (Przeczytany 10886 razy)

Offline Tiber

  • Wiadomości: 8
  • Ekspres: Silva
  • Młynek: Ceado 37J
Odp: Czy Bezzera Duo TOP DE to jedyna droga ?
« Odpowiedź #30 dnia: 04 Październik 2023, 15:26:28 »
Powoli zbieram sie do zakupu bezzery de i na kilku sklepach znalazlem oznaczenie V2. Czy to jest cos zupelnie nowego czy poprostu juz taka wersja wystepuje na rynku od dluzszego czasu?

Offline Artisz Mężczyzna

  • Wiadomości: 578
  • Ekspres: VBM Super Electronic, Bellezza Bellona
  • Młynek: Fiorenzato Allground Sense, Eureka Zenith 75RS
Odp: Czy Bezzera Duo TOP DE to jedyna droga ?
« Odpowiedź #31 dnia: 05 Październik 2023, 12:11:25 »
Zauważyłem że w zagranicznych sklepach pojawiła się wersja z czarnymi bokami i tacką ale to chyba tylko zmiany estetyczne.

Offline Jacek72 Mężczyzna

  • Wiadomości: 12
  • Ekspres: Bezzera MAGICA S MN PID
  • Młynek: Ceado E37J
Odp: Czy Bezzera Duo TOP DE to jedyna droga ?
« Odpowiedź #32 dnia: 03 Listopad 2023, 13:42:22 »
Czy to jedyna droga? nie wiem, ale mam Bezzera Magica MN PID i smart wtyczkę pod Apple, jedyne co bym zmienił to pompę na rotacyjną.
Ale oczka lubią ten nowy model Duo TOP DE/ Matrix  :pycha: 
może będzie do sprzedania zadbana Magica (ładowana wodą ze stacji uzdatniania).

Offline agrabowski77

  • Wiadomości: 11
  • Ekspres: Nuova Simonelli Oscar II
Odp: Czy Bezzera Duo TOP DE to jedyna droga ?
« Odpowiedź #33 dnia: 13 Grudzień 2023, 21:09:37 »
Cześć wszystkim! Mam prośbę do użytkowników Bezzera duo de. Czy macie jakieś rozwiązanie żeby śruba od prysznica nie wbijała się w krążek kawowy? Mógłby obniżyć dawkę i wsypywać mniej kawy ale tego chciałbym uniknąć. Obecnie używam kosza oryginalnego oraz vst 18g.Czy może ktoś wymienił prysznic wraz ze śrubą by mniej ingerowała w krążek ? Dzięki z góry i pozdrawiam A.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5309
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Czy Bezzera Duo TOP DE to jedyna droga ?
« Odpowiedź #34 dnia: 13 Grudzień 2023, 21:44:02 »
A jak ten łepek śruby wygląda, bo ja w Mikrze skutecznie wyeliminowałem ten problem?
》tertium non datur《

Offline agrabowski77

  • Wiadomości: 11
  • Ekspres: Nuova Simonelli Oscar II
Odp: Czy Bezzera Duo TOP DE to jedyna droga ?
« Odpowiedź #35 dnia: 14 Grudzień 2023, 09:37:43 »
Dokładnie tak . Konstrukcja jest taka że już sam prysznic dość nisko schodzi do portafiltra. Pozdrawiam

Offline Pabloo Mężczyzna

  • Wiadomości: 288
  • Ekspres: Bezzera BZ16 R PM, Aeropress Fellow Prismo
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita
Odp: Czy Bezzera Duo TOP DE to jedyna droga ?
« Odpowiedź #36 dnia: 14 Grudzień 2023, 09:51:47 »
Cześć wszystkim! Mam prośbę do użytkowników Bezzera duo de. Czy macie jakieś rozwiązanie żeby śruba od prysznica nie wbijała się w krążek kawowy? Mógłby obniżyć dawkę i wsypywać mniej kawy ale tego chciałbym uniknąć. Obecnie używam kosza oryginalnego oraz vst 18g.Czy może ktoś wymienił prysznic wraz ze śrubą by mniej ingerowała w krążek ? Dzięki z góry i pozdrawiam A.

Mam ten sam problem w BZ16, kupiłem większy koszyk tzn. na 22g i sypię od niego 18g. Śruba się już nie odbija w ciastku.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5309
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Czy Bezzera Duo TOP DE to jedyna droga ?
« Odpowiedź #37 dnia: 14 Grudzień 2023, 09:54:20 »
Mam ten sam problem w BZ16,
Pokażcie tę śrubkę.
kupiłem większy koszyk tzn. na 22g i sypię od niego 18g. Śruba się już nie odbija w ciastku.
To jest zdecydowanie za mało mielonki.
》tertium non datur《

Offline Pabloo Mężczyzna

  • Wiadomości: 288
  • Ekspres: Bezzera BZ16 R PM, Aeropress Fellow Prismo
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita
Odp: Czy Bezzera Duo TOP DE to jedyna droga ?
« Odpowiedź #38 dnia: 14 Grudzień 2023, 09:56:31 »
Wg mnie nie jest za mało. Jak wsypię 19g to już pojawia się odcisk śruby. Teraz jest idealnie.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5309
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Czy Bezzera Duo TOP DE to jedyna droga ?
« Odpowiedź #39 dnia: 14 Grudzień 2023, 10:41:53 »
A co ma do tego śrubka? Musisz przy takiej dozie i takiej wielkości niepotrzebnie drobniej mielić.
》tertium non datur《

Offline Pabloo Mężczyzna

  • Wiadomości: 288
  • Ekspres: Bezzera BZ16 R PM, Aeropress Fellow Prismo
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita
Odp: Czy Bezzera Duo TOP DE to jedyna droga ?
« Odpowiedź #40 dnia: 14 Grudzień 2023, 10:45:03 »
A co ma do tego śrubka? Musisz przy takiej dozie i takiej wielkości niepotrzebnie drobniej mielić.
Chyba nie wiesz w czym tu jest problem :) Śrubka w bezzerze mocno wyjstaje, w zasadzie trzeba zostawić więcej miejsca do prysznica niż przy teście monety. Ja mielię 18g i robię 36g naparu w 25-30s. Jak będę w domu to wkleję tu zdjęcie prysznica.

Offline agrabowski77

  • Wiadomości: 11
  • Ekspres: Nuova Simonelli Oscar II
Odp: Czy Bezzera Duo TOP DE to jedyna droga ?
« Odpowiedź #41 dnia: 14 Grudzień 2023, 12:35:04 »
W Oscar II miałem podobnie ale tam wystarczyło wymienić prysznic na IMS i zastosować śrubę z końcówką lejkowatą. Tu dopiero rozpoznaje temat. Już sam prysznic wchodzi głęboko w kosz więc pewnie problem będzie trudniejszy do rozwiązania. W Lelicie nie było takich problemów , nawet mogłem spokojnie stosować sitko na powierzchnie kawy w porta

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5309
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Czy Bezzera Duo TOP DE to jedyna droga ?
« Odpowiedź #42 dnia: 14 Grudzień 2023, 12:36:52 »
To chyba ten sam problem z nadmiernie wystającym łepkiem śrubki co w La Marzocco, gdy jest się zmuszonym sypać mniej mielonki niż podpowiada test monety. Ja rozwiązałem ten problem, którego jest opis na zdjęciu:
« Ostatnia zmiana: 14 Grudzień 2023, 14:25:42 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline fill Mężczyzna

  • Wiadomości: 791
  • Ekspres: BFC Junior Plus Lavetta, Crem One 2B R-GSP, Ascaso Dream
  • Młynek: Niche Zero
Odp: Czy Bezzera Duo TOP DE to jedyna droga ?
« Odpowiedź #43 dnia: 14 Grudzień 2023, 15:10:47 »
A co takiego tragicznego powoduje ta wystająca śruba ? Chodzi o to, że zostawia ślad na ciastku czy o to, że nie można dopiąć portafiltra, czy może kawa ma smak metalu?





Offline Pabloo Mężczyzna

  • Wiadomości: 288
  • Ekspres: Bezzera BZ16 R PM, Aeropress Fellow Prismo
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita
Odp: Czy Bezzera Duo TOP DE to jedyna droga ?
« Odpowiedź #44 dnia: 14 Grudzień 2023, 16:28:47 »
A co takiego tragicznego powoduje ta wystająca śruba ? Chodzi o to, że zostawia ślad na ciastku czy o to, że nie można dopiąć portafiltra, czy może kawa ma smak metalu?






Śruba odciska się w ciastku i w tym miejscu woda gorzej dociera do mielonki

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi