Autor Wątek: La Pavoni - zakup grupowy  (Przeczytany 13797 razy)

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5291
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
La Pavoni - zakup grupowy
« dnia: 09 Marzec 2021, 22:22:20 »
Jak w temacie, zapraszamy wszystkich chętnych:

Zrobimy tak: proszę wpisywać poprzez aktualizację, jaki sprzęt z La Pavoni chcielibyście kupić, nie tylko dźwignię, ale wszystko z oferty firmy, nawet akcesoria. Złożymy propozycję wybierając sklep, który zaoferuje nam największy rabat. Każdy z nas, kto zakcepuje warunki, będzie mógł dokonać zakupu. Prawdopodobnie każdy indywidualnie otrzyma kod rabatowy, nawet na cały asortyment tego konkretnego sklepu, więc będzie możliwość zrobienia zakupów także poza produktami Pavoni.
Sądzę, że takie spore zakupy byłyby nielada gratką dla sklepu.

Aktualizacja:

@GostRado
Idealna: La Pavoni Stradivari Gran Romantica SGR tylko czarne uchwyty, alternatywnie: La Pavoni Stradivari SPL, NPF czarny uchwyt, tamper, sitko 20g.

@cook74
Idealna: Elektra Micro Casa Leva S1C (wszystko zależy od ceny), NPF, tamper, alternatywnie: La Pavoni Gran Romantica GRL, NPF, tamper.

@Carlos68
Idealna: La Pavoni Gran Romantica GRL, alternatywnie :La Pavoni Professional PL (czarne uchwyty) lub PLH (brązowe uchwyty), NPF, PF pojedyńcza wylewka (jak nie ma w komplecie).

@BiszBosz ??

@Cob dołączenie warunkujące kosztami serwisu posiadanej dźwigni ??

W każdej chwili można się dopisać, jak i wypisać!

Sklepy oferujące La Pavoni w Polsce:

https://sklep.inspiracje-kawowe.pl/kategoria-produktu/ekspresy-kawowe/ekspresy-domowe/

https://www.lapavoni.eu/dzwigniowe/

https://www.konesso.pl/pol_m_Ekspresy-do-kawy_Producent_La-Pavoni-4028.html

https://www.cafesilesia.pl/pol_m_EKSPRESY-DO-KAWY_EKSPRESY-LA-PAVONI-166.html

https://swiat-kawy.com/la-pavoni/765-ekspres-do-kawy-la-pavoni-europiccola-el.html

https://www.coffeesite.pl/brand/8-la-pavoni

https://sklepteges.pl/la-pavoni/

https://cafemax.pl/la-pavoni-professional-plq-p-1142.html



Jest jeszcze taka wesja za 7000zł.
« Ostatnia zmiana: 09 Marzec 2021, 22:34:09 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5291
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: La Pavoni - zakup grupowy
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Marzec 2021, 19:08:25 »
Panowie!

Po wizycie w Coffeesite jestem zdezorientowany. Dźwignie La Pavoni w porównaniu z Elektrą micro wypadają blado, chodzi o masę (różnica do 4,5kg) i wygląd. Jeszcze tańsze modele Pavoni do 3k, to można zrozumieć, ale te które podchodzą pod 5000, to w korelacji do Elektry wyglądają jak ubogie krewne. Proponuję abyście, jeśli jest taka możliwość, zobaczyli, dotknęli na żywo, żeby tak jak ja nie być rozczarowanym. A może to ja jestem zbyt wymagający i drobiazgowy, nie wiem,  ale musiałem was ostrzec.

Potem na priv wyślę Wam, czego dowiedziałem się odnośnie cen.
« Ostatnia zmiana: 10 Marzec 2021, 21:06:29 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline Carlos68

  • Wiadomości: 99
  • Ekspres: Lelit Bianca
  • Młynek: Eureka mignon XL
Odp: La Pavoni - zakup grupowy
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Marzec 2021, 19:59:07 »
Bez dwóch zdań, Elektra to zjawiskowy ekspres ale ma poważną wadę, oczywiście u mnie, posiada sprężynę. La pavoni z bojlerkiem 1,6l wyglądają już trochę poważniej przy Elektrze😉.

Offline cook74

  • Wiadomości: 26
  • Ekspres: aeropress, chemex,V60, w marzeniach Elektra Micro Casa Leva S1C
  • Młynek: wilfa uniform, ZASSENHAUS Brasilia, w piwnicy czeka Mazzer Super Jolly
Odp: La Pavoni - zakup grupowy
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Marzec 2021, 20:49:27 »
Panowie!

Po wizycie w Coffeesite jestem zdezorientowany. Dźwignie La Pavoni w porównaniu z Elektrą micro wypadają blado, chodzi o masę (różnica do 4,5kg) i wygląd. Jeszcze tańsze modele Pavoni do 3k, to można zrozumieć, ale te które podchodzą pod 5000, to w korelacji do Elektry wyglądają jak ubogie krewne. Proponuję abyście, jeśli jest taka możliwość, zobaczyli, dotknęli na żywo, żeby tak jak ja nie być rozczarowanym. A może to ja jestem zbyt wymagający i drobiazgowy, nie wiem,  ale musiałem was ostrzec.

Potem na priv wyślę Wam, czego dowiedziałem się odnośnie cen.
echh... srebrna elektra ! Obiekt moich westchnień ;) czekam Na info z niecierpliwością. Super, ze ruszyłes na podbój rynku 👍👍👍

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5085
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: La Pavoni - zakup grupowy
« Odpowiedź #4 dnia: 10 Marzec 2021, 21:44:59 »
A może to ja jestem zbyt wymagający i drobiazgowy, nie wiem,  ale musiałem was ostrzec.
Raczej zbyt marudny i zbyt wybredny, bo widać ewidentnie, że nie patrzysz na możliwości sprzętu, tylko na wygląd... Swoją drogą ciekawe, że ekspres, który jest mniejszy i siłą rzeczy ma mniej metalu jest lżejszy, co nie? W życiu bym tego nie zgadł. Już pomijam sam fakt porównania dźwigni ze sprężyną do takiej bez, gdzie to kompletnie dwa różne sprzęty...

Offline rapoh

  • Wiadomości: 1019
  • Ekspres: QuickMill Carola
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: La Pavoni - zakup grupowy
« Odpowiedź #5 dnia: 10 Marzec 2021, 22:26:35 »
nie patrzysz na możliwości sprzętu, tylko na wygląd

Wygląd też ma znaczenie.

Offline Carlos68

  • Wiadomości: 99
  • Ekspres: Lelit Bianca
  • Młynek: Eureka mignon XL
Odp: La Pavoni - zakup grupowy
« Odpowiedź #6 dnia: 10 Marzec 2021, 23:35:06 »
Żeby być w pełni zadowolony z zakupu, to taki zakup musi również "cieszyć oko" kupującego.

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5085
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: La Pavoni - zakup grupowy
« Odpowiedź #7 dnia: 11 Marzec 2021, 08:12:49 »
nie patrzysz na możliwości sprzętu, tylko na wygląd

Wygląd też ma znaczenie.

Ma, ale patrzenie tylko na wygląd przy kupnie sprzętu jest błędem. Tym bardziej jeśli porównujesz dwa zupełnie różne sprzęty...

Offline Henry Mężczyzna

  • Wiadomości: 649
  • Ekspres: Sage Dual Boiler BES920, Gaggia Classic "Automat" (mod), Cafe phin
  • Młynek: Baratza Sette 270, Kazak Tura, MYM54
Odp: La Pavoni - zakup grupowy
« Odpowiedź #8 dnia: 11 Marzec 2021, 08:20:02 »
Czasami tylko wygląd ma znaczenie.
A potem stawia się to w kiczowatej kuchni, dostawia zupełnie niepasujący młynek i ogląda przez następnych kilka lat... ;-)

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5085
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: La Pavoni - zakup grupowy
« Odpowiedź #9 dnia: 11 Marzec 2021, 08:27:45 »
I frustracja "a mogłem jednak kupić dźwignię bez sprężyny/ze sprężyną"... Ale ciekawe dlaczego LaPa stoi w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Nowym Jorku, skoro takie liche a nie Elektra, skoro taka porządna...

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5291
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: La Pavoni - zakup grupowy
« Odpowiedź #10 dnia: 11 Marzec 2021, 08:34:46 »
Już pomijam sam fakt porównania dźwigni ze sprężyną do takiej bez, gdzie to kompletnie dwa różne sprzęty...

O to jak tylko dzisiaj wstałem, chciałem zapytać i
abstrahując od ironii, jak wyżej napisałeś - patrzę!!!, bo mam sprzeczne informacje, ale wytłumacz mi, jak rolnik krowie na rowie, La Pavoni vs Elektra, bez sprężyny i z, a kwestia smaku espresso i modyfikacja procesu ekstrakcji? Opinie innych znawców tego tematu, też będą mile widziane.
« Ostatnia zmiana: 11 Marzec 2021, 09:04:12 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5085
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: La Pavoni - zakup grupowy
« Odpowiedź #11 dnia: 11 Marzec 2021, 09:31:40 »
Ekstrakcję sterujesz ręką albo sprężyna nią steruje. Co tu więcej pisać? Ręką zrobisz co chcesz bez problemów, ze sprężyną tak różowo nie jest. Sprężyna za to da powtarzalność, której nie da ręka...

Offline jakub_stanecki Mężczyzna

  • Wiadomości: 818
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Arco
Odp: La Pavoni - zakup grupowy
« Odpowiedź #12 dnia: 11 Marzec 2021, 09:36:34 »
Trochę zgłębiałem temat - więc dam Ci taki szeroki ogląd

Sprężyna ma pewne plusy - przede wszystko powtarzalność - i to chyba największy plus - naciągasz sprężynę - i zawsze masz taką samą ("podobną") siłę naciągu
kolejny plus Elektry - duża grupa - zapewnia większą stabilność temperatury jak się nagrzeje

minusy - to brak możliwości "profilowania" ciśnieniem - w La Pavoni robisz preinfuzje na niskim ciśnieniu, ekstrakcje na wysokim, finisz na niższym - i bawisz sie jak chcesz (pomocny jest w tym manometr na grupie)

I przede wszystkim - nie wiem zupełnie dlaczego (i nikt nie potrafił napisać tak, żeby mi wyjaśnić) - ale na La Pavoni jest zdecydowanie bardziej intensywny napar

Sam z chęcią kupiłbym Elektrę - ze względu na wygląd - jest po prostu prześliczna
Ale... mam Pavoni i na razie nie planuję zmienić...

ale z chęcią spotkałbym się na testach porównawczych z kimś kto ma Elektrę i sprawdził na żywo :)
Never Give UP †

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5291
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: La Pavoni - zakup grupowy
« Odpowiedź #13 dnia: 11 Marzec 2021, 09:52:29 »
Sprężyna ma pewne plusy - przede wszystko powtarzalność - i to chyba największy plus - naciągasz sprężynę - i zawsze masz taką samą ("podobną") siłę naciągu

minusy - to brak możliwości "profilowania" ciśnieniem - w La Pavoni robisz preinfuzje na niskim ciśnieniu, ekstrakcje na wysokim, finisz na niższym - i bawisz sie jak chcesz (pomocny jest w tym manometr na grupie)

Sorry chłopaki, za to może głupie pytanie, ale w Elektrze nie można przytrzymać siły ciągu sprzężyny lub jej pomóc przyśpieszając, robiąc "profilowanie" ciśnienia albo dla innych doznań wyjąć sprężynę?
« Ostatnia zmiana: 11 Marzec 2021, 10:00:34 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3461
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: La Pavoni - zakup grupowy
« Odpowiedź #14 dnia: 11 Marzec 2021, 11:19:12 »
Sprężyna sama profiluje.
Po to się jej używa, aby zapewnić powtarzalny proces parzenia.
Można się ze sprężyną siłować, ale nie ma to większego sensu.
W przypadku ekspresu ze sprężyną sterujesz procesem parzenia tylko regulując przemiał i co za tym idzie zmieniając czas perfuzji.
W przypadku ekspresu bez sprężyny, musisz samodzielnie utrzymywać ciśnienie ekstrakcji i tworzyć własny profil ciśnienia. Ale, większość osób przynajmniej zaczyna od klasycznego profilu sprężyny:
w La Pavoni robisz preinfuzje na niskim ciśnieniu, ekstrakcje na wysokim, finisz na niższym

Sprężyna : +powtarzalność, +łatwość obsługi, - cena
Ręczna: +cena, +możliwość eksperymentów z profilami, -powtarzalność, - łatwość obsługi

Do tego dochodzą inne czynniki. Najczęściej grupy ze sprężyną są masywniejsze, co pociąga za sobą -dłuższy czas nagrzewania, +wyższą powtarzalność jeżeli chodzi o profil temperatury zaparzania.

Są jeszcze maszynki w pełni manualne, typu Robot, tańsze bez bojlera. Jeżeli komuś chodzi o zabawę, to ma jeszcze większe możliwości, bo może sterować jaką temperaturą wody zalewa kawę w komorze parzenia.




 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi