Autor Wątek: Covid-19 - zabieracz smaku  (Przeczytany 15204 razy)

Offline Palermo

  • Wiadomości: 43
  • Ekspres: Lelit Grace PL81T, Aeropress, Drip, Kawiarka
  • Młynek: Eureka Mignon, 1zepresso Q2
Covid-19 - zabieracz smaku
« dnia: 27 Październik 2020, 09:49:30 »
Temat z innej beczki. Aktualnie ciężkie czasy nastały. Sytuacja jest napięta jak guma w spodniach. Chcialem się odnieść do tematu koronawirusa, ktory jest obecny od około roku czasu. Niestety mnie też nie oszczędził. Nie miałem gorączki ani problemów z oddychaniem. Byłem jedynie przeziębiony i osłabiony. Człowiek myślał że przeziębienie jak każde inne, a tu nagle traci sie smak i węch. Nie każdy tego doświadcza. Piszę to abyście na siebie uważali gdyż nie mam pojęcia czy to jest spowodowane tym wirusem czy innymi powikłaniami, ale coś musi byc na rzeczy ponieważ nigdy takiego czegoś nie doświadczyłem. Dbajcie o własną higienę i zdrowie aby zminimalizować ryzyko zarażenia się. Wracjąc do tematu kawy aktualnie została mi odebrana przyjemność która była ze mną w ciągu dnia. Nikomu tego nie życzę. Kawa nie ma smaku, brak zabawy ze smakiem, szukaniem nowych doznań. Tak samo smakuje mielonka za grosze jak i najlepiej wypalone ziarna. Nie wiem jak długo ten stan sie utrzyma. Piszę to gdyż to forum jest dla ludzi, dla których kawa nie jest zwykłym napoje tylko naparem w który wkładacie swoje serce, czas oraz pieniądze i to nie małe. Uważajcie na siebie

Offline laseek

  • Wiadomości: 14
  • Ekspres: AP, V60, Chemex
  • Młynek: C40 MK3
Odp: Covid-19 - zabieracz smaku
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Październik 2020, 10:15:38 »
Żona była na wymazie i wyszedł jej test pozytywny. Objawy były takie, że była osłabiona, później przyszedł katar, a po nim właśnie brak smaku i węchu.

Offline bMind

  • Wiadomości: 182
  • Ekspres: Gaggia New Classic, Kazak Rota, Bialetti Venus, Chemex, AeroPress, Hario V60
  • Młynek: Fiamma MCF 64 OD, Wilfa Svart CGWS-130B
Odp: Covid-19 - zabieracz smaku
« Odpowiedź #2 dnia: 27 Październik 2020, 10:52:52 »
Popieram, uważajcie na siebie i bliskich. Nie ma co walczyć z kimś na siłę, ale dbajmy o siebie nawzajem.

@laseek Trzymam kciuki za szybki powrót do zdrowia!

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10558
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Covid-19 - zabieracz smaku
« Odpowiedź #3 dnia: 27 Październik 2020, 10:53:06 »
Nie cierpię takich doniesień. Proszę zamknąć niniejszy wątek. Poprzedni, nieco bardziej merytoryczny nie ostał się, bo "wlazł" w "polytykie".

Za chwilę zamierzam wskoczyć do "jeszcze-nie-lodowatego" Bałtyku i dopóki nie zamkną mi plaży, mam wszystko w d****.

3DSK

  • Gość
Odp: Covid-19 - zabieracz smaku
« Odpowiedź #4 dnia: 27 Październik 2020, 11:13:14 »
noooo,  ja mam przykład takiego powiatu gdzie wszyscy mają w dupie i wzrost zakażeń jest z dnia na dzień x2. Mam też przykład w rodzinie powiatu gdzie nie mają w dupie bo raz ludzie mądrzejsi, dwa władza pilnuje. Np. jeden patrol policji jest codziennie tylko dla dyspozycji płaskoziemców i mających w dupie. Efekt jest taki, że z byłej czerwonej strefy mają teraz dziennie po kilka zakażeń . Polskie warcholstwo nas zabije.

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2221
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Covid-19 - zabieracz smaku
« Odpowiedź #5 dnia: 27 Październik 2020, 11:22:52 »
Moja siostra przeszła COVID w miarę ok. Gorączka, katar i kaszel, ale nie czuła smaku jeszcze kilka tygodni po wyzdrowieniu. Sporo schudła przez ten czas, bo nie czuła potrzeby jedzenia skoro nic nie ma smaku.
Przyjaciółka mojej żony przeszła covida w kwietniu, ale do tej pory ma problem z oddychaniem. Nie może śpiewać czy nawet na dłużej wstrzymać oddechu przy nurkowaniu.
Uważajcie na siebie i pod żadnym pozorem nie miejcie tego gdzieś. Zwłaszcza, ze kazdy przechodzi chorobę inaczej.
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline Palermo

  • Wiadomości: 43
  • Ekspres: Lelit Grace PL81T, Aeropress, Drip, Kawiarka
  • Młynek: Eureka Mignon, 1zepresso Q2
Odp: Covid-19 - zabieracz smaku
« Odpowiedź #6 dnia: 27 Październik 2020, 11:38:55 »
Nie cierpię takich doniesień. Proszę zamknąć niniejszy wątek. Poprzedni, nieco bardziej merytoryczny nie ostał się, bo "wlazł" w "polytykie".

Za chwilę zamierzam wskoczyć do "jeszcze-nie-lodowatego" Bałtyku i dopóki nie zamkną mi plaży, mam wszystko w d****.
Chciałem swoim postem tylko ostrzec tutejsze forum, bo według mnie jeżeli grono takich osób bedzie większe to min. bedą tracić osoby ktore sie z tego utrzymują, bo po co mam kupować kawę jak nie czuję jej walorów smakowych Jeżeli aż tak w oczy kole ten post i merytoryka to proszę go usunąć.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10558
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Covid-19 - zabieracz smaku
« Odpowiedź #7 dnia: 27 Październik 2020, 11:45:49 »
Dość mamy histerii covidowej zewsząd. Teraz jeszcze bardziej nacisnąłeś: wszyscy stracimy pracę, źródła dochodu, kawę przestaniemy uprawiać, palić i sprzedawać, bo wszyscy stracą smak i węch, gdy dopadnie ich ta straszna plaga.

Offline kafcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 691
  • Ekspres: LaMa Micra, Chemex, V60, Kalita, TCA-2, Gene Roaster
  • Młynek: Ceado E37S, Santos#4, C3, 1Zpresso K-max
Odp: Covid-19 - zabieracz smaku
« Odpowiedź #8 dnia: 27 Październik 2020, 11:46:17 »

Offline Psyche Mężczyzna

  • Wiadomości: 650
  • Ekspres: kawiarka, V60, aeropress, Lelit Bianka v3
  • Młynek: Niche Zero, 1zpresso K-plus
Odp: Covid-19 - zabieracz smaku
« Odpowiedź #9 dnia: 27 Październik 2020, 11:46:29 »
Chciałem swoim postem tylko ostrzec tutejsze forum,
Właśnie tez myślałem co by było jakbym stracił węch i smak (masakra). A tobie dziękuje i życzę szybkiego powrót do pewnego zdrowia.

Offline Palermo

  • Wiadomości: 43
  • Ekspres: Lelit Grace PL81T, Aeropress, Drip, Kawiarka
  • Młynek: Eureka Mignon, 1zepresso Q2
Odp: Covid-19 - zabieracz smaku
« Odpowiedź #10 dnia: 27 Październik 2020, 11:52:28 »
Dość mamy histerii covidowej zewsząd. Teraz jeszcze bardziej nacisnąłeś: wszyscy stracimy pracę, źródła dochodu, kawę przestaniemy uprawiać, palić i sprzedawać, bo wszyscy stracą smak i węch, gdy dopadnie ich ta straszna plaga.
Życzę ci abyś tego nie doznał. Nie chce też wchodzić z Tobą w dyskusję i się kłócić. Mam do Ciebie duży szacunek za to że bardzo sie udzielasz na tym forum i dzielisz się wiedzą ktorą nie jednokrotnie się posiłkowalem

Offline trez Mężczyzna

  • Wiadomości: 1184
  • Ekspres: V60, Orea, Aeropress, Tygielek, Melitta, Chemex, Phiny
  • Młynek: C40, FeldGrind, VSSL
Odp: Covid-19 - zabieracz smaku
« Odpowiedź #11 dnia: 27 Październik 2020, 12:01:46 »
ale antonio czemu ty prosisz o zamknięcie wątku, skoro poprzednie dwa przez ciebie były zamykane? :mhh: Może skoro masz wirusa w dupie, zamiast w płucach, co w sumie chyba i zdrowsze :D to i miej ten wątek w dupie?

swoją drogą uroczy jest argument dbania o siebie, bo jak stracimy smak to kawy szkoda będzie marnować :D :ok: Szwagier, który przechorował jakoś końcem maja, do dzisiaj nie odzyskał w pełni smaku a do gorszych aspektów tego stanu zalicza mycie zębów, bo wszystkie pasty są mu teraz obrzydliwe :)

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3461
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Covid-19 - zabieracz smaku
« Odpowiedź #12 dnia: 27 Październik 2020, 12:33:52 »
Ja też bym najchętniej ogłosił FWOK strefą wolną od COVID-19 ;)

Offline Koziołek

  • Wiadomości: 1008
  • Ekspres: Aeropress, Chemex6, V60Decanter, LaSpazialeS1, Rota
  • Młynek: Rhinoware, GraefCM702, Tura, NicheZero
Odp: Covid-19 - zabieracz smaku
« Odpowiedź #13 dnia: 27 Październik 2020, 12:38:44 »
Popieram. Temat trudny i na pewno ciężki. Tutaj jednak mam odskocznienię i rozmawiam na przyjemniejsze tematy. Dużo zdrowia jednak też wszystkim życzę :)

Offline Baniuz

  • Wiadomości: 37
  • Ekspres: ANNA PL41TEM, drip, aeropress, frenchpress
  • Młynek: 1zpresso Q2, Je PLUS
Odp: Covid-19 - zabieracz smaku
« Odpowiedź #14 dnia: 27 Październik 2020, 12:42:20 »
Na szczęście jeszcze udało mi się uniknąć objawów tego patałajstwa, więc mam pytanie do tych co niestety nie uciekli mu. Brak smaku i zapachu objawia się całkowitym ich utraceniem? Często słyszę, że nawet pijąc sok, kawę/herbatę czy wodę osoby chore nie są w stanie tego rozróżnić. Toć to depresji można dostać...  Jak mam zapchane zatoki to nie czuję zapachu całkowicie, ale czuję dosyć mocno podstawowe smaki. Nie rozróżnię do końca co tam jem, ale wiem że to jest słodkie, to kwaśne, a to słone (nawet z zamkniętymi oczami #magik). Można to z tym porównać?

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi