Autor Wątek: Melitta epour czy Sage Precision Brewer?  (Przeczytany 2906 razy)

Offline DinDjarin

  • Wiadomości: 1
  • Ekspres: V60
  • Młynek: HARIO Skerton PRO
Melitta epour czy Sage Precision Brewer?
« dnia: 04 Luty 2022, 12:00:05 »
Witam,



Dzień dobry

jestem dużym miłośnikiem V60 od Hario, ale brak czasu do poświęcenia na na taki rytuał zaparzania kawy wymusza na mnie kupno ekspresu. Oglądałem troche recenzji na yt ale nie mam do końca przekonania dlatego postanowiłem tutaj się Was zapytać: jaki ekspres przelewowy który daje kawę podobnego smaku i aromatu jaki daje V60. Kupiłem już nawet raz ekspres przelewowy Melitta AromaSignature DeLuxe myśląc że to będzie to, ale niestety szybko zwróciłem - kawa miała płaski smak, jakby ekstrakcja była bardzo słaba, na dodatek woda z deszczowni robiła krater zamiast rownomiernie mieszać kawę z wodą. Także generalnie szukam coś co zrobi mi kawę jak V60 ale automatycznie, najczęściej robię 300ml dla siebie z 18g kawy, ale są też dni że muszę zrobić na raz 3 osobom taką V60 i jest to tortura... bo w V60-02 to raczej tak 600ml max, więcej jest juz problem zrobić 3x300ml, no i do tego trzeba stać i lać i robić te ruchy czajnikiem...

Aktualnie stanęło nad wyborem Melitta epour, bądź Sage Precision Brewer. Cenowo stoją podobnie, epour ma ruchomą głowice która imituje ruchy które musiałbym ja wykonać i wydaje sie logicznym wyborem, można w niej zrobić do 1L kawy bo tyle ma zbiorniczek i szklany dzbanek, natomiast w Sage zrobić można do 1,8L, ma też metalowy dzbanek i dużo opcji.

Czy ktoś może doradzić? Może są jakieś inne przelewowe ekspresy automatyczne których nie wziąłem pod uwagę, a robią równie dobrze jak V60?
« Ostatnia zmiana: 04 Luty 2022, 15:58:29 wysłana przez Fux »

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi