Autor Wątek: Młynek Arco  (Przeczytany 25590 razy)

Offline kondziook

  • Wiadomości: 20
  • Ekspres: Sage Barista Express, Aeropress, Hario Switch, Hario syfon
  • Młynek: Arco
Odp: Młynek Arco
« Odpowiedź #90 dnia: 05 Maj 2022, 08:33:35 »
No to przyszło wytłumaczenie od IGG dlaczego Kikstarter jest pierwszy i terminy dostaw:

So here is the expected timeline: we expect to start shipping electric grinders to Indiegogo by mid-June. While shipping of hand grinders for Indiegogo backers will begin in mid-May.


Łudzę się że te terminy są już ostateczne ;)

Offline red Mężczyzna

  • Wiadomości: 264
  • Ekspres: Lelit Mara X
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita, 1zpresso JE Plus
Odp: Młynek Arco
« Odpowiedź #91 dnia: 09 Maj 2022, 19:44:44 »
Mam i ja :). Zamawiałem 9 grudnia 2020.  Mój numer 817. Później dokupiłem jeszcze opcjonalny futerał. Wersja elektryczna.
« Ostatnia zmiana: 09 Maj 2022, 20:15:32 wysłana przez red »

Offline haka Kobieta

  • Wiadomości: 54
  • Ekspres: Kazak Rota, aeropress, clever dripper, V60
  • Młynek: C40, xeoleo
Odp: Młynek Arco
« Odpowiedź #92 dnia: 10 Maj 2022, 09:17:23 »
Też do mnie dotarł, fajna zabaweczka :) nr 860
Natomiast komuś się zapomniało instrukcję włożyć, a chyba mam ten opisywany problem ze zbyt grubym mieleniem. Napisałam do Goat, ale zanim się ogarną, czy któryś z kolegów byłby tak miły i podesłał mi fotki/skan stron opisujących jak się toto rozkłada i składa z powrotem?

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10574
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Młynek Arco
« Odpowiedź #93 dnia: 10 Maj 2022, 10:47:30 »
Do mnie dziś podobno kurier się wybiera. Mam nadzieję, że trafi do celu.

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2221
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Młynek Arco
« Odpowiedź #94 dnia: 10 Maj 2022, 12:16:14 »
Też do mnie dotarł, fajna zabaweczka :) nr 860
Natomiast komuś się zapomniało instrukcję włożyć, a chyba mam ten opisywany problem ze zbyt grubym mieleniem. Napisałam do Goat, ale zanim się ogarną, czy któryś z kolegów byłby tak miły i podesłał mi fotki/skan stron opisujących jak się toto rozkłada i składa z powrotem?

Na którymś update z kickstartera był filmik jak czyścić młynek wiec pewnie tak samo można wyciągnąć te podkładki 😊
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline Anzelm Mężczyzna

  • Wiadomości: 155
  • Ekspres: Bianca, Rota, Clever, V60, phin
  • Młynek: EM-LT, Kinu
Odp: Młynek Arco
« Odpowiedź #95 dnia: 10 Maj 2022, 12:23:13 »
Pierwszą nakrętkę od góry, ustawiasz tak, aby jedna z dziurek pokryła się z dziurką w elemencie korpusu (ramiona stabilizujące), w tą dziurkę wkładasz zawleczkę do oporu, zakładasz rączkę i kręcisz w lewą stronę. Od razu uprzedzam - zanim zaczniesz rozkręcać młynek (jak ja to zrobiłem) sprawdź najpierw czy przypadkiem plastikowy, wewnętrzny wkład w zbiorniczku na kawę jest dobrze włożony, u mnie był wysunięty i to było przyczyną rozjechania się skali mielenia.

Offline haka Kobieta

  • Wiadomości: 54
  • Ekspres: Kazak Rota, aeropress, clever dripper, V60
  • Młynek: C40, xeoleo
Odp: Młynek Arco
« Odpowiedź #96 dnia: 10 Maj 2022, 13:00:43 »
Dzięki! Jako człowiek techniczny inaczej, poszukam na wszelki wypadek filmiku ;)

Plastikowy wkład wygląda, że ok włożony.

Offline imp Mężczyzna

  • Wiadomości: 1
Odp: Młynek Arco
« Odpowiedź #97 dnia: 10 Maj 2022, 13:07:49 »
Cieszy, że nareszcie zaczęli wysyłać młynki!
Sam odebrałem swojego ręczniaka w ostatni czwartek. Co mnie zaskoczyło, ponieważ prawdopodobnie byłem jednym z ostatnich na liście Kickstartera.  ::)

Imo, przemiał ma się nijak do wartości z zaproponowanej na spodzie podziałce. W sieci zaczynają pojawiać się wpisy o zbyt grubym przemiale, a rozwiązanie zaproponowane przez GoatStory nie zawsze się sprawdza. W moim egzemplarzu jest tylko jedna podkładka falista.

Też do mnie dotarł, fajna zabaweczka :) nr 860
Natomiast komuś się zapomniało instrukcję włożyć, a chyba mam ten opisywany problem ze zbyt grubym mieleniem. Napisałam do Goat, ale zanim się ogarną, czy któryś z kolegów byłby tak miły i podesłał mi fotki/skan stron opisujących jak się toto rozkłada i składa z powrotem?



i film o którym wspominał Szczympek: youtube.com/watch?v=EodPLmXcz9I który pojawił się na KS, w wpisie o czyszczeniu młynka. Swoją drogą teraz zwróciłem uwagę, że tulejka i podkładka zmieniają kolejność w instrukcji i filmie.  ;)

« Ostatnia zmiana: 10 Maj 2022, 16:35:20 wysłana przez ranGo »

Offline kanofu Mężczyzna

  • Wiadomości: 116
  • Ekspres: Silvia, ROK, Alessi, FÓBE V60, AP
  • Młynek: Quamar, ARCO
Odp: Młynek Arco
« Odpowiedź #98 dnia: 11 Maj 2022, 11:04:56 »
Mam i ja (1013 na kickstarterze)
Wrażenia bardzo przyjemne, ciężki solidny sprzęt.
Baza elektryczna bardzo fajnie wykonana, jednak zaczkoczyła mnie jedna rzecz.
Chciałem zobaczyć jak zachowuje sie baza podczas mielenia i zostawiłem otwartą klapkę wrzutową.Odrzuciło mnie bo dostałem po nozdrzach ostrym chemicznym zapachem silnikowo-tawotowym, taki zapach dobrze wysmarowanego warsztatu, wydmuchany pod mocnym ciśnieniem. domyślam się że maszyna musi być naoliwiona ale czy nie wpłynie to na końcowy efekt w naparze?

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6214
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Młynek Arco
« Odpowiedź #99 dnia: 11 Maj 2022, 15:06:18 »
Zależy ile tego zapachu będziesz miał w pomieszczeniu w trakcie picia kawy..

Offline lordlolek

  • Wiadomości: 264
  • Ekspres: Kazak Rota 2
  • Młynek: Goat Arco
Odp: Młynek Arco
« Odpowiedź #100 dnia: 11 Maj 2022, 17:02:57 »
domyślam się że maszyna musi być naoliwiona ale czy nie wpłynie to na końcowy efekt w naparze?

Rzeczywiście jest taki smrodek przy wlocie, ale sama kawa czymś takim nie śmierdzi, sprawdziłem z ciekawości.
Inna sprawa że dwa razy poczułem w kuchni po mieleniu zapach przegrzewania. Ktoś to miał? Mam wrażenie że można źle wsadzić młynek i jest jakieś małe odchylenie, stąd tarcie, ale to tylko teoria, zmielilem jak dotąd około pół kilo kawy i tylko 2 razy to poczułem. Nie ma to związku z za dużą ekploatacją, nigdy nie miele wiecej niż 2 porcje po 14 g  po sobie.

Offline haka Kobieta

  • Wiadomości: 54
  • Ekspres: Kazak Rota, aeropress, clever dripper, V60
  • Młynek: C40, xeoleo
Odp: Młynek Arco
« Odpowiedź #101 dnia: 12 Maj 2022, 10:05:14 »
@imp , dzięki za instrukcję! Znalazłam filmik w update'ach z Kickstartera, rozkręciłam, ale też tylko jedna podkładka. Ale jakoś w miarę znajduję ustawienia, na mąkę raczej i tak nie będę mleć.

Smrodek przy wylocie jest, ale niezbyt silny, i w kawie nic nie zauważyłam. Przegrzewania na razie nie zaobserwowałam.

Offline kanofu Mężczyzna

  • Wiadomości: 116
  • Ekspres: Silvia, ROK, Alessi, FÓBE V60, AP
  • Młynek: Quamar, ARCO
Odp: Młynek Arco
« Odpowiedź #102 dnia: 12 Maj 2022, 12:36:10 »
Inna sprawa że dwa razy poczułem w kuchni po mieleniu zapach przegrzewania. Ktoś to miał?
O ile dobrze pamiętam parametry, to w instrukcji opisują że silnik musi odpocząć ok 30 minut po 3 minutowej pracy = ok 6x mielenie do espresso, więc można się spodziewać że będzie to element wymienny

Offline haka Kobieta

  • Wiadomości: 54
  • Ekspres: Kazak Rota, aeropress, clever dripper, V60
  • Młynek: C40, xeoleo
Odp: Młynek Arco
« Odpowiedź #103 dnia: 13 Maj 2022, 10:07:54 »
Pierwsza część recenzji Patricka Rolfa


Też wspomina o tej konieczności dość długich przerw dla ostudzenia silnika, ponoć jest to w instrukcji opisane.
Z innych ciekawostek: przy takim samym ustawieniu grubości mielenie elektryczne daje mniejsze cząsteczki (Automatic - D50=725μm; Manual - D50=778μm) i większy udział cząstek drobnych. Kawa "elektryczna" z dripa smakowała mu bardziej, ponoć słodsza i bardziej zbalansowana.

Offline mikus Mężczyzna

  • Wiadomości: 84
  • Ekspres: Bellezza Bellona
  • Młynek: ZF64W
Odp: Młynek Arco
« Odpowiedź #104 dnia: 13 Maj 2022, 11:08:25 »
Dostałem właśnie tracking, także wzięli się za paczki z IGG (:

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka


 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi