Autor Wątek: Zmiana ekspresu (DeLonghi EC 351) i młynka (Graef CM70) na coś lepszego do 3.5k  (Przeczytany 1285 razy)

Offline abdon

  • Wiadomości: 26
  • Ekspres: Lelit Elizabeth
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita
Witam wszystkim! Że co robisz?  :picardpalm:

Nadszedł czas na pierwszy post. Od jakiegoś czasu obserwuje różne tematy o ekspresach i młynkach, ale chętnie dowiem się, co polecilibyście w moim przypadku.
Obecnie posiadam:
- Ekspres DeLonghi EC 351 (od 5 lat, kupiłem używkę za 200 PLN)
- Młynek Graef CM70 (od 5 lat, kupiłem używkę za 150 PLN)
- Młynek 1Zpresso Q2
- Aeropress

- kawa Caffen Delizia lub Bar - zdecydowanie najbardziej mi smakuje z wszystkich kaw, które próbowałem

Jestem wielkim fanem espresso doppio i to właśnie piję najczęściej (3 razy dziennie). Wiem, pewnie powiecie, że nie da się zrobić dobrego espresso na tym sprzęcie :) Mimo wszystko mi smakuje i uważam, że jest ono lepsze niż w większości pseudo kawiarni.
W tamtym momencie chciałem wydać na sprzęt jak najmniej - chciałem po prostu mieć możliwość zrobienia jako tako espresso.
Teraz chciałbym coś lepszego, zestaw młynek + ekspres do 3 500 PLN.
Chciałbym kupić najpierw jeden sprzęt, a potem drugi, stąd pytanie co kupić szybciej? Młynek czy ekspres?

Tak, jak wspomniałem, robię 3 razy dziennie espresso doppio i raz dziennie cappuccino - chciałbym pobawić się w latte art, ale z tym ekspresem to wychodzi mi tylko serduszko.. :)
Maksymalna liczba kaw mlecznych jednocześnie to 4, ale to tylko od święta :)

Co więc polecacie?
Myślałem nad:
 - Rancilio Slivia
-  Ascaso ARC / Dream Zero


Młynek:
- Bardzo spodobał mi sie DF64, ale nie wiem czy on w ogóle został wyprodukowany? Czytałem na forum, że temat jego sprowadzenia ciągnie się od września
- MAHLKONIG VARIO HOME- używka
- Ascaso I-1 mini

Dajcie proszę znać czy idę w dobrą stronę z modelami, które podałem

« Ostatnia zmiana: 24 Listopad 2020, 08:04:39 wysłana przez Fux »

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4844
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Jeśli chodzi o ASCASO to radziłbym zacząć od DREAM ZERO a skończyć na DREAM ONE. I ten ekspres będzie wart zastanowienia i porównania z RS. Młynek i-1 mini to minimum dla uzyskanie poprawnego espresso. Na pewno dużo lepszy byłby DF64 ale z tym musimy jeszcze poczekać. Ja bym na tę chwilę polecał EUREKĘ MIGNON SPECIALITA. Wyskoczysz jednak poza budżet. Jeśli można wziąć w kredycie 10 x 0% to byłoby to najlepsze rozwiązanie.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline abdon

  • Wiadomości: 26
  • Ekspres: Lelit Elizabeth
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita
Dzięki Janusz.

Czyli bardziej DREAM ONE vs RS, tak?

W tym porównaniu RS wychodzi jakieś 800 PLN taniej. Dream One oferuje coś ponad RS?



Offline pmichal Mężczyzna

  • Wiadomości: 1072
  • Ekspres: Kalita
  • Młynek: Arco
Jeżeli głównie dominuje espresso to może Rota / Caravel / Robot?

Ja aktualnie używam caravelki i mleko spieniam w French Press z ikei - przelewam później do dzbanków i nie mam problemów z tulipanem czy prostą rozetą.
Każda z tych maszyn to około 1500 złotych więc zostaje więcej na młynek.

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4844
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
W tym porównaniu RS wychodzi jakieś 800 PLN taniej. Dream One oferuje coś ponad RS?

DREAM ONE ma obudowę w 100% z odlewu aluminium. Nie ma w nim elementów ze stali które mogą z czasem rdzewieć. Ma termoblok z elektronicznym termostatem dającym nie tylko lepszą stabilność temperaturową ale także możliwość zmiany temperatury w zakresie od 90 do 106 st. C co 2 st. C. Ma termoblok który po przełączeniu na parę wytwarza silną parę w sposób ciągły umożliwiający spienianie kilku dzbanków pod rząd. Pary w nim nie zabraknie. DREAM ONE ma regulację zaworu OPV z zewnątrz ekspresu. Na wyposażeniu ma tamper aluminiowy (nie plastikowy), pięć sitek (w tym do saszetek POD) i dodatkowo pojedynczą wylewkę na wymianę. No i możliwość wyboru spośród 9 kolorów. Moim zdaniem to wszystko uzasadnia niewielką różnicę w cenie.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline abdon

  • Wiadomości: 26
  • Ekspres: Lelit Elizabeth
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita
Dzięki Janusz za odpowiedź, profeska :)

Co polecacie, jeśli chodzi o młynek?

Zastanawiam się czy nie poczekać te kilka miesięcy i wtedy nie kupić Dream One + DF64.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi