Autor Wątek: Kawowa mapa Gdańska  (Przeczytany 3707 razy)

Offline Nikopol Mężczyzna

  • Wiadomości: 87
  • Ekspres: V60, Phin, AP, FP, Kawiarka
  • Młynek: Nivona 130
Kawowa mapa Gdańska
« dnia: 31 Lipiec 2021, 00:11:46 »
Polećcie proszę warte odwiedzenia palarnie oraz kawiarnie w Gdańsku dla wakacyjnych uchodźców z południa ;)

Offline pmichal Mężczyzna

  • Wiadomości: 1072
  • Ekspres: Kalita
  • Młynek: Arco
Odp: Kawowa mapa Gdańska
« Odpowiedź #1 dnia: 31 Lipiec 2021, 07:13:53 »
https://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=360.165

Gdańsk Oliwa - Przelewki
Wrzeszcz - nasz forumowy kolega otworzył tam kawiarnie - Struśkawka
W głównym jest Leń, ale po remoncie mam wrażenie, że jakość obsługi się lekko pogorszyła

Offline Nikopol Mężczyzna

  • Wiadomości: 87
  • Ekspres: V60, Phin, AP, FP, Kawiarka
  • Młynek: Nivona 130
Odp: Kawowa mapa Gdańska
« Odpowiedź #2 dnia: 02 Sierpień 2021, 19:13:43 »
Dzięki!

Szukałem na forum "Gdańsk" a nie pomyślałem, że może być "Trójmiasto" :D

Offline mazoor Mężczyzna

  • Wiadomości: 97
  • Ekspres: Astoria CKE
  • Młynek: Ceado E6P, Comandante
Odp: Kawowa mapa Gdańska
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Maj 2022, 21:03:01 »
Cześć

W nadchodzący piątek 20 maja o godzinie 1700, organizujemy z przedstawicielami Java Coffee Roasters otwarty cupping ich majowych kaw.
Miejsce- Zakwasownia Restauracja/Concept Store na Norwida 2 na Garnizonie w Gdańskim Wrzeszczu. Gdyby ktoś o nas nie słyszał- od listopada zeszłego roku rozkręcamy w restauracji kącik kaw speciality.

Wstęp jest wolny, do spróbowania będą Salvador z obróbki black honey, Kolumbia Geisha z obróbki mytej, myta Uganda, myta Kolumbia bezkofeinowa, natural z Nikaragui i nowa kawka z Myanmaru. Po cuppingu prowadzący, Łukasz Stępniak, poopowiada nam o swojej wyprawie do Hondurasu i Gwatemali z której niedawno powrócił.
Gdyby cupping nie wystarczył to są dwa młynki do espresso i przelew z Geishy też się znajdzie ;-)

Wpadnijcie napić się dobrej kawki i miło spędzić wieczór, jeśli nie macie jeszcze planów ;-)

Offline kastor Mężczyzna

  • Wiadomości: 15
  • Ekspres: Lelit PL41TEM, Hario V60, kawiarka, tygielek
  • Młynek: Eureka Mignon, 1ZPRESSO
Odp: Kawowa mapa Gdańska
« Odpowiedź #4 dnia: 18 Maj 2022, 21:43:43 »
Jeśli chodzi o Trójmiasto, to w Gdyni polecam Black and White Coffee. Lokal nieduży ale z duszą

Offline Damian

  • Wiadomości: 876
  • Ekspres: Lelit Pl41e, V60, kawiarka GAT 3tz, Aeropress
  • Młynek: Fiorenzato F4 Eco, ascaso i2 mini, Hario skerton, xeoleo
Odp: Kawowa mapa Gdańska
« Odpowiedź #5 dnia: 19 Maj 2022, 18:18:41 »
Szkoda mi tego piątku, bo mam niedaleko, ale niestety nie dam rady podjechać. Ale trzymam kciuki i liczę, że jeżeli będzie następny raz, to uda mi się zajrzeć.

Offline Heniutek Mężczyzna

  • Wiadomości: 1138
  • Ekspres: Robot, V60_02 ,Gabi A+ B, FP, AP (Prismo + RGB), Cafflano® Kompresso , Mok 4tz , Mizudashi , Barista , Kalita, Origami, Kinto..
  • Młynek: Wscg-2, Macap MX, Jx-Pro, C2, ODE, MK4
Odp: Kawowa mapa Gdańska
« Odpowiedź #6 dnia: 20 Maj 2022, 09:53:54 »
Cześć, do black and white na pewno warto zajrzeć, mieli "kiedyś" fajne kawki z Coffee Plant i nitro 😉
Niestety nie sprawdziliśmy, że w majówkę są zamknięci i wylądowaliśmy w Kofeinie, z uwagi na napięty grafik do Kawanny i Nie Czapli już nie zdążyliśmy...
Z polecanych w 3mieście jak pisał kolega Las i Struśkawka.
Witam, witam i o zdrowie pytam!

Offline czmielek

  • Wiadomości: 57
  • Ekspres: Bellezza Francesca Leva, Aeropress, Picopresso, Frenchpress, Clever Dripper
  • Młynek: Niche Ziobro, 1zPresso K-plus
Odp: Kawowa mapa Gdańska
« Odpowiedź #7 dnia: 25 Maj 2022, 23:15:23 »
Black and White zdecydowanie! Byłem dziś rano. Próbowałem 2 szoty z obu młynków (klasyk i jasne ziarno) oraz late i nitro - wszystkie doskonałe. Wyborne wręcz...

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi