Autor Wątek: Ascaso Basic - Tuning  (Przeczytany 5121 razy)

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3166
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: Ascaso Basic - Tuning
« Odpowiedź #30 dnia: 13 Maj 2022, 17:12:57 »
rurka odprowadzająca wodę z zaworu trójdrożnego do tacki ociekowej
A jaki to Januszu ma sens bez OPV? Backflusha i tak nie zrobisz, w zaworze trójdrożnym jest tylko kilka kropel czystej wody.

Offline Biff

  • Wiadomości: 328
Odp: Ascaso Basic - Tuning
« Odpowiedź #31 dnia: 13 Maj 2022, 22:18:55 »
Czysta woda w zaworze trójdrożnym?

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3166
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: Ascaso Basic - Tuning
« Odpowiedź #32 dnia: 13 Maj 2022, 23:15:47 »
Czysta woda w zaworze trójdrożnym?
Właśnie na tym polega cały dowcip z zaworem trójdrożnym w ekspresach bez OPV (konkretnie w Ascaso). Mają w grupie malutki zaworek ze sprężynką, który obniża ciśnienie ekstrakcji do około 8 barów, ale jest jednocześnie zaworem zwrotnym, który uniemożliwia przepływ wody (kawy) znad ciastka do tacki ociekowej.

A jak ten zaworek usunąć, to ekstrakcja będzie się odbywała pod ciśnieniem 12-14 barów (tak jak w Oscarze), a przez zawór trójdrożny popłynie nadmiar wody/kawy znad ciastka.
« Ostatnia zmiana: 13 Maj 2022, 23:18:41 wysłana przez Krakus »

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4815
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Ascaso Basic - Tuning
« Odpowiedź #33 dnia: 14 Maj 2022, 16:41:19 »
A jaki to Januszu ma sens bez OPV? Backflusha i tak nie zrobisz, w zaworze trójdrożnym jest tylko kilka kropel czystej wody.

A gdzie ja napisałem, że ta wersja nie ma OPV ? Nie zacytowałeś całego zdania które zaczyna się od słów "Jest w tym m.in...". Tymczasem w skład zestawu KIT280 wchodzi także OPV. A...i jeszcze jedno - wersja ta nie ma zaworka ze sprężynką w grupie. Tak więc porównujesz nie te wersje ekspresów. Wiem - można się w tych modyfikacjach pogubić.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline Biff

  • Wiadomości: 328
Odp: Ascaso Basic - Tuning
« Odpowiedź #34 dnia: 14 Maj 2022, 20:22:48 »
Czysta woda w zaworze trójdrożnym?
Właśnie na tym polega cały dowcip z zaworem trójdrożnym w ekspresach bez OPV (konkretnie w Ascaso). Mają w grupie malutki zaworek ze sprężynką, który obniża ciśnienie ekstrakcji do około 8 barów, ale jest jednocześnie zaworem zwrotnym, który uniemożliwia przepływ wody (kawy) znad ciastka do tacki ociekowej.

A jak ten zaworek usunąć, to ekstrakcja będzie się odbywała pod ciśnieniem 12-14 barów (tak jak w Oscarze), a przez zawór trójdrożny popłynie nadmiar wody/kawy znad ciastka.
Chyba mam deja vu, rozmawialiśmy już o tym? Pompa wibracyjna tak nie działa, zaworek ze sprężynką może wymuszać mininalne ciśnienie na ciastku, ale jeśli kawa będzie zmielona i ubita pod espresso, to na ciastku będzie podobna sytuacja jak w Oskarze. Reszta ma sens, choć to nadal kiepska opcja. Jeśli jest zawór trójdrożny to ściek powinien trafiać do tacki.

Offline Joeluck

    • N/A
  • Wiadomości: 2
  • Ekspres: Lelit Mara X
  • Młynek: Eureka Oro Mignon Single Dose
Odp: Ascaso Basic - Tuning
« Odpowiedź #35 dnia: 27 Maj 2022, 11:26:09 »
Powiedzcie mi ile kawy ładujecie do standardowego koszyka w Ascaso Basic z 2012 roku? Obecnie operuje na 15,8g. Ciastko wychodzi spoko czas też w normie (32g w 26 s bez preinfuzji) Ale kawa wydaje się trochę zbyt kwaśna.

Kolejne pytanie czy jest jakiś zestaw upgradu dla tego ekspresu z OPV i zaworem trójdrożnym. Denerwuje mnie brudzenie uszczelki przy wykręcaniu kolby.

Offline kokum

  • Wiadomości: 6
Odp: Ascaso Basic - Tuning
« Odpowiedź #36 dnia: 29 Grudzień 2023, 17:14:28 »
A jaki to Januszu ma sens bez OPV? Backflusha i tak nie zrobisz, w zaworze trójdrożnym jest tylko kilka kropel czystej wody.

A gdzie ja napisałem, że ta wersja nie ma OPV ? Nie zacytowałeś całego zdania które zaczyna się od słów "Jest w tym m.in...". Tymczasem w skład zestawu KIT280 wchodzi także OPV. A...i jeszcze jedno - wersja ta nie ma zaworka ze sprężynką w grupie. Tak więc porównujesz nie te wersje ekspresów. Wiem - można się w tych modyfikacjach pogubić.

Panie Januszu,

czy mógłby Pan napisać co dokładniej jest w tym zestawie KIT280 i ile kosztuje ten zestaw? Ile kosztuje sam zaworek OPV taki jak jest w Dream? Ja mam Arc z 2018 roku i się zastanawiam nad dołożeniem zaworu OPV.

Czy poprawne jest taki obieg wody:
1. zaworek OPV założony zaraz za pompą i nadmiar wody odprowadzony do zbiornika z wodą
2. z zaworku OPV woda płynie na termoblok
3. gorąca woda z termobloku rozgałęziona trójnikiem na zawór 3d i wężykiem teflonowym do zaworu pary
4. gorąca woda z zaworu 3d płynie wężykiem teflonowym na grupę
5. odprowadzenie z zaworu 3d do tacki ociekowej
6. usunięcie zaworku ze sprężynką w grupie.

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4815
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Ascaso Basic - Tuning
« Odpowiedź #37 dnia: 31 Grudzień 2023, 11:00:54 »
Niestety ale na tę chwilę nie jestem w stanie odpowiedzieć na te pytania. Po pierwsze dlatego, że ASCASO BASIC nie jest już produkowany od dwóch lat. Nie są też już produkowane podstawowe wersje ekspresu DREAM (DREAM ZERO). A co za tym idzie nie wiem czy dostępne są i w jakiej cenie zestawy KIT.280. Ostatni taki zestaw był sprowadzony ponad rok temu...
W sprawie cen części zamiennych (w tym zaworów OPV) i obiegu wody proszę o kontakt z serwisem.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi