Autor Wątek: Co wybrać; Quick Mill Carola z PID czy Lelit Mara PL62X ?  (Przeczytany 1473 razy)

Offline adamek2000

  • Wiadomości: 11
Co wybrać; Quick Mill Carola z PID czy Lelit Mara PL62X ?
« dnia: 15 Sierpień 2021, 21:28:31 »
Czy  byłby tu  ktoś uprzejmy i poradził mi co do wyboru następcy Rancilio Silvii ?

 Zależy mi na kompaktowych rozmiarach w dokładnie na szerokości ekspresu, nie może ona przekraczać 24 cm, głębokość  i wysokość może być dowolna.
Biorąc to po uwagę znalazłem tylko dwa ekspresy Quick Mill oraz Lelit Marę , nie wiem czy istnieją jeszcze inne tak małe maszyny z  grupą E61.
 Mam pytanie który wybrać ?
Nie będę produkować pary , używam  sporadycznie spieniacza do mleka , ale głównie piję kawę czarną  bez zbędnych dodatków,
tak więc  HX jest kwestią drugorzędną, chodzi mi bardziej o jakość , jakość samego montażu ,
jakość  podzespołów, i w końcu o samą renomę marki, nie chciał bym przykrych niespodzianek, że po dwóch latach ekspres się rozpadnie.

[/size][/size]

skansen

  • Gość
Odp: Co wybrać; Quick Mill Carola z PID czy Lelit Mara PL62X ?
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Sierpień 2021, 22:08:26 »
Obie wymienione przez Ciebie maszyny przy prawidłowej eksploatacji powinny długo pracować.
Jeśli bardziej odpowiada Ci Carola, to szukałbym nowej wersji z elektronicznym wyświetlaczem który oprócz sterowania PIDem pełni funkcję shot-timera.

Jest jeszcze kilka równie wąskich maszyn z E61:
Nowy VMB Domobar ma 22 cm szerokości.
ECM Classika ma 25 cm szerokości, minimalnie więcej niż oczekujesz..
ECM Puristika (jak w końcu będzie dostępna) powinna być jeszcze węższa...

 

Offline Latte.Fart

  • Wiadomości: 110
  • Ekspres: Rocket Appartamento, Aeropress, V60
  • Młynek: Eureka Specialità, Porlex Mini
Odp: Co wybrać; Quick Mill Carola z PID czy Lelit Mara PL62X ?
« Odpowiedź #2 dnia: 16 Sierpień 2021, 10:42:08 »
Bezzera BZ10 również ma 25cm szerokości, a BZ07 (którą ktoś z Poznania akurat sprzedaje na OLX) 23cm EDIT: sorry..źle sprawdziłem - niestety też 25cm.
« Ostatnia zmiana: 16 Sierpień 2021, 10:50:58 wysłana przez Latte.Fart »

Offline MacJaro Mężczyzna

  • Wiadomości: 1124
  • Ekspres: LA Marzocco Linea Mini
  • Młynek: Mazzer Super Jolly V Pro Electronic
Odp: Co wybrać; Quick Mill Carola z PID czy Lelit Mara PL62X ?
« Odpowiedź #3 dnia: 17 Sierpień 2021, 02:07:19 »
Skoro nie potrzebna Ci para, nowa Carola z PID to znakomite rozwiązanie. Ekspres na lata.
coffe, jazz, Mercedes Benz & more :hihihi:

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi