Autor Wątek: Ekspres kolbowy z dobrą kawą mleczną i espresso  (Przeczytany 2578 razy)

Offline Anonimus

  • Wiadomości: 34
  • Ekspres: Victoria
  • Młynek: Eureka
Odp: Ekspres kolbowy z dobrą kawą mleczną i espresso
« Odpowiedź #15 dnia: 01 Marzec 2023, 11:03:38 »
Akurat ja spieniam właśnie pod korek  :taktak:
Ale robię to raczej "nieprawidłowo" ;) Lubię gęstą pianę i dobrze ciepłe cappuccino. Dlatego uważam, że liczą się przede wszystkim własne preferencje.

Offline blob

  • Wiadomości: 8
  • Ekspres: Quick Mill Pippa + PID
  • Młynek: Rancilio Rocky SD
Odp: Ekspres kolbowy z dobrą kawą mleczną i espresso
« Odpowiedź #16 dnia: 01 Marzec 2023, 22:46:16 »
A co myślicie o takim zestawie z rynku wtórnego ? Lelit ANNA PL41E + GRAEF CM 80
Wydaje się umiarkowanie mały. W zestawie pójdzie za 1300 zł. Przyoszczędził bym a sprzęt nadal zacny chyba ?

Offline Gravis Mężczyzna

  • Wiadomości: 102
  • Ekspres: Lelit Anna PL41TEM
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita
Odp: Ekspres kolbowy z dobrą kawą mleczną i espresso
« Odpowiedź #17 dnia: 02 Marzec 2023, 12:34:04 »
A co myślicie o takim zestawie z rynku wtórnego ? Lelit ANNA PL41E + GRAEF CM 80
Wydaje się umiarkowanie mały. W zestawie pójdzie za 1300 zł. Przyoszczędził bym a sprzęt nadal zacny chyba ?

@blob chytry dwa razy traci ;) Raz się wypłacisz Anna - ale model z PID + Młynek Eureka i będziesz zadowolony..

Nawet pokusiłbym się o outlet lub jak Ci się nie spieszy poczekał na dobrą okazję - promocję
« Ostatnia zmiana: 02 Marzec 2023, 12:39:36 wysłana przez Gravis »
Lelit Anna PL41TEM
NPF Portafilter & Ascaso 57mm Precision Competition Filter 14g
Młynek Eureka Mignon Specialita @ Single Dose
Waga SearchPean Tiny2S
Pierścień dozujący ze stali nierdzewnej 57mm
Dystrybutory Kazak Sputnik & italparts 57mm
Tamper Motta 57mm
Dzbanek Joe Frex 350ml
Odbijak DeLonghi

Offline kawosz17

  • Wiadomości: 1627
  • Ekspres: Quick Mill Orione
  • Młynek: 1Zpresso J-Max S
Odp: Ekspres kolbowy z dobrą kawą mleczną i espresso
« Odpowiedź #18 dnia: 02 Marzec 2023, 14:56:27 »
Jak zdecydujesz się na Rancilio Silvia, to będę wystawiał niedługo taki zestaw. Silvia PID i Nuova Simonelli MDX

Offline Anonimus

  • Wiadomości: 34
  • Ekspres: Victoria
  • Młynek: Eureka
Odp: Ekspres kolbowy z dobrą kawą mleczną i espresso
« Odpowiedź #19 dnia: 02 Marzec 2023, 23:51:31 »
A co myślicie o takim zestawie z rynku wtórnego ? Lelit ANNA PL41E + GRAEF CM 80
Wydaje się umiarkowanie mały. W zestawie pójdzie za 1300 zł. Przyoszczędził bym a sprzęt nadal zacny chyba ?

Nową Annę kupisz za 1300 zł (może nawet taniej), popatrz na ceny młynków Graef na Amazonie. "Oszczędzasz" jakieś 400 zł w stosunku do nowego sprzętu, przy czym dostajesz młynek sprzed kilku lat już nie produkowany, ekspres bez PID, który naprawdę robi różnicę. Warto?

Miałem Graef CM900. Dobry do przelewów, dawał radę z marketowym ekspresem Saeco. Chciałem mielić kawę do Victorii, to musiałem go rozebrać, przeregulować śrubkami a i tak dało się mielić na 1-3 najdrobniejszych nastawach. Precyzja w porównaniu z Ereka Specialita żadna, co kilkanaście dni czyszczenie. Można niby, podobnie maluchem też ludzie jeździli do Włoch na wakacje ;)

Offline blob

  • Wiadomości: 8
  • Ekspres: Quick Mill Pippa + PID
  • Młynek: Rancilio Rocky SD
Odp: Ekspres kolbowy z dobrą kawą mleczną i espresso
« Odpowiedź #20 dnia: 03 Marzec 2023, 11:31:12 »
Z Lelit Anna zrezygnowałem. Być może kupię sprzęt od @kawosz17 jeśli się z nim dogadam a żona nie zabije mnie za brak miejsca w kuchni :) Jestem otwarty na inne propozycje.

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1046
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Ekspres kolbowy z dobrą kawą mleczną i espresso
« Odpowiedź #21 dnia: 03 Marzec 2023, 15:31:58 »
Zaszalej i Lelit Bianca weź na pchlim targu.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5309
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Ekspres kolbowy z dobrą kawą mleczną i espresso
« Odpowiedź #22 dnia: 03 Marzec 2023, 18:22:00 »
Zaszalej i Lelit Bianca weź na pchlim targu.
Popieram, a jak będziesz osobiście odbierał, to jeszcze u kolegi @babrzy93 posmakujesz espresso z La Marzocco Linea Micra :D
》tertium non datur《

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi