Autor Wątek: Jura E8 - stosowanie zamienników filtrow  (Przeczytany 19284 razy)

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1045
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Jura E8 - stosowanie zamienników filtrow
« Odpowiedź #15 dnia: 21 Listopad 2021, 23:50:01 »
Do odkamieniania Calcinet, a do czyszczenia oryginalne tabletki.

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka


Offline anbru

  • Wiadomości: 7
  • Ekspres: Jura S8
Odp: Jura E8 - stosowanie zamienników filtrow
« Odpowiedź #16 dnia: 26 Listopad 2021, 22:43:32 »
Ja używam oryginałów do odkamieniania i czyszczenia ekspresu, a do systemu mleka Urnex w 1 litrowych butelkach.

Offline mrok

  • Wiadomości: 1
  • Ekspres: Jura E8
Odp: Jura E8 - stosowanie zamienników filtrow
« Odpowiedź #17 dnia: 28 Maj 2022, 13:17:15 »
Jura E8 będzie u mnie po weekendzie. I na początek pierwsza wątpliwość.. nie wiem jaką wodę wybrać?
Mam uzdatniacz wody i pomiar wyszedł taki, że nic różowego na pasku się nie pojawiło, gdyż woda jest bardzo miękka. Co radzicie?? Czy może być taka miękka woda ?? Czy może wodę źródlaną z butelek 5l ?? Jeśli tak, to jaka będzie najlepsza ?(najmniej będzie szkodziła ekspresowi) i czy wtedy należy stosować filtry clarins??
Dzięki za sugestie..
Pozdrawiam R.
« Ostatnia zmiana: 28 Maj 2022, 14:30:14 wysłana przez ranGo »

Offline Sebcio

  • Wiadomości: 1
  • Ekspres: Jura e8
Odp: Jura E8 - stosowanie zamienników filtrow
« Odpowiedź #18 dnia: 10 Czerwiec 2022, 21:54:41 »
Pragnę przyWitamć się serdecznie! Chciałbym się dołączyć do tematu, gdyż od tygodnia jesteśmy nowymi użytkownikami ekspresu Jury E8 i mamy wątpliwości co do oryginalnych filtrów Claris smart. Zauważyliśmy, że wprowadzają one resztki filtra tzn. węgla aktywowanego czy tam jeszcze czegoś co jest w filtrze do jego „produktów”. Idealnie to widać w „gorącej wodzie”, która i tak płynie przez bajpas. W związku z tym mam zapytanie do użytkownik tych filtrów czy tez tego nie zauważają na dnie naczynia pływających drobin. Zgłaszałem to do serwisu - mają przysłać nowy filtr. Nie czekając na przesyłkę zakupiłem drugi w mediaexpert. Dalej to samo jednakże jakby troszkę mniejszy jest ten negatywny efekt.
« Ostatnia zmiana: 11 Czerwiec 2022, 06:33:18 wysłana przez Fux »

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi