Autor Wątek: Festiwal kawy 2022  (Przeczytany 5276 razy)

Offline Cob Mężczyzna

    • Brak
  • Wiadomości: 350
  • Ekspres: Do wyboru do koloru ;)
  • Młynek: Też już kilka jest ;)
Festiwal kawy 2022
« dnia: 13 Luty 2022, 19:16:06 »
w Warszawie ...

Jak Wasze wrażenia...?
ja byłem zaskoczony brakiem dystrybutorów sprzętu (był jeden gastro i coffedesk), natomiast o ile na festiwalu piwa kolejne piwko pije się miło, o tyle kolejne (4 te) espresso już niezbyt  smakuje ... nawet robiąc 1 "siorb" ...haha pewnie dziś nie pośpię  ;)
Było wiele było palarni, wszyscy podobnie eksponowali towar, aż by się prosiło o hasło "u nas nasza najlepsza kwka do espresso (vell przelewu) to...." wtedy można by trochę poszaleć...
Nie byłem w stanie tego ogarnąć... dużo palaczy przy konkretnej rozmowie miało poziom wysoki (wśród palaczy, bo widownia raczej mniej zainteresowana samym procesem palenia i sposobem ekstrakcji już na maszynie)
Porozmawiałem z kilkoma head rosterami i cenię ich poświęcony czas, kilku dobrych sprzedwaców też było doinformowanych ..

Wobec multum palarni (o wielu nawet nie słyszałem- pewnie moja wina ;) wybrałem w mojej subiektywnej ocenie dwa najepsze ziarna - to nie jest reklama bo kupuję 90% kawek u innych wypalaczy, wybieram po typie ziarna i cenie, niestety haha

Coffe lab o którym zawsze myślałem, bo niestety w sklepach (pewnie cena gra rolę) zwasze był "nieco starszy wypał vs cena" nigdy się nie decydowałem ... dziś od chłopaków (pani robiła test) dostałem wyzwanie, goście mi dali "przelew" do espresso ... kawa była fermentowana (będzie na foto) jak to usłyszałem ... wyzwanie przyjęte,
na komercyjnej maszynie po wystudzeniu mega ciekawe ... zapytałem o ekstrakcję to dostałem tylko info że 91 stC na wylewce...
.. w domu na hx e61 i c-flow temp ok 92stc profil preinfuzja ok 1-2 sec potem max na 1 sec + młyn skręcony ok 1 (normalnie espresso ok 1,5) po uformowaniu strumienia max odcięcie na ok 6 bar do 2 bar na końcu, 25 sec, po 4 szocie olałem gramaturę ... efekt rewelacyjny, aromaty z kosmosu (jak cena ziaren) wędzona śliwka (producent mówił brzoskwinia;) i czarny bez - mieliśmy w domu 3 osoby 2x espresso 1 flat white wszyscy potwierdzili to samo, mega temat będę patrzył na życie inaczej ;) ziarno będzie na foto raczej jasne ale bije w kierunku średnio palonego,
Drugi temat to gorilla też ciekawie, cyknęli nową serię black, odpalę kiedy indziej ale naczelny palacz tak bajerował że mam wysokie oczekiwania...
Innych ulubieńców (od których kupuję) albo nie widziałem albo jakoś stoisko nie przyciągnęło

4B4697FF-DA49-4D05-95DB-592BC5F74F6C.jpeg
« Ostatnia zmiana: 13 Luty 2022, 19:20:35 wysłana przez Cob »

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5291
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Festiwal kawy 2022
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Luty 2022, 19:51:26 »
Ładne masz sprzęta, ale ten TorrToys ‐ "palce lizać"!
》tertium non datur《

Offline Cob Mężczyzna

    • Brak
  • Wiadomości: 350
  • Ekspres: Do wyboru do koloru ;)
  • Młynek: Też już kilka jest ;)
Odp: Festiwal kawy 2022
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Luty 2022, 20:04:30 »
Hehe m.in dzięki Tobie :) btw używam tego motyla 58,5 a tamper idzie z teguły tylko do kalibracji młynka (kompaktowanie ciastka równiej idzie ziezależnie od wysokosci cistka" gold finger rulez 🤘

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Odp: Festiwal kawy 2022
« Odpowiedź #3 dnia: 13 Luty 2022, 20:23:42 »
A ja miałem właśnie dziś pisać, że od soboty festiwal kawy, a tu na WOK ani słowa o tym. Co się wydarzyło?

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2221
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Festiwal kawy 2022
« Odpowiedź #4 dnia: 13 Luty 2022, 22:06:04 »
Na tym forum tematów kawowych jak na lekarstwo. Weterani polecają tylko jedna właściwa markę sprzętu na A, a o eventach jak WBC czy MPB nie mówi się w ogóle ;)
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline Heniutek Mężczyzna

  • Wiadomości: 1139
  • Ekspres: Robot, V60_02 ,Gabi A+ B, FP, AP (Prismo + RGB), Cafflano® Kompresso , Mok 4tz , Mizudashi , Barista , Kalita, Origami, Kinto..
  • Młynek: Wscg-2, Macap MX, Jx-Pro, C2, ODE, MK4
Odp: Festiwal kawy 2022
« Odpowiedź #5 dnia: 13 Luty 2022, 23:00:41 »
Byliśmy wczoraj rano, oznaczenia słabe jak zwykle, jako że byliśmy 3ci raz, to wiedzieliśmy gdzie się udać, omijając tłum.
Ci mniej zorientowani mogli stać w ogromnej kolejce do "tarasu widokowego", która ciągneła się praktycznie od od samego wejścia i jeszcze zakręcała, bez sensu.
Cena = 40 zł wjazd za 2 osoby, szybkie kółko w jedna stronę, następne w drugą...
Duszno, ciasno, niektórzy ludzie chyba z łapanki, kręcacy się wokół osi,  jakby zamiast na taras widokowy weszli przypadkowo zobaczyć o co chodzi.
Wystawcy jak zwykle, jedni sympatyczni frontem do klienta, inni chyba przyjechali pogadać z "konkurencją", albo się tylko pokazać, jakby byli za karę.
Sprzetu mało, choć były 2 kompaktowe wypalacze kawy, fajna sprawa zobaczyć z bliska.
Pogadałem z kilkoma wystawcami,  wypiłem z 5-6 kaw, co dobrze się nie przysłużyło, bo tolerancja na szturchanie i uważanie na wszędobylskich ciekawskich często bez masek =0, więc pośpiesznie wyszliśmy.

Jako, że nie chciałem jak kolega wyżej załatwić się 4-5 cioma espresso w czasie 30 minut, tym razem  próbowaliśmy przelewów.
Chociaż bardzo kusiły mnie indonezyjskie kawy : kopi bali i kopi luwak.

Przelewy, Kenia bodajże Kenia Kirinyaga Kiangoi myta i Honduras El Paradiso natural z Heresy, super.
Etiopia Chire Sidamo jakoś trochę słabiej smakowała.

Dzieki Dawidowi z Labuny piliśmy świetną Kostarykę z Rum Baba i w końcu spróbowaliśmy Ethiopii z Friedhatsa Shanta Wene też mega.

Trochę słodkości było, nie próbowaliśmy nic, branie z patery czy talerza pokrojonych kawałków w dzisiejszych czasach, jakoś Nam nie po drodze było.

Kupiliśmy kilka czekolad (na próbę), kawkę , świeczkę sojową i kilka jakiś pierdół.

Liczyłem trochę, że może znowu będzie można popróbować nitro i "innych metod", ale nic nie było.

Mieliśmy blisko i zasadniczo wiedzieliśmy na co się piszemy, jakby ktoś jechał z daleka to tylko współczuć






« Ostatnia zmiana: 13 Luty 2022, 23:20:22 wysłana przez Heniutek »
Witam, witam i o zdrowie pytam!

Offline popcorn

  • Wiadomości: 350
  • Ekspres: tygielek, tygielek, tygielek, Rota, LMLM
  • Młynek: ZP6 Special, Kinu M47, Niche Zero
Odp: Festiwal kawy 2022
« Odpowiedź #6 dnia: 14 Luty 2022, 00:10:20 »
Spoko relacja - dzięki za podzielenie się wrażeniami! [emoji106]

Zastanowiło mnie tylko jedno - jak wypiłeś te kawy w masce?
Pogadałem z kilkoma wystawcami,  wypiłem z 5-6 kaw, co dobrze się nie przysłużyło, bo tolerancja na szturchanie i uważanie na wszędobylskich ciekawskich często bez masek =0, więc pośpiesznie wyszliśmy.
Miałeś taką na nos tylko, do picia?
Nie myśl samodzielnie, zostaw to ekspertom!

Offline Heniutek Mężczyzna

  • Wiadomości: 1139
  • Ekspres: Robot, V60_02 ,Gabi A+ B, FP, AP (Prismo + RGB), Cafflano® Kompresso , Mok 4tz , Mizudashi , Barista , Kalita, Origami, Kinto..
  • Młynek: Wscg-2, Macap MX, Jx-Pro, C2, ODE, MK4
Odp: Festiwal kawy 2022
« Odpowiedź #7 dnia: 14 Luty 2022, 06:55:17 »
Sarkazm zupełnie niepotrzebny, słomką.
Pojawienie się w takich miejscach to generalnie słaby pomysł, ale nie o tym rzecz.
Edit.
Żeby nie ciągnąć kolejnego offtopu.
Bardziej chodziło mi o wpychanie się, zaglądanie komuś przez ramię i do kubka, wcinanie się w rozmowę itp itd.
Trochę szeroko pojętej kultury.
« Ostatnia zmiana: 14 Luty 2022, 08:01:32 wysłana przez Heniutek »
Witam, witam i o zdrowie pytam!

Offline popcorn

  • Wiadomości: 350
  • Ekspres: tygielek, tygielek, tygielek, Rota, LMLM
  • Młynek: ZP6 Special, Kinu M47, Niche Zero
Odp: Festiwal kawy 2022
« Odpowiedź #8 dnia: 14 Luty 2022, 10:12:07 »
Nie sarkazm, tylko byłem autentycznie ciekawy i nie offtop, tylko zwykła pogaducha przy kawie kawka.
Zastanawiało mnie właśnie, po co ktoś, kto nie ma ochoty na kontakt z innymi ludźmi, wybiera się w takie miejsca? Wysłasz po prostu sprzeczne sygnały.
Wiedziałeś czego się spodziewać, jednak tam poszedłeś i jeszcze oczekiwałeś, że ludzie będą chodzić w maskach ::). To albo się boisz wirusa, albo nie?
Poza tym, na prawdę fajnie że opisałeś swoje wrażenia. Brak szeroko pojętej kultury, to właśnie jest kultura. I taka nowa kultura picia kawy - przez słomkę, może się przyjmie? :)

A na przyszłość, to może informujcie o zbliżaniu się takich imprez, jak o tym wiecie, to więcej osób się wybierze i podzieli wrażeniami kawka.
Nie myśl samodzielnie, zostaw to ekspertom!

Offline Heniutek Mężczyzna

  • Wiadomości: 1139
  • Ekspres: Robot, V60_02 ,Gabi A+ B, FP, AP (Prismo + RGB), Cafflano® Kompresso , Mok 4tz , Mizudashi , Barista , Kalita, Origami, Kinto..
  • Młynek: Wscg-2, Macap MX, Jx-Pro, C2, ODE, MK4
Odp: Festiwal kawy 2022
« Odpowiedź #9 dnia: 14 Luty 2022, 10:28:26 »
Czyli jednak.

Jak pisałem wyżej poszedłem, gdyż moja połowica bardzo chciała.
Sam pomysł średnio mi się podobał, liczyłem że rano będzie mniej osób, mea culpa.
Starałem się zachować jako taki dystans, nie pluć komuś do kubka i nie przekrzykiwać krzycząc do ucha etc i robić bydło.

Planowałem brać próbkę kawy w swój kubek termiczny i za każdym razem wychodzić na zewnątrz testować, dać sobie chwile na przemyślenia i po ponownym odkażeniu się (najlepiej w całości) , wrócić tam z powrotem po kolejną próbkę.
Niestety z takiej ilości wrażeń zapomniałem 1 kubka z domu ( mam tylko 4 kubki, a chciałem spróbować co najmniej 5 kaw, żeby wejściówka mi się zwróciła), no i miałem tylko 4 litry odkażacza.


Było pisane  o festiwalu.

https://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=6488.msg248047#msg248047

 :szampan:
Witam, witam i o zdrowie pytam!

Offline Michał Mężczyzna

    • Konesso.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1062
    • Konesso.pl
  • Ekspres: La Marzocco linea classic, Lelit Victoria, Faema Enova, Ascaso Dream, Jura, Nivona, Aeropress, V60, Chemex, French Press, Moccamaster
  • Młynek: Nuova Simonelli Mythos One, Lelit William, Ascaso, Casadio enea, Hario, Rhinowares
Odp: Festiwal kawy 2022
« Odpowiedź #10 dnia: 14 Luty 2022, 15:31:43 »
Byłem i ja  8) Faktycznie brak oznaczenia i myląca kolejka do tarasu widokowego na początku mnie przeraziły :D na szczęście wpadłem na pomysł żeby zapytać przy wejściu co i jak i nie stałem niepotrzebnie w tej kolosalnej kolejce.
Sam festiwal dla mnie bardzo pozytywny, miałem okazje "odświeżyć" kilka starych kontaktów i pozyskać trochę nowych  kawka
http://www.konesso.pl - Sklep z kawą, herbatą i ekspresami & Serwis ekspresów do kawy
wok - kod na 7% rabatu na kawy i akcesoria
wysylkawok - kod na darmową dostawę

RABAT na ekspresy i młynki przydzielam indywidualnie w zależności od modelu i marki.

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6207
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Festiwal kawy 2022
« Odpowiedź #11 dnia: 14 Luty 2022, 15:54:40 »
Fajnie, że niektórym się udało, też bym poszedł, ale były ważniejsze sprawy. Mam pozytywne wspomnienia z poprzednich festiwali, w których miałem okazję uczestniczyć i myślę, że w tym również byłoby mi miło znaleźć się tam.
« Ostatnia zmiana: 14 Luty 2022, 16:05:04 wysłana przez krystians »

Offline Bacio Mężczyzna

  • Wiadomości: 7
  • Ekspres: ECM Synchronika + Miele CVA620
  • Młynek: Ceado E37J
Odp: Festiwal kawy 2022
« Odpowiedź #12 dnia: 14 Luty 2022, 17:12:45 »
Ja się zawiodłem. To nie był "Festiwal kawy" tylko "Festiwal palarni kawy".
Za ciasno i za gorąco :)

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6207
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Festiwal kawy 2022
« Odpowiedź #13 dnia: 14 Luty 2022, 18:30:32 »
No cóż, na pewno wiele zależy od tego czego oczekujemy. Ja się nie nastawiam, na pewno wg własnych upodobań zrobiłbym wiele rzeczy inaczej. Ja idę spotkać się z ludźmi, zobaczyć co tam w kawie piszczy, trochę pogadać. Sprzęt mnie specjalnie nie interesuje na takich imprezach.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10558
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Festiwal kawy 2022
« Odpowiedź #14 dnia: 14 Luty 2022, 20:57:21 »
Najważniejszą chyba informacją z tego wydarzenia jest to, że MPB znowu została Natalia. Już od wielu lat promowane są tutaj kobiety... ;)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi