Autor Wątek: Bellezza - chiński Profitec?  (Przeczytany 21725 razy)

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4840
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Bellezza - chiński Profitec?
« Odpowiedź #30 dnia: 09 Listopad 2021, 16:13:09 »
Jestem cały za a nawet przeciw. :)
Ale to może zrobić tylko Admin na wniosek założyciela wątku czyli @skansen .
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2396
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Bellezza - chiński Profitec?
« Odpowiedź #31 dnia: 09 Listopad 2021, 16:18:00 »
Chiński obecnie może być tandetny albo bardzo dobry jakościowo, wszystko zależy od ceny jaką zamawiający chce zapłacić. Ta sama fabryka zrobi bardzo tanie wyroby nie trzymające żadnych norm lub bardzo dobre spełniające wszystkie wymagania, klient nasz pan.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5304
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Bellezza - chiński Profitec?
« Odpowiedź #32 dnia: 09 Listopad 2021, 16:23:29 »
Nowi użytkownicy widząc słowo "chiński" pewnie od razu sklasyfikują te ekspresy jako tandetne.
Jeśli będą dobre opinie użytkowników i ekspres nie będzie ulegał awariom, to nie ma znaczenia, że posiada etykietę Made in China. Niekiedy produkty są lepiej wykonane niż np w Italii, bo muszą wyższą jakością zadbać o swój wizerunek.
》tertium non datur《

skansen

  • Gość
Odp: Bellezza - chiński Profitec?
« Odpowiedź #33 dnia: 09 Listopad 2021, 16:24:16 »
W ogóle to zmieniłbym tytuł tego wątku. Moim zdaniem jest krzywdzący dla marki Belleza. Nowi użytkownicy widząc słowo "chiński" pewnie od razu sklasyfikują te ekspresy jako tandetne.

Tytuł nie miał na celu krzywdzenia kogokolwiek. Odnosił się do kraju produkcji i modelu biznesowego podobnego do Profiteka. Nie rozumiem w ogóle skąd pomysł jego zmiany, jak się komuś nie podoba tytuł to może założyć drugi wątek z tytułem jaki uważa za odpowiedni. Nie wiem czemu tak się niektórym cenzura marzy  :NO:
« Ostatnia zmiana: 09 Listopad 2021, 16:49:40 wysłana przez skansen »

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4840
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Bellezza - chiński Profitec?
« Odpowiedź #34 dnia: 09 Listopad 2021, 16:26:15 »
Czemu od razu z tą cenzurą wyskoczyłeś ? Przecież napisałem, że jestem za a nawet przeciw... :hihihi:
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5304
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Bellezza - chiński Profitec?
« Odpowiedź #35 dnia: 09 Listopad 2021, 16:27:39 »
nie wiem czemu tak się niektórym cenzura marzy 
👍
》tertium non datur《

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4840
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Bellezza - chiński Profitec?
« Odpowiedź #36 dnia: 09 Listopad 2021, 16:30:36 »
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5304
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Bellezza - chiński Profitec?
« Odpowiedź #37 dnia: 09 Listopad 2021, 16:35:26 »
nie wiem czemu tak się niektórym cenzura marzy 
👍

:NO:
Pewnie chciałbyś, aby tytuł nie zawierał przymiotnika, ale produkt sam się obroni jakością albo nie.
》tertium non datur《

skansen

  • Gość
Odp: Bellezza - chiński Profitec?
« Odpowiedź #38 dnia: 09 Listopad 2021, 16:36:04 »
Czemu od razu z tą cenzurą wyskoczyłeś ? Przecież napisałem, że jestem za a nawet przeciw...
Odniosłem się do pomysłu zmiany, nie do Twojego postu :) Wyedytowałem post #33, żeby nie było wątpliwości.

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4840
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Bellezza - chiński Profitec?
« Odpowiedź #39 dnia: 09 Listopad 2021, 16:49:02 »
 :brawa:
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline popcorn

  • Wiadomości: 350
  • Ekspres: tygielek, tygielek, tygielek, Rota, LMLM
  • Młynek: ZP6 Special, Kinu M47, Niche Zero
Odp: Bellezza - chiński Profitec?
« Odpowiedź #40 dnia: 09 Listopad 2021, 17:00:40 »
Nie wiem czemu tak się niektórym cenzura marzy  :NO:
Widzisz, takie czasy nastały. To nie cenzura, to taka wolność słowa made in China ;). I najlepsze jest to, że to nie są jakieś marzenia, to nowa rzeczywistość, jak ktoś jeszcze nie zauważył :taktak:.

A propos tego ekspresu produkowanego przez Chińczyków (czy może taktowniej byłoby ukryć ten fakt, żeby nie obrazić ekspresu ::)), to ciekawi mnie, czy tą rurkę do zbiornika wody można przedłużyć i np. schować zbiornik w szafce, czy pompka nie wydoli?
Wydawałaby się sensowna taka opcja, jak już zbiornik jest na zewnątrz. Nie wie ktoś?
« Ostatnia zmiana: 09 Listopad 2021, 18:09:47 wysłana przez popcorn »
Nie myśl samodzielnie, zostaw to ekspertom!

Offline mikus Mężczyzna

  • Wiadomości: 84
  • Ekspres: Bellezza Bellona
  • Młynek: ZF64W
Odp: Bellezza - chiński Profitec?
« Odpowiedź #41 dnia: 09 Listopad 2021, 17:10:46 »
Ja mam właśnie taki plan. Wg youtube można toto nawet do sieci przyłączyć, ale tego nie sprawdze ;p

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka


Offline popcorn

  • Wiadomości: 350
  • Ekspres: tygielek, tygielek, tygielek, Rota, LMLM
  • Młynek: ZP6 Special, Kinu M47, Niche Zero
Odp: Bellezza - chiński Profitec?
« Odpowiedź #42 dnia: 09 Listopad 2021, 17:17:06 »
Wg youtube można toto nawet do sieci przyłączyć, ale tego nie sprawdze ;p
To nie mów Januszowi, bo Ci gwarancji nie uzna ;). A tak serio, to pewnie przez jakiś zbiornik przejściowy i np. z instalacji odwróconej osmozy by można było coś wymyślić...
Nie myśl samodzielnie, zostaw to ekspertom!

Offline Artisz Mężczyzna

  • Wiadomości: 575
  • Ekspres: VBM Super Electronic, Bellezza Bellona
  • Młynek: Fiorenzato Allground Sense, Eureka Zenith 75RS
Odp: Bellezza - chiński Profitec?
« Odpowiedź #43 dnia: 09 Listopad 2021, 19:16:28 »
Wg youtube można toto nawet do sieci przyłączyć, ale tego nie sprawdze ;p
To nie mów Januszowi, bo Ci gwarancji nie uzna ;). A tak serio, to pewnie przez jakiś zbiornik przejściowy i np. z instalacji odwróconej osmozy by można było coś wymyślić...
Jest gwint na podłączenie przewodu i na YouTube jeden ze sprzedawców podaje że można podłączyć ale ja też nie będę sprawdzał.
Mi nawet pasuje zbiornik na zewnątrz, woda nie nagrzewa się od ekspresu, łatwiej napełniać i jest szklany a nie plastikowy. Minusem tego rozwiązania dla mnie jest odpływ z OPV jest odprowadzony do tacki a nie spowrotem do zbiornika wody przez co szybciej się zużywa i tacka szybciej się napełnia.
Ekspres używam dopiero drugi dzień, zrobiłem dopiero parę kaw i ogólnie jest ok biorąc pod uwagę cenę jaką kosztuje.
Nie rozpisując się za dużo mam większą kontrolę i opcje w ustawieniach plus większą precyzję temperatury w porównaniu z HX bezzery plus programowanie czasu ułatwia robienie mleka w tym samym czasie. Ładny metalowy tamper z logo.
Żeby nie było za różowo to są też minusy, wykonanie to jednak nie to samo co Bezzera, niby jest ok ale da się wyczuć że to nie ten sam poziom.
Uchwyt od pary głośno stuka jak się otwiera i zamyka, pompa jest głośna i obudowa drga i roznosi ten chałas jeszcze bardziej. To tak na szybko narazie.
W moim przypadku w tym samym czasie zmieniłem też młynek więc poprawa smaku może też być po części zasługą zmiany młynka.
Mój egzemplarz Bellezzy jest z ekspozycji i z jakiegoś powodu dostałem podwójne sitko od ascaso zamiast oryginalnego, pewnie było używane w prezentacjach, zostało w kolbie i tak Janusz zapakował.😉

« Ostatnia zmiana: 09 Listopad 2021, 21:16:47 wysłana przez Artisz »

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4840
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Bellezza - chiński Profitec?
« Odpowiedź #44 dnia: 09 Listopad 2021, 19:48:36 »
Ten uchwyt od pary to moim zdaniem powinien być mniejszy. W zasadzie to wystarczyłaby mała dźwigienka - prosty przełącznik bo ten uchwyt po prostu włącza stycznik otwierający następnie elektrozawór wypuszczający parę z bojlera. A że jest taki duży to i stuka głośno w skrajnych położeniach. Co do pompy to musimy to sprawdzić. Jeśli drgania się przenoszą to na pewno można ją lepiej amortyzować.

Czy to sitko to przypadkiem nie jest sitko precyzyjne COMPETITION 3C 18g ?
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi